מתוק עד מוות

בדיקה שערכו ב"מכבי שירותי בריאות" העלו נתונים מדאיגים: כ-7 אחוזים מתושבי חיפה חולים בסוכרת וכ- 50 אחוזים מהחולים הם מאזור שכונות הדר והעיר נשר. לשם כך מפעילה מכבי שירותים מיוחדים של בדיקות וליווי תזונתי מיוחד עבור החולים
 

נערכים מפגשים, הסברה וייעוץ אישי עם חולי הסכרת. צילום: מכבי

נערכים מפגשים, הסברה וייעוץ אישי עם חולי הסכרת. צילום: מכבי

לאחרונה, חשפה מכבי שירותי בריאות ממצאים על תחלואת הסוכרת בחיפה. מהנתונים עולה כי כ- 7 אחוזים מכלל מבוטחי מכבי בחיפה חולים בסוכרת, כאשר יותר מ- 50 אחוזים מכלל חולי הסוכרת בחיפה, הם תושבי אזור מרחב הדר נשר. לאור שכיחות המחלה בכלל ובמרחב הדר ונשר בפרט יזמה מכבי שירותי בריאות "בוקר של בריאות" עבור חבריה החולים במחלה, כדי לסייע להם להתמודד עם המחלה באופן יעיל יותר ולהגביר את המודעות למחלה ולדרכי הטיפול בה.
בחודשים האחרונים הוזמנו יותר מ-200 דוברי עברית, ערבית, ורוסית אשר לא ביצעו בדיקות מעקב בחצי שנה האחרונה. במסגרת היומיים המרוכזים, הקים הצוות הרפואי של מכבי שירותי בריאות בהובלת סיגלית מרקוש, מנהלת הסיעוד במרחב, ואסמהאן פרח, אחות סוכרת, מספר תחנות טיפול והדרכה עבור המבקרים.
כך למשל, הוקמה תחנה שבה קיבלו המטופלים הפניה לבדיקות דם והסבר על בדיקות ספציפיות שנדרשים לעבור. כמו כן, הוקמה תחנה ללקיחת בדיקות מעבדה וכן תחנת אחות, במסגרתה ניתנה למטופלים הדרכה ראשונית על בדיקות ייעודיות וחיסונים במידת הצורך. עוד עברו המטופלים ייעוץ לתזונה נכונה, ייעוץ רוקחי והרצאה אודות טיפולים חדשים בסוכרת.
המטופלים שהגיעו ברכו על היוזמה והחמיאו לצוות הרפואי על נושאי ההדרכות ותוכנן, הייעוצים האישיים והרמה הגבוהה של המפגשים עם הצוות הרפואי.בעקבות הצלחת היוזמה והביקוש הרב, יתקיים "בוקר של בריאות" נוסף בחודשים הקרובים.
ד"ר לחוד יוסף, מנהל רפואי הדר נשר, הסביר: "סוכרת היא המגיפה הרשמית של הדור הזה ואנחנו במכבי החלטנו להיאבק בה בכל הכלים. יזמנו את הפעילות כדי להעלות מודעות ולסייע לחברי מכבי למנוע את המחלה, כי זה אפשרי אם עושים את זה בזמן וזה מציל חיים. אני גאה בצוות הרפואי שחשב על רעיון יצירתי ויוצא דופן לטיפול במחלה שהביא לתוצאות מדהימות בשטח. עשרות משתתפים נרשמו בסיום הפעילות לסדנאות לטיפול בסוכרת, בדיקות דם, קבעו תור לתזונאית ובקשו לקבל מידע נוסף. העלאת המודעות למחלה וסכנותיה אפילו בקרב מטופל אחד- שווה הכול".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות