"למידה מקוונת היא בהחלט אפקטיבית"

בעקבות האירועים האחרונים במדינת ישראל והמעבר של המוסדות האקדמיים ללמידה מקוונת, ערכנו ראיון עם לימור הררי, ראש מחלקת חדשנות וטכנולוגיה בהוראה האקדמית גורדון לגבי ההיערכות של האקדמית גורדון, ועל התנהלות הסטודנטים בעת הזו >>>
בעקבות מגיפת הקורונה והמעבר ללימודים אקדמיים מקוונים ברחבי הארץ, ערכנו ראיון עם לימור הררי, ראש מחלקת חדשנות וטכנולוגיה בהוראה, האקדמית גורדון, לגבי הלמידה המקוונת בגורדון, ועל ההתמודדות עם האתגר הלא פשוט.

לימור הררי, בעת הזו יש צורך של הסטודנטים בשירותים הטכנולוגיים של המכללה. ספרי לי קצת עליהם.

"אתגר הקורונה חייב את האקדמית גורדון להפעיל מערך טכנולוגי באופן מיידי לכלל הקורסים. תוך מספר ימים הקורסים שינו פניהם, מקורסים פנים אל פנים – לקורסים מקוונים שפועלים הן סינכרונית, והן א סינכרונית".

איך גורדון ערוכה ללימודים המקוונים? זה משהו שהוא בשגרה?

"הסגל האקדמי והסטודנטים מצאו את עצמם בסיטואציה שונה לחלוטין ממה שציפו לה. המרצים במהירות שיא למדו כיצד ללמד באופן מקוון, כיצד ליצור שיעור מקוון ואלו סוגי מטלות נכון לתת בעת הזו. אנו משתמשים בהסרטת המרצים, מערכת שידור סינכרונית ועוד כלים טכנולוגיים רבים".

הררי. תמונה: אלבום פרטי

הררי. תמונה: אלבום פרטי

 

"בשגרה אנו מלמדים באופן רציף קורסים מקוונים, השנה כתשעים במספרם. אך הפעם, בן לילה מאות קורסים השתנו. קיימנו באופן יומיומי מספר הדרכות מקוונות למרצים, פתחנו חדר תמיכה שזמין כל יום לכל שאלה וקבוצת ווטסאפ פעילה של הסגל האקדמי".

איך הסטודנטים מגיבים ללמידה המקוונת?

"הסטודנטים ראויים להערכה רבה, הם נאלצים ללמוד בתנאים לא פשוטים. החששות רבים ועימם גם התרגשות. נפגשתי באופן מקוון עם קבוצות של סטודנטים וראיתי את האתגר שלהם, לעיתים עם ילד שרץ מאחורי המסך, או תינוק על הידיים. בהחלט לא פשוט".

"כיוון שהמרצים והסטודנטים שלנו חשופים ומכירים את העולם הטכנולוגי על העושר הרב שלו לא היה לי ספק שאנו נצלח זאת".

עד כמה לדעתך אפקטיבית למידה מקוונת לעומת למידה פרונטלית?

"למידה מקוונת בהחלט אפקטיבית, שונה במהותה, זה לא דבר חדש. יש מגמה עולמית להנגיש את ההשכלה לכלל האזרחים, על ידי קורסים מקוונים, מפגשים עם מומחים לצורך הבניית ידע ושיתוף".

"הסגלים שלנו יודעים ללמוד באופן מקוון והתנסו בכך לא אחת. כעת אנחנו מדייקים את דרכי ההוראה כדי לאפשר לסטודנטים למידה מאתגרת אינטלקטואלית".

"אני מאמינה שהמשבר הזה יוליד גם הרבה דברים חיוביים, יחבר ויקרב לבבות גם בעזרת טכנולוגיה".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך