9 מילוני שקלים אושרו במועצה ויופנו לבניית ושיפוץ אולמות ספורט בבתי הספר וגם שדרוג המתנ"ס

מועצת העיר אישרה 9 מיליון שקל לתקציבי פיתוח שיופנו בין היתר להקמת אולם ספורט בנעורים, שיפוץ המתנ"ס בצור שלום וסקר טבע

אולם הספורט שיקום בבית ספר רקפות. הדמיה

אולם הספורט שיקום בבית ספר רקפות. הדמיה

מועצת עיריית קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה את הצעתו של ראש העיר אלי דוקורסקי לאשר תקציבי פיתוח על סך כ- 9 מיליון שקלים.
תקציבי הפיתוח שנפתחו ואושרו כוללים בין השאר: הכנת סקר טבע עירוני, הקמת מגרש ספורט בבית הספר נעורים, הקמת ספורט רב תכליתי בבית הספר רקפות והגדלת התקציב לשיפוץ המתנ"ס בצור שלום.
אולם הספורט בבית הספר רקפות יצטרף לשני הבניינים א' ו-ב' שכבר הוקמו, ויתאים בצורתו האדריכלית לרוח בית הספר השומרת על צבעוניות, חדשנות ואיכות הסביבה. גם באולם הספורט ייבנו מערכות "ירוקות" המאפשרות ייעול אנרגטי. באולם הספורט ייבנו חדרי פעילות וחדרי ספח, על מנת להפוך את האולם לרב תכליתי ולתת מענה לתושבי שכונת גבעת הרקפות כמרכז חינוך, תרבות וספורט. עלות הקמת אולם הספורט עומדת על 7,776,600 שקל. המימון עתיד להגיע ממפעל הפיס והטוטו. האולם ייבנה גם כמרכז קהילתי שחסר כיום בשכונה.
בבית הספר "נעורים" ייבנה מגרש ספורט בעלות של כ- 362,500 שקל אשר יגיעו מקרן המתקנים ומעיריית קריית ביאליק. כמו כן, הגדילה מועצת העיר את התקציב לשיפוץ המתנ"ס בצור שלום למיליון שקל. השיפוץ יאפשר לא רק מתיחת פנים למבנה הישן, אלא שיפוץ מקיף של המבנה, כולל איטום הגג ושינוי פנימי בהתאם לצרכם החדשים של הפעילות במקום. התקציב יגיע ממשרד השיכון.
אושר התב"ר לסקר טבע, אשר מוכיח את מחויבות הרשות לנושא איכות הסביבה. עם התפתחותה של העיר מן הנמנע שזו תשפיע על הסביבה הטבעית. על מנת להקטין את הנזקים של האורבניזציה, יתקיים סקר במימון המשרד לאיכות הסביבה בעלות של 47,200 שקל, בו יבחנו השפעות פיתוח העיר על עולם החי והצומח ופיתוח שטחים ציבוריים פתוחים. קריית ביאליק הסמוכה לשמורת הטבע עין אפק, לנחל נעמן ולנחל הגדורה תשפיע ותושפע ממקומה הגיאוגרפי. בעקבות הסקר ייבחנו הפעולות אותן יש לנקוט כדי לשמר את הטבע הקיים מבלי לפגוע בהתפתחות העירונית.
ראש העיר, אלי דוקורסקי, אמר כי תנופת הפיתוח המנהיגה את קריית ביאליק להצלחה נמשכת וגם בישיבות המועצה הקרובות יביאו לאישור תקציבי פיתוח לרווחת הציבור.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק