תופעת לוואי של וירוס הקורונה – גירושין

"הלחץ כתוצאה מהשהייה הממושכת בבתים וקשיים כלכליים, עלולים להגביר את החיכוך בין בני זוג  והתא המשפחתי ועם תום התקופה, עלולה להירשם עלייה בשיעור המבקשים לפתוח בהליכי גירושין", כך אומר עו"ד גיא אופיר אומר עו"ד גיא אופיר
 

"הלחץ כתוצאה מהשהייה הממושכת בבתים וקשיים כלכליים בקרב בעלי עסקים ובמקומות עבודה של מי מבין בני הזוג, עלולים להגביר את החיכוך בין בני זוג  והתא המשפחתי ועם תום התקופה, עלולה להירשם עלייה בשיעור המבקשים לפתוח בהליכי גירושין", כך אומר עו"ד גיא אופיר.

"החיכוך המוגבר בבית, קרי הזמן שיוצר צפיפות משפחתית מביא לרוב לוויכוחים, מריבות והתפרצויות, שאינם באים לידי ביטוי בתקופת שגרה, כאשר בני הזוג כמעט ואינם מתראים זה עם זה ומכאן, שהזמן המוגבר בשהייה בבידוד, הינו זרז שעלול לאפיין את העלייה בשיעור המתגרשים שצפויה להערכתי בסיום תקופה זו", אומר עורך הדין.


 

משבר הקורונה – עלולה להירשם עלייה במקרי הגירושין. צילום אילוסטרציה

 

"בנוסף, פגיעה כלכלית שעלולה להיווצר בקרב בעלי עסקים וחשש מכך שמקומות עבודה עלולים לפטר בהמשך את מי מבין בני הזוג כתוצאה ממשבר כלכלי, שנגרם כתוצאה ישירה ממיתון, עלולים בסופו של דבר להשליך גם על מערכת היחסים בין בני הזוג  ולגרום למתח נוסף ביניהם ולגרום  לפירוק התא המשפחתי".

 

עו"ד גיא אופיר. צילום עצמי

 

"אם בכל אלה לא די", אומר עו"ד אופיר, "הרי שחול המועד פסח המתקרב, הופך לפרק זמן בעל רמת חיכוך גבוהה וצפיפות משפחתית שאיננה מצויה בשגרת היום יום, ומביאה לעימותים רבים.

מעבר לכך, הזמן הרצוף יחד פוקח לעיתים את עיני בן או בת הזוג להתנהלות הצד השני, או למרבה הצער, אפילו מאשש חשדות מסוימים לגביו. וכך, הסדק שממילא קיים, מאיים להפוך לשבר של ממש ולמשבר הרסני.".

"לאור זאת התקופה הקרויה בפינו 'אחרי החגים' וכיום…'אחרי הקורונה', עלולות להביא עימן  החלטות כבדות משקל בדבר עתיד חיי הנישואין.

על פי רוב, תחושת חוסר סיפוק והרגשה עגומה של אי שביעות רצון משותפת לבני הזוג, אולם מה שפעמים רבות מבדיל ביניהם הוא מידת הייאוש מהקשר הזוגי. שכן, בעוד האחד מרגיש, כי רצוי לו והוא אף מסוגל לחיות בשגרה קרירה, האחר רווי בתחושת מיצוי ואולי אף מיאוס, היורדים לשורשה של הזוגיות. הרגשה זו תביא לעיתים קרובות לרצון עז 'לברוח', 'להשתחרר', 'לצאת לחופש' ו'להסיר את כבלי המועקה הכבדים".

לסיום, אומר עו"ד אופיר, "ההבדלים הללו לרוב מייצרים צד אחד שפועל ומכין את צעדיו לקראת הבאות, וצד אחר פסיבי הנותר מנומנם, וכלל אינו משער מה עתיד להתרגש עליו. הבדלים אלו עלולים להיות הרי גורל בניהול הסוגיות הנובעות מן הגירושין, ובעיקר בשאלת אופן חלוקת הרכוש".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט