חברת נקסט אורבן עומדת ביעד עם 15 מתחמי התחדשות עירונית

מאז ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה מראשית פברואר, נכנסה חברת נקסט אורבן התחדשות העירונית לעבודה מסביב לשעון

 

בתום 45 ימים – חברת נקסט אורבן עומדת ביעד עם 15 מתחמי התחדשות עירונית

מאז ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה מראשית פברואר, נכנסה חברת נקסט אורבן התחדשות העירונית לעבודה מסביב לשעון. כזכור, בתום ישיבה סוערת סוכם בעירייה על אימוץ מסמך מדיניות חדש בנוגע לשטחי תמורה במיזמי פינוי-בינוי, הקובע כי בדירות ששטחן עולה על 60 מ"ר, יוגבלו שטחי התמורות ל-12.5 מ"ר. בכך מיישרת חיפה קו עם רשויות מקומיות נוספות דוגמת תל אביב ופתח תקוה, שאישרו אף הן מדיניות חדשה המצמצמת את שטחי התמורה בפרויקטים של פינוי-בינוי.

צילום: מתן אבני

על מנת לאפשר לגורמים הפועלים בעיר תקופת הסתגלות בטרם תיכנס המדיניות החדשה לתוקף, הוחלט בוועדה על הוראות מעבר לתקופה של 45 יום, כאשר לגבי יוזמות תכנוניות הנמצאות בשלבים מתקדמים, ושבהן נחתמו עד למועד הקובע הסכמים סופיים בין יזם לבעלי הדירות המתחייבים לתמורה של יותר מ-12.5 מ"ר, והומצאו לוועדה העתקים של הסכמים אלו, המעידים על הסכמות בשיעור של 40% לפחות מכלל הדירות הכלולות במתחם, תוענק לוועדה הסמכות להחריג את המדיניות החדשה, כל עוד התוספת לא תעלה בכל מקרה על שטח של 25 מ"ר.

צילום: מתן אבני

תקופת המעבר הסתיימה עם הישגים אדירים לחברת נקסט אורבן. במכתב ששלח עו"ד רון ברנט המייצג את חברת נקסט אורבן לעיריית חיפה דווח על הסכמים חתומים ב-15 מתחמים ובהם: מתחמים בשכונת רוממה: אורן,פלמ"ח וצבר שקמה, בשכונת נווה שאנן:  נתיב חן, מימון שמעוני ובקו החוף בשכונת שער העלייה: מספר מתחמים הכוללים את, הרותם אצ"ל, הרותם ליבנה, הרותם אשחר והאלה,  הרותם בן צור,הרותם סעדיה פז, מתחם מנצפלד ואף מתחם אחד בשותפות עם חברת יוסי אברהמי באצ"ל אנקואה,ברוך הכהן וסעדיה פז,  מתחמים אלו מצטרפים למתחם פייזר ומתחם הרותם 7-13 שעמדו ביעד לפני תקופת המעבר ונמצאים בשלבים מתקדמים בתהליך ההתחדשות.

צילום: מתן אבני

יוסי כהן מנכ"ל נקסט אורבן מסר: ב-45 הימים האחרונים עבדנו יחד עם בעלי הדירות הנציגויות ועורכי הדין המייצגים אותם מסביב לשעון, מהשעות המוקדמות של היום ועד שעות הלילה המאוחרות. בכל יום ערכנו מספר כנסים על מנת לעמוד ביעד שהציבה עיריית חיפה ואני שמח ונרגש שעמדנו ביעד בהצלחה רבה. כל זאת קרה בזכות רצון עז ושיתוף פעולה של בעלי הדירות שעבדו יחד איתנו לילות כימים על מנת להגשים את החלום והחזון המשותף. במבט לאחור על התקופה המטורפת הזאת אני יכול לספר  שב45 ימים ביצענו תהליכים שבשגרה היו אמורים לקחת מעל לשנתיים ומדובר בהתקדמות אדירה לקראת התחדשותה העירונית והחברתית של חיפה.

צילום: מתן אבני

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד במספרים ש...