יש מנהיגות אזורית!

לצד ראשי הערים הוותיקים שחוו בקדנציות קודמות מלחמות, שריפות ומצבי חירום, גילנו שגם ראשי הערים החדשים – עינת קליש בחיפה, רועי לוי בנשר ואסיף איזק בחוף הכרמל יודעים כעמיתיהם הוותיקים לנסוך ביטחון בתושבי עירם >>>


אומרים שמנהיגות נמדדת בעתות משבר, בתקופת חירום.

בשבועות האחרונים, כשהעולם כולו מתמודד מול נגיף הקורונה האימתני, גילינו מחדש את יכולותיו הגבוהות של ראש הממשלה נתניהו. אופן ניהולו את המשבר הסבוך הזה קטף מחמאות רבות, אפילו מיריביו המרים.

גם ראשי הערים באזורינו הוכיחו יכולת גבוה בניהול המשבר שעדין נמצא בעיצומו, פעלו ופועלים במהירות כשהם שומרים על הכללים ומשמשים דוגמא לתושבי עירם תוך קבלת שורת החלטות נכונות לעת הזאת.

 

הוכיחו יכולת גבוה בניהול המשבר שעדין מתחולל.

הוכיחו יכולת גבוה בניהול המשבר שעדין מתחולל. קולז: סטודיו ניוז חיפה קריות

 

למשל עינת קליש רותם בחיפה, זיהתה כבר לפני כמה שבועות את המהלכים המתוכננים בעקבות התפשטות הנגיף, והורתה להיערך לכך שהעירייה תקיים את ישיבות מועצת העיר והועדות השונות באמצעות הוידיאו קונפרנס.

היא פועלת לסייע לקשישים ולאוכלוסייה המבוגרת, למתן מענה לכל תושב בפונה למוקד העירוני, להעברת מסרים ומידע חיוני, היערכות להחמרה בהנחיות משרד הבריאות, וסיוע לחלשים ולעסקים הקטנים.

רק השבוע היא הקדישה ארבעה מיליון שקלים מתקציב העירייה לטובת סיוע לעסקים חיפאיים שנפגעו כתוצאה מהקורונה, בין ראשי הערים הראשונים שהכריזו על למידה מרחוק תוך פיקוח אישי שלה.

תושבי חיפה גילו השבוע עד כמה קליש היא ממלכתית, ואפילו מרגיעה לאומית. בהופעות שלה גם בפייסבוק לייב המוצלח שערכה, גם בסרטונים שהפיצה ברשתות החברתיות וגם בראיון המקיף שנתנה אתמול ברדיו חיפה, גילו רבים מתושבי חיפה שיש להם על מי לסמוך. הערב פירסמה קליש הנחיה לעובדי העירייה, לסייע למד"א ככל הניתן בהקמת מתחם הבדיקות "הדרייב אין" במרכז הקונגרסים.

ברגישות ובנחישות עינת קליש מנהלת את המשבר החמור ביותר שידעה ישראל, וברגעים האלה גם מי שאינו נמנה על תומכיה שמח שהיא נמצאת מאחורי ההגה

ברגישות ובנחישות עינת קליש מנהלת את המשבר החמור ביותר שידעה ישראל.

ברגישות ובנחישות עינת קליש מנהלת את המשבר החמור ביותר שידעה ישראל.צילום ראובן כהן עיריית חיפה

בטירת כרמל אריה טל ראש העיר המנוסה והוותיק, בעברו סא"ל בצה"ל, למוד מבצעים עוד מימיו כקצין בחיל האוויר ומלחמות, ובעיקר את השריפה הגדולה שאותה ניהל תוך פינוים של 11,000 תושבים בסדר מופתי.

את כל אלה ניהל בהצלחה מכיסא ראש העיר. טל מקיים בכל יום ישיבת עבודה על פי כללי משרד הבריאות. בישיבות סוקר טל יחד עם מנהלי המחלקות את המצב בכל מחלקה הבעיות והצרכים ומנחה את המנהלים.

בימים האחרונים יחד עם ממלא מקומו וסגנו מוריס אסייג, דאגו לאספקת של מאות ארוחת חמות לקשישים ובעלי מוגבלויות. טל אף דאג שעיריית טירת כרמל תרכוש עבור אוכלוסיות אלו מסיכות וחומרי חיטוי אישיים.

טל אף מקפיד להיפגש עם מפקדי פיקוד העורף ולוודא את המוכנות המשותפת לכל תרחיש. בימים אלה העלה לדף הפייסבוק שלו קמפיין קריאה אישית "אנחנו נשארים בבית. ביחד נתגבר על משבר הקורונה"

טל גם מקפיד להעלות לדף הפייסבוק שלו סרטונים מלשכתו בהם הוא פונה לתושבי העיר בהנחיות ובמסרים מרגיעים.

תושבי טירת כרמל רואים בו דמות מרגיעה וסמכותית.

 

ראש העיר המנוסה והוותיק, בעברו סא"ל בצה"ל, למוד מבצעים עוד מימיו כקצין בחיל האוויר ומלחמות ראש העיר, אריה טל תמונה: דוברות טירת כרמל

בקריית מוצקין ראש העיר הוותיק חיים צורי, שגם הוא מנוסה ולמוד קרבות וטיפל בלא מעט משברים לאומים בתפקידו כראש עיר.

צורי קרא לתושבי עירו להישמע להוראות ולהישאר בבתיהם. במוצקין סגרו את החי פארק, התאטרון והפארקים העירוניים הכל כדי לשמור על בריאותם של התושבים. צורי שפעיל ברשתות החברתיות דרכן שומר על קשר עם תושבי העיר ומגבש אותם יחד.

צורי מקפיד לקיים ישיבות עבודה על פי כללי משרד הבריאות ואף תגבר את מערך המתנדבים בעיר בכדי לסייע לקשישים ובעלי מוגבלויות בעיר.

צורי חיזק את המוקד העירוני בכדי להיות זמינים לתושבים במצוקה .לאחרונה בשיתוף עם "מכבי שירותי בריאות" יזם צורי שידור לייב מדף הפייסבוק של העירייה שידור בו השתתף צורי באופן אישי יחד עם ד"ר נצר חירם הרופא המרחבי שבה הציגו לתושבי העיר את כל הדרכים למנוע  את המשך התפשטות מגיפת הקורונה.

צורי אף היה בין הראשונים שפנה במכתב לשר הפנים אריה דרעי בו תבע להכיר במשבר הקורונה כפוגע בעסקים ולבוא לקראת בעלי העסקים בהנחות. צורי אף הנחה את מחלקת התברואה לחטא מקומות ציבוריים ובאופן אישי ליווה את התהליך.

תיגבר את מערך המתנדבים בכדי לסייע לקשישים ובעלי מוגבליות בעיר חיים צורי. צילום: עיריית קריית מוצקין 

תגבר את מערך המתנדבים בכדי לסייע לקשישים ובעלי מוגבליות בעיר חיים צורי. צילום: עיריית קריית מוצקין

 

אלי דוקורסקי ראש עיריית קרית ביאליק רוב הזמן בשטח ומקפיד על מפגשים שוטפים עם פיקוד העורף ומשטרת זבולון.

דוקורסקי יצא בהודעה לציבור, והתייצב לימינם של מורי ישראל בתקופה קשה הזו והצהיר שעל המורים לקבל את שכרם עבור עבודתם בלמידה מרחוק. ביוזמת דוקורסקי שמכהן כיו"ר קרן  שלם שהוקמה על ידי מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ומסייעת לפיתוח מענים ומסגרות בקהילה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, החליטה להתגייס לסייע לרשויות מקומיות בעת תקופת המאבק בווירוס הקורונה.הקרן תעמיד סיוע על סך 300,000 ₪ לרשויות בכדי לתת מענה לבעלי מוגבלות שכלית התפתחותית, בוגרים וצעירים, אשר שוהים בביתם עקב סגירת מסגרות היום.

הרשות תוכל לקבל מענק בסך עד 5000 ₪ עבור רכישת ציוד, משחקים ואביזרים לפעילות הפוגתית.

דוקורסקי אף יצא בהודעה שבה הודיע שבכדי לסייע לעסקים בקריית ביאליק, החליט  לאפשר את דחיית תשלומי הארנונה לחודש מאי.

התייצב לימינם של מורי ישראל בתקופה קשה הזו והצהיר שעל המורים לקבל את שכרם עבור עבודתם בלמידה מרחוק.. צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

התייצב לימינם של מורי ישראל בתקופה קשה הזו והצהיר שעל המורים לקבל את שכרם עבור עבודתם בלמידה מרחוק.. צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

 

רועי לוי ראש העיר נשר נכנס לתפקידו במרץ רב ומנהל את המשבר ביד רמה, מגלה מנהיגות, ובין היתר בכדי לעודד ולגבש את תושבי עירו הטמיע לוי את הסלוגן "נשר חזקה מתמודדים יחד". לוי גילה רגישות כשהקדים לחלק לעובדי העירייה את השי לחג לפני הזמן.

לוי אף פנה במכתב אישי לראש הממשלה בנושא הפסקת הלמידה המקוונת מרחוק, וכך כתב לוי לראש הממשלה: "הלמידה המקוונת והחדשנית שהמערכת הטיבה להטמיע בשעת משבר, היא צורך חיוני ומחייב ויש לדאוג להמשיכה".

לוי אפשר עוד בתחילת המשבר לעובדי העירייה שגילם מעל 60 לא להגיע לעבודה.

לוי אף הנהיג את שידורי הלייב מבית העירייה, ובאחד השידורים זכו התושבים לאימון קואוצ׳ינג פרטי עם אחת המאמנות הטובות במדינה דפנה אלקבץ, מאמנת בכירה לתקשורת ומנהיגות. מאסטר nlp, מתמחה באימון ובהטמעת תהליכי שינוי בארגונים, בעסקים ובחיים אלקבץ ייעצה לבעלי העסקים בנשר כיצד לצלוח את המשבר.

פנה במכתב אישי לראש הממשלה בנושא הפסקת הלמידה המקוונת מרחוק רועי לוי . צילום יוסי שרם

פנה במכתב אישי לראש הממשלה בנושא הפסקת הלמידה המקוונת מרחוק רועי לוי . צילום יוסי שרם

 

יעקב פרץ ראש עיריית קריית אתא הנחה לדאוג לאוכלוסייה המבוגרת בעיר ולילדי העיר

פרץ מקיים ישיבות יומיות תוך שמירה על כללי משרד הבריאות, uאף נמצא בקשר רציף עם פיקוד העורף לשמירה על מוכנות גבוהה.

בימים האחרונים פנה לתושבי עירו במסר מרגיע: "עיריית קרית אתא פועלת במתכונת מיוחדת, מתוך מטרה לתת מענה לכל התושבים ובשימת דגש על אוכלוסיות מיוחדות, קשישים ונזקקים. זו העת לגלות רגישות ואחריות. במידה ופנייתכם אינה דחופה יש לשקול דחייתה למועד מאוחר יותר. אנו בקשר עם כל רשתות המזון, בתי המרקחת ובתי המסחר בעיר מתוך מטרה להבטיח אספקת סחורות תקינה ורציפה. הקפידו על שמירת הכללים וההנחיות למען שמירה על בריאות הציבור. ידענו להתמודד עם אתגרים גם בעבר ובזכות אמונתנו, חוסננו והקפדה על הכללים נצלח גם את האתגר הנוכחי", כך כתב פרץ בהודעה לתושבי העיר.

יעקב פרץ ראש עיר אהוד בקרב תושבי עירו ונתפס כשקול ומרגיע ומשרה ביטחון בקרבם.

 

פנה לתושבי עירו במסר מרגיע: "עיריית קרית אתא פועלת במתכונת מיוחדת, מתוך מטרה לתת מענה לכל התושבים ובשימת דגש על אוכלוסיות מיוחדות, קשישים ונזקקים". צילום: ניוז חיפה קריות.

פנה לתושבי עירו במסר מרגיע: "עיריית קרית אתא פועלת במתכונת מיוחדת, מתוך מטרה לתת מענה לכל התושבים ובשימת דגש על אוכלוסיות מיוחדות, קשישים ונזקקים". צילום: ניוז חיפה קריות.

 

בקריית ים הפיץ ראש העיר דוד אבן צור, הנחיות ברורות לתושבים גם ברשתות החברתיות וגם בסיורי הסברה בשטח.

בנוסף, הנחה אבן צור את עובדי אגף התברואה להיכנס לפארקים, גנים ציבוריים ולרחובות ולבצע טיהור ושטיפה מפני נגיף הקורונה.

אבן צור אף מקפיד להעביר בשידור חי את ישיבות ההיערכות בשגרת חירום. דבר נוסף שביצע אבן צור כשהנחה את אגף הפיקוח לא לחלק דו"חות עד לאחר חג הפסח, והסביר שגם כך מתמודדים התושבים עם דאגות רבות בשל המצב.

אבן צור יזם הקמת קבוצת "וואטסאפ" עירונית לתמיכה במבודדי הקורונה, ותאפשר לעירייה לפקח על המתרחש בעיר במאבק בלימה של הקורונה.

הנחה את אגף הפיקוח לא לחלק דו"חות עד לאחר החג. ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור. צילום: פייסבוק

הנחה את אגף הפיקוח לא לחלק דו"חות עד לאחר החג. ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור. צילום: פייסבוק

 

ראש מועצת חוף הכרמל אסיף איזק, שזו לו קדנציה ראשונה, עומד בקשר רציף עם תושבי המועצה באמצעות דף הפייסבוק שלו באמצעותו הוא מעלה סרטונים עם הסברים ומידע שוטף.

אסיף אף יזם את את "הפעלייב" – פורמט שיאפשר לתושבי המועצה ליהנות משירותי המרכז הקהילתי מיר"ב גם מהסלון בבית. חוף הכרמל היא המועצה האזורית הראשונה שמציעה את השירות:

אימוני פילטיס, שיעורי בישול לילדים, יוגה, הפעלות מוסיקה ויצירה – את כל אלה יוכלו תושבי חוף הכרמל לקבל היישר אל מכשיר הסלולר או המחשב האישי שלהם. בהיעדר יכולת להפעיל את המרכז הקהילתי במתכונת הרגילה, יוכלו התושבים ליהנות מהפעילויות בסלון, בחדר הילדים, במרפסת או בחצר.

אסיף איזיק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads