רופא ברמב"ם הציל חייהם של קשיש שניסה להתאבד תוך כריתת איבר מינו ושל פעוט שהמוהל חתך חלק מאיבר מינו

שני ניתוחים נדירים ביצעו בימים האחרונים ובחודש האחרון מנתחי המחלקה האורולוגית בבית החולים רמב"ם. האחד- הצלת איבר מינו של קשיש שכרת אותו, והשני תינוק שעבר ברית מילה והמוהל שלו כרת חלק מאיבר מינו
הורי התינוק הביאו את חלק הפין החתוך בתוך קרח. צילום: אילוסטרציה

הורי התינוק הביאו את חלק הפין החתוך בתוך קרח. צילום: אילוסטרציה

תכירו את ד"ר בנימין חרד"ק, מנתח אורולוג בבית החולים רמב"ם שבימים ושבועות האחרונים נאלץ להתמודד עם שני מצבי קיצון הנוגעים לחיבור ואיחוי הפין – האחד של גבר בשנות השישים לחייו והשני של תינוק כבן שמונה ימים.
לפני יותר משבועיים הובהל גבר תושב הצפון לבית החולים רמב"ם, לאחר שכנראה בשל ערעורו הנפשי ניסה לשים קץ לחייו תוך כדי כך שהוא חתך את איבר מינו מהבסיס.
הגבר הגיע לבית החולים כשהוא סובל מדימום קשה לאחר שאיבד דם רב.
שעות ארוכות עמלו בחדר הניתוח מנתחי המחלקה האורולוגית בראשותו של ד"ר חרדק בכדי לאחות את הפין שנכרת מבסיסו.
בבית החולים העידו כי מדובר בניתוח נדיר למדי כשד"ר חרדק מספר: "כמעט ואין מקרים של כריתת איבר מין המגיעים לטיפול בבתי החולים. אבל הניתוח הצליח והאיש יוכל לתפקד באופן רגיל בעתיד".
אותו ד"ר חרדק היה מעורב בעוד מקרה דרמטי – הפעם זה נגע לפעוט בן שמונה ימים שעבר ברית מילה והמוהל שלו חתך בטעות חלק מאיבר מינו.
המשפחה של הפעוט שהבינה את הטעות המרה וגודל הסכנה, מיהרה עם הילד הישר מטקס ברית המילה לבית החולים, כשחלק מהםין הכרות הושם בשקית עם קרח. התינוק הגיע לבית החולים עם דימום, ולמרבה המזל בשל העודה שהחלק הכרות הושם בקרח, ניתן היה לאחות את החלק ולשחזר את הפין של הפעוט, גם כן בניתוח ארוך זאת בשל גודל האיבר המדובר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות