>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » "שמישהו יעיר אותי מהחלום הזה"

"שמישהו יעיר אותי מהחלום הזה"

דפנה צורי, מנכ"לית היכל התיאטרון במונולוג מרגש בתוכניתה ברדיו חיפה, בו היא אומרת את מה שכולנו מרגישים וחווים בתקופה הקשה הזו: "העולם משתנה לעד, והוא כבר לא יחזור להיות מה שהוא היה" >>>
הבוקר במונולוג מרגש למקומית בקטנה, דפנה צורי מנכ"לית היכל התיאטרון במוצקין ורעייתו של ראש העיר מוצקין חיים צורי, על מה שכולנו מרגישים וחווים בתקופה המטלטלת הזו בעקבות מגפת הקורונה:

"שמישהו יעיר ואתי מהחלום הזה. שהבמאי יגיד קאט ויעצור את הסרט. כי הרי זה לא יכול להיות אמיתי. אנו עדים לפרק בהיסטוריה האנושית, פרק שילמדו אותו עוד שנים רבות כתקופה של ימי האינסטוש והסטוריז".

"ההיסטוריה חוזרת על עצמה ומילים מימי התנ"ך חוזרות להיות שימושיות גם היום: "בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ ואת הקורונה, וחושך על פני תהום" ובהמשך לעשרת המכות, הנה שנייה לפני חג הפסח קיבלנו את המכה ה-11 הפכו אותנו לעבדים נוסח המאה ה-21".

דפנה צורי. אלבום פרטי.

דפנה צורי. אלבום פרטי.

 

"הכל סגור ומסוגר, והאנושות נחלקת לשניים: אלו החולים ואלו הבריאים. ואני כאמא מה אני מבקשת? באמת לא הרבה. כמו איזו אמא  קנגרו נוצר בי הצורך לקרב אותם אליי, להכניס אותם לכיס שלי הכי קרוב אליי, כמו איזה צורך הישרדותי כזה, כי נראה לי שזה סוג של תיבת נוח של התקופה הזו. לא כולם ישרדו".

"אנחנו רק בקצה אירוע, בראשיתו, הרי כמה שנאה הייתה באוויר, לפני הבחירות ואחרי הבחירות, והחוצפה הזו שאין לה גבול, לריב במשחקי פוליטיקה קטנים למרות גודל האירוע, כל הצוותים, למען השם, תתאחדו, תצילו אותנו!".

"אני, שרגילה לראות בהיכל התיאטרון במוצקין ערב ערב 900 איש עומדים על הרגליים, צועקים בראבו ומריעים, רואה את האולם חשוך, סגור, כיסאות ריקים".

"התחבקנו כל העובדים ונפרדנו תוך הבטחה לשמור על קשר, כי מי יודע כמה זמן זה יימשך, העולם משתנה לעד, והוא כבר לא יחזור להיות מה שהוא היה. כולנו בשיעור חשוב מאוד. המסך יורד לעת עתה, ברור שהוא יעלה שוב. וכשעידן רייכל בהופעת חצות בטלוויזיה שר: "מה הזמן מסמן לי, זה הכל שאריות של החיים", המילים מקבלות לפתע משמעות כל כך שונה. כמה שאריות נותרו לנו, פרוסה וכמה פירורים".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה