"האתגר מאפשר לנו להציג את היכולת הטכנולוגית של המכללה"

בעקבות מגפת הקורונה ומעבר המוסדות האקדמיים ללמידה מקוונת, ערכנו ראיון עם אשר קריסטל, מנהל מכללת אורט קריית ביאליק, על היערכות המכללה ועל האתגר הטכנולוגי שעמדו בו בהצלחה רבה >>>
 

בעקבות מגפת הקורונה, עברו רוב המוסדות האקדמיים בארץ ללימודים מקוונים, ערכנו ראיון עם אשר קריסטל, מנהל מכללת אורט קריית ביאליק, על האמצעים הדיגיטליים של המכללה, כל הסטודנטים והסגל.

אשר, בעת הזו יש צורך בשירותים דיגיטליים לסטודנטים. ספר לנו קצת על הלימודים המקוונים באורט ביאליק.

"מצב החירום שנכפה על המכללה מציב בפניה אתגר משמעותי. מחד – חויבנו לסגור את שערי הקמפוס, מאידך – הסמכת הסטודנטים למקצוע ההנדסאי, עדיין על הפרק. עכשיו יותר מתמיד".

"חזון המכללה גורס כי הלימודים במכללה מכינים את הסטודנט למקצוע לחיים, כלומר אנו לוקחים על עצמנו את האחריות לכך שהסטודנטים יוסמכו למקצוע אותו בחרו ללמוד, ברמה שתאפשר להם להיות מוכנים לקראת אתגרי התעסוקה העתידיים".

"תקופה לא פשוטה". אשר קריסטל. תמונה: אלבום פרטי

"תקופה לא פשוטה". אשר קריסטל. תמונה: אלבום פרטי

 

איך מכללת אורט ביאליק נערכה בתקופה זו?

"האתגר מאפשר לנו להציג את היכולת הטכנולוגית של המכללה בתחום הלמידה מרחוק. בכל המחלקות האקדמיות הופעלה תכנית חירום שבמסגרתה המרצים מלמדים את השיעורים, חלקם באופן סינכרוני – בשיעור הנערך בשידור חי, וחלקם באופן א-סינכרוני, על ידי העלאת שיעורים מוקלטים וחומרי לימוד לאתר הלימודים של המכללה".

 

איך הסטודנטים מגיבים ללמידה המקוונת?

"הסטודנטים במכללה מסתגלים למצב הקיים בתהליך הדרגתי – החל מפליאה על המהלך וכלה בטרוניות על כך שהמצב בבית (עם הילדים ברקע) או בעבודה, מקשה עליהם.עד כה מתנהלת הלמידה בצורה טובה, כאשר רוב הסטודנטים מתפקדים באופן פעיל. עם אלו שנעדרים מהשיעורים נוצר קשר אישי, נלמדת הבעיה האישית ומוצע פתרון נקודתי כמו אחד על אחד עם חונך".

מה המסר שתרצה להעביר לסטודנטים ולמרצים?

"אני גאה בסגל המכללה, שרובו עובד גם בתעשייה בנוסף להוראה במכללה, ושגם הוא טרוד בימים הקשים הללו באותה הרגשת מחנק ודאגה לה שותפים כולנו ובכל זאת, מוצא את הכוח להמשיך וללמד בתנאים הלא פשוטים הללו. וכמובן, מילה טובה גם על הסטודנטים שלנו, שגם הן חווים מציאות לא פשוטה אשר יחד עם התמודדות עם מעגלי החיים והעבודה, נדרשים גם ללמוד מהבית, לא תמיד בתנאים אידיאליים".

צוות אורט ביאליק. תמונה: אלבום פרטי

צוות אורט ביאליק. תמונה: אלבום פרטי

 

האם לדעתך למידה מקוונת היא אפקטיבית?

"ברור לנו שהלימודים המקוונים לא יכולים להיות יעילים ואינטנסיביים כמו למידה פרונטאלית, הואיל ומדובר על מקצועות טכנולוגיים המבוססים על שיעורי מעבדה רבים. לכן, מטרת הלמידה בשלב זה, היא שמירה על הקיים, חזרה על החומר שכבר נלמד השנה ומניעת שיכחה וכן תרגול הסטודטים במערכות הלידה מרחוק, שכפי שנראה כרגע, ילוו אותנו במשך שבועות ארוכים".

שמענו שהיום הפתוח שהפך לטלפוני במקום פרונטלי, של אורט ביאליק היה הצלחה גדולה עם מספר נרשמים מרשים. ספר לנו עליו קצת.

"המכללה קיימה את הערב הפתוח שתוכנן לשבוע שעבר במתכונת המתאימה למצב החירום. הערב הפתוח התקיים במתכונת דיגיטאלית באמצעות שיחות וידאו, ווטסאפ וטלפון כשההפתעה הנעימה הייתה בריבוי הפונים והנרשמים ללימודים, דווקא בתקופה של אי-ודאות. ראשי המחלקות וצוות המכללה שוחחו ארוכות עם מתעניינים, סיפרו על המכללה ועל הלימודים בה, איפשרו 'הצצה' ללימודים המקוונים של המכללה והפיחו תקווה רבה בקרב הפונים".

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך