"כבר בחודש פברואר נערכנו ללמידה מרחוק"

בעקבות משבר הקורונה והמעבר של המוסדות האקדמיים ללמידה מקוונת, ערכנו ראיון עם טלי פולג, מנהלת השיווק של האקדמית עמק יזרעאל, על היערכות המכללה למצב החדש, ועל הלמידה המקוונת המוצלחת >>>
 

בעקבות משבר הקורונה הפוקד את מדינת ישראל בפרט ואת העולם בכלל, עברו המוסדות האקדמיים ללמידה מקוונת באמצעים דיגיטליים. ערכנו ראיון עם טלי פולג, מנהלת השיווק של האקדמית עמק יזרעאל, שסיפרה לנו על היערכות המכללה לתקופה זו, על הסטודנטים וההתמודדות המוצלחת עם התקופה, וגם קצת על שנת הלימודים החדשה הקרבה:

"משבר הקורונה שכולנו בארץ ובעולם מתמודדים איתו בימים אלה, תפס אותנו ממש בפתיחת סמסטר ב'", מספרת פולג, "שבוע לפני כניסת ההנחיות על צמצום פעילות ולמידה מרחוק, עוד הספיקו באגודת הסטודנטים של האקדמית עמק יזרעאל לחגוג בקמפוס את פתיחת הסמסטר במסיבה מרובת משתתפים על הדשא".

 

מכללת עמק יזרעאל. כעת ריקה מסטודנטים. תמונה: עודד אסף

מכללת עמק יזרעאל. כעת ריקה מסטודנטים. תמונה: עודד אסף

 

"המכללה בהנחיית הנשיא פרופ' יצחק הרפז ומנכ"ל המכללה מר עפר בוזו החלה להיערך כבר באמצע פברואר למצב של הוראה ולמידה מרחוק. התשתיות  של התקשורת והמחשוב הנדרשות  לעבודת הצוות המנהלי והתשתיות הפדגוגיות עבור הסגל האקדמי היו מוכנות עם הוראת משרד הבריאות לסגירת הקמפוס ב 13.3.  תוך יום אחד עבר הסגל האקדמי ללמידה ולהוראה מרחוק והסגל המנהלי לעבודה מהבית".

בעת הזו יש צורך בשירותים דיגיטליים לסטודנטים. ספרי לנו קצת על הלימודים המקוונים באקדמית עמק יזרעאל.

"הלימודים האקדמיים מתקיימים במגוון אמצעים מקוונים. לימודים סינכרוניים וא-סינכרוניים באמצעות תוכנת teams של מייקרוסופט, שיעורים מצולמים, מרצים שהוקלטו וצולמו באולפן הרדיו ואולפן הטלויזיה המשוכללים של החוג לתקשורת".

 

פרופ' ירון אריאל וד"ר בינה ניר מהחוג לתקשורת מקליטים שיעור. צילום: ניב גרוס

פרופ' ירון אריאל וד"ר בינה ניר מהחוג לתקשורת מקליטים שיעור. צילום: ניב גרוס

 

"גם תלמידי המכינות בקורסים הקדם-אקדמיים ובמכינות 30+ עברו ללמידה מרחוק באמצעים השונים, ובנוסף גם הספרייה הגדולה שלנו, שבימי שיגרה נותנת מענה לאלפי הסטודנטים הלומדים במכללה כמו גם לתושבי עמק יזרעאל, עברה בימים אלה לתת תמיכה והדרכה מרחוק במייל ובוואטסאפ".

איך האקדמית עמק יזרעאל נערכה לתקופה הזו, מכל הבחינות?

"אחד הדברים שתמיד ייחדו אותנו והיום בא לידי ביטוי ביתר שאת הוא היחס האישי, לכן במסגרת ההערכות מפעיל דקנט הסטודנטים מערך של שיעורי עזר מרחוק, קו חם לטיפול רגשי וטיפול בנושאים כלכליים, מתוך הבנה שגם חלק מהסטודנטים שלנו, כמו אנשים רבים במשק, נמצאים בימים אלה באי ודאות כלכלית ואנחנו עושים כל מאמץ כדי לבוא לקראתם ולהקל עליהם".

"לכן האקדמית עמק יזרעאל הייתה בין המכללות הבודדות שדחתה את תשלום חודש אפריל ללימודים ולמעונות".

טלי פולג, מנהלת השיווק של האקדמית עמק יזרעאל. תמונה: ניר גתמון

טלי פולג, מנהלת השיווק של האקדמית עמק יזרעאל. תמונה: ניר גתמון

 

איך הסטודנטים מגיבים? מתחילים להסתגל?

"בסה"כ הסטודנטים מגיבים יפה. לומדים ומתמודדים עם המצב החדש, כולל האתגרים שהוא מזמן לנו כמו מתן מענה לסטודנטים לקויי למידה, אשר צריכים התאמות מיוחדות לסביבת הלמידה מרחוק או אפילו לתשתיות סלולר ואינטרנט ביישובים הכפריים, אבל ההרתמות יוצאת הדופן של כל הסגלים מחממת את הלב".

ברוך ביטון, סטודנט שנה ג' בשיעור מקוון. תמונה: עדי ביטון

ברוך ביטון, סטודנט שנה ג' בשיעור מקוון. תמונה: עדי ביטון

 

"בנוסף, חשוב לציין, שיש לנו מעל 100 סטודנטים בחוג לסיעוד, מתנדבים וסטאז'רים, שפועלים היום בכל בתי החולים והמרפאות בצפון ובמד"א החוג שבראשו עומדת פרופ חנה אדמי ( האחות הראשית לשעבר של בית החולים רמב"ם)פעול מסביב לשעון על מנת לקיים את הלימודים ומערך ההתמחות בבתי החולים.,  החוג לעבודה סוציאלית בראשותו של פרופ יואב לביא נערך יחד עם הסטודנטים לעבודה סוציאלית  לעבות את מערכי התמיכה והרווחה, כך שהם לא רק לומדים, אלא ממש נמצאים בחזית האירוע הזה ואנחנו כמובן גאים בהם מאוד!".

מכללת עמק יזרעאל. תמונה: עודד אסף

מכללת עמק יזרעאל. תמונה: עודד אסף

 

מה לגבי מתעניינים לשנה הבאה?

"בשבועיים האחרונים קיבלנו הרבה פניות של מתעניינים בעקבות הדחייה של המבחן הפסיכומטרי שאמור היה להתקיים באפריל. מכיוון שאצלנו אפשר להתקבל ללימודים גם ללא פסיכומטרי, אנחנו נותנים יעוץ למתעניינים בשיחות טלפון, באמצעות אתר האינטרנט ובוואטסאפ ומתקיימת הרשמה  ללימודים לשנת הלימודים הקרובה".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך