אפשר גם אחרת

לא פעם מטופלים מגיעים לקופות חולים ומקבלים יחס לא נעים. זה סיפור מרגש על עובדת מנהלה בסניף "מכבי" שנקשרה והפכה לעזר מיוחד לקשישה כבת 94, אסטרינה, שהגיעה תשושה יום אחד לסניף
אילנה ואסטריה. מזכירה לי את אמא שלי. צילום: מכבי

אילנה ואסטריה. מזכירה לי את אמא שלי. צילום: מכבי

אסטריה צוקרמן בת ה-94 המתגוררת בחיפה ומשתייכת למרחב הדר, הכירה את אילנה ברגר מתאמת שירות ב"מכבי בריאות" לפני מספר שנים בבואה לקבל שירות מינהלי במשרד הסניף.
אסטריה הגיעה ביום חם במיוחד, כשאילנה ראתה מולה אישה מבוגרת מאוד, נוטפת זיעה שהטריחה עצמה והגיעה בכדי לקבל התחייבות אמרה לה שחבל שבשביל זה טרטרה עצמה עד הסניף, והציעה לה להשתמש בפקס שיש בחנות מתחת לביתה.
אילנה הציעה לה שבכל פעם שהיא צריכה משהו מהמשרד שתעביר בפקס את הבקשה בכמה מילים והיא כבר תטפל לה בזה, מבלי שתצטרך להגיע. משם התחיל הרומן בין השתיים.
אילנה סייעה והקלה על אסטריה בטיפול בבקשות מנהלתיות כאלה ואחרות, עד שלפני מספר חודשים אילנה שמה לב שאסטריה לא יצרה איתה קשר כמה שבועות והיא התחילה לדאוג. אילנה חיפשה אותה טלפונית מספר פעמים ומשלא מצאה אותה הגיעה לבן שלה, שעדכן את אילנה כי מצבה הבריאותי התדרדר והיא מאושפזת בבית חולים. הבן סיפר שהיא צפויה לעבור לשיקום ב"בית בלב". אילנה לא חשבה פעמיים, מיד אפתה לה עוגה ונסעה לבקר את אסטריה במחלקת שיקום בבית בלב. אסטריה קיבלה בהתרגשות רבה את הביקור וכל כך שמחה על המחווה הזאת.
באותה עת בביקורה בבית בלב,אילנה פגשה והכירה את המשפחה המורחבת של אסטריה וכולם היו אסירי תודה לאילנה על הליווי הצמוד והעזרה שנותנת לאמם בכל הנדרש מקופת חולים .
בתקופה האחרונה, מאז שחרורה מבית בלב לביתה, הקשר התהדק עוד יותר היות ואסטריה כבר כלל לא ניידת, אילנה מקפידה לבוא לבקרה בבית ותמיד עם משהו מיוחד שאפתה במיוחד בשבילה.
אילנה מספרת: "אני יודעת שהבן שלה מאוד עסוק והבנות גם. היא מאוד מזכירה לי את אמא שלי ונעים לי לדבר איתה. לא יודעת איך להסביר את זה, פשוט נקשרתי אליה ועושה לי טוב לעזור ולדעת שהיא פה איתנו".
אסטריה עצמה מספרת: "ביום שני האחרון, שזה היום החופשי של אילנה, היא זכרה שהיא קבעה לי תור לרופא השיקומית בגלל בעיות הרגליים מהם אני סובלת. לאחר שבדקה והבינה שהילדים עסוקים ולא יכולים לבוא לקחת אותי, מיד הציעה את עזרתה, באה לקחת אותי לביקור אצל הרופאה, המתינה לי בחוץ והחזירה אותי הביתה. תגידי לי את, יש יותר מלאכית ממנה?"

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות