בצל משבר הקורונה אישרה מועצת העיר את תקציב 2020

מהנתונים עולה כי 33% מתקציב העירייה מוקדש לחינוך וכ-15% לרווחה. כל הפרטים בידיעה

 

בישיבה שקיימה מועצת עיריית נשר ובהתאם למגבלות משרד הבריאות, כאשר חברי המועצה ממוגנים במסיכות ובכפפות ושומרים על מרחק של שני מטר האחד מהשני – אושר תקציב 2020 על סך 208 מיליון ש״ח.

מהתקציב עולה, כי 33% מתקציב העירייה מוקדש לחינוך, וכ-15% לרווחה.

ראש עיריית נשר, רועי לוי אמר:

אני לא אשב מהצד ואצפה בעסקי העיר קורסים צריך להתחיל מהלך, ואני מקווה שהממשלה תצטרף. קודם מגישים סיוע ואחר כך מתעסקים בבירוקרטיה.

אני לא אעמוד מנגד ואסתתר מאחורי נהלים ופקידות כשהמשפחות בעיר שלי קורסות.

עדיף לתת סיוע לעסקים מאשר אחר כך לקבץ נדבות מהממשלה לתקציבי רווחה ולטפל במשפחות הרוסות ובילדים שהעתיד שלהם נגזל בגלל הקורונה", אמר ראש העיר.

 

ראש עיריית נשר רועי לוי. צילום: עיריית נשר

 

בפעם הראשונה הוצג התקציב על ידי גזבר העירייה החדש זאב זימל כאשר הוא מקושר תכניות עבודה ומעניק כלי ניהולי למעקב ובקרה אחר המחלקות והישגיהן. בפתח הישיבה מסר רועי לוי, ראש העיר בשורות טובות במיוחד: משרד החינוך אישר תקציב לבניית אגף חדש בבית הספר היסודי רבין הכולל גם בניית אולם ספורט חדיש.

במהלך הישיבה הוסיף ואמר ראש העיר:

"זו שנה מאתגרת מאוד מבחינת התקציב, שנה שבה אין ממשלה, אין מי שמקבל החלטות הנוגעות לחיי היום יום של האזרחים. השנה מאופיינת בקיטון בהכנסות משמעותי של 10% מההכנסות בעקבות סגירת מפעלים באזור וכן משבר הקורונה שגם הוא מביא איתו בהכרח קיטון בגביית ארנונה. על אף כל זאת לא התפשרתי והמשכנו להגדיל את התקציבים עבור החינוך ועבור הרווחה בעיר במליוני שקלים וכן הקמנו קרן יעודית של כשישה מיליון שקלים, לסיוע לעסקים לתגבור החינוך ולתמיכה בנזקקים.

אני משוכנע שנדע יחד כקהילה חזקה לעבור גם את המשבר הזה שההשלכות שלו יורגשו עוד שנים רבות בעתיד".

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנשר