קרן ייעודית על סך שישה מיליון ש"ח אושרה במועצת העיר בנשר לחיזוק העסקים (וידאו)

בצל משבר הקורונה עיריית נשר אישרה בתקציב 2020 קרן חירום לעסקים רווחה וחינוך על סך שישה מיליון ש"ח


 

בישיבה שהתקיימה במועצת עיריית נשר ובהתאם למגבלות משרד הבריאות כאשר חברי מועצת העיר ממוגנים במסיכות, כפפות ושומרים על מרחק של שני מטר אישרה מועצת עיריית נשר את תקציב 2020 על סך 208 מ׳ ש״ח מהתקציב עולה, כי 33% מתקציב העירייה מוקדש לחינוך, וכ-15% לרווחה.

״אני לא אשב מהצד ואצפה בעסקי העיר קורסים צריך להתחיל מהלך, ואני מקווה שהממשלה תצטרף. קודם מגישים סיוע ואחר כך מתעסקים בבירוקרטיה. אני לא אעמוד מנגד ואסתתר מאחורי נהלים ופקידות כשהמשפחות בעיר שלי קורסות. עדיף לתת סיוע לעסקים מאשר אחר כך לקבץ נדבות מהממשלה לתקציבי רווחה ולטפל במשפחות הרוסות וילדים שהעתיר שלהם נגזל בגלל הקורונה״. כך ציין רועי לוי, ראש העיר.

צפו

צילום: דוברות עיריית נשר

 

בפעם הראשונה הוצג התקציב על ידי גזבר העירייה החדש זאב זימל כאשר הוא מקושר תכניות עבודה ומעניק כלי ניהולי למעקב ובקרה אחר המחלקות והישגיהן. בפתח הישיבה מסר רועי לוי, ראש העיר בשורות טובות במיוחד: משרד החינוך אישר תקציב לבניית אגף חדש בבית הספר היסודי רבין הכולל גם בניית אולם ספורט חדיש.

במהלך הישיבה הוסיף ואמר ראש העיר ״זו שנה מאתגרת מאוד מבחינת התקציב, שנה שבה אין ממשלה, אין מי שמקבל החלטות הנוגעות לחיי היום יום של האזרחים. השנה מאופיינת בקיטון בהכנסות משמעותי של 10% מההכנסות בעקבות סגירת מפעלים באזור וכן משבר הקורונה שגם הוא מביא איתו בהכרח קיטון בגביית ארנונה, על אף כל זאת לא התפשרתי והמשכנו להגדיל את התקציבים עבור החינוך ועבור הרווחה בעיר במליוני שקלים וכן הקמנו קרן יעודית של כשישה מיליון שקלים לסיוע לעסקים לתגבור החינוך ולתמיכה בנזקקים. אני משוכנע שנדע יחד כקהילה חזקה לעבור גם את המשבר הזה שההשלכות שלו יורגשו עוד שנים רבות בעתיד״.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads