משרד החינוך מרחיב את המענה הטיפולי לילדי החינוך המיוחד

משרד החינוך ייחל ממחר (ד') להעניק שירותי חינוך ושירותי טיפול מותאמים, עבור תלמידים עם צרכים מיוחדים ותלמידים חולים בביתם, ונערך להפעלת מוקדי חינוך וטיפול ברשויות המקומיות.
מיד עם ההחלטה לסגור את מוסדות החינוך, על רקע התפרצות נגיף הקורונה, החל המשרד לבצע היערכות מיוחדת, כדי לתת מענה חינוכי, טיפולי והפגתי עבור ציבור התלמידים עם צרכים מיוחדים.

כ 270,000 תלמידים עם צרכים מיוחדים לומדים השנה במערכת החינוך, ולכל אחד מהם מבקשים במשרד להעניק שירות מותאם, בתחומי ההוראה, בתחומי הטיפול ובתחומי הסיוע הרגשי והחברתי. מובן מאליו שימים אלה, ימי סגר ובידוד, קשים במיוחד עבור התלמידים המיוחדים ועבור משפחותיהם.

בימים האחרונים ביצעו צוותי מקצוע במשרד מיפוי מדוקדק של כל התלמידים עם הצרכים המיוחדים, ובמקביל ערכנו ישיבות עבודה עם נציגי משרד הבריאות, כדי לקבוע נוהל ברור ובטוח מתי, כמה ואיך ניתן להגיע לבתיהם של תלמידים, ולהעניק להם שירותים.

ד"ר סער הראל מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך. צילום: ניוז חיפה קריות

שירותי החינוך המיוחדים, כל זמן שמוסדות החינוך יהיו סגורים:

שירותי חינוך וטיפול מרחוק

ליווי טלפוני וחלוקת ערכות חינוכיות לבתים

מפגש חינוכי טיפולי והפגתי בבית התלמיד או במוקד שיופעל ברשות המקומית בהתאם לנוהל של משרד הבריאות

טיפול רפואי לתלמידים שמקבלים שירות זה בשגרה על ידי אחות וייעוץ מרופא

תלמידים חולים בביתם:  חלקם יקבלו מפגשים מקוונים וחלקם, ככל שיתאפשר מפגשים בבית התלמיד.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. צילום דוברות משרד החינוך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:

"אנחנו מתייחסים במלוא הרגישות למענים שיש לתת לילדי החינוך המיוחד בימים של שגרה, ובימים של חירום אף שבעתיים. שמירת הרצף והשגרה לאוכלוסיית תלמידים זו ולהוריהם היא חיונית ובעלת חשיבות ממדרגה ראשונה. לאור זאת, פעלנו לילות כימים, ללא לאות ובאופן ברור כדי שהטיפולים והמענים הרגשיים ינתנו להם בזמן שהותם בבית. איננו מורגלים במצב זה, אך נעשה הכל כדי שהמענים יהיו ראויים ומיטביים".

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל:

"ילדי החינוך המיוחד מהווים אוכלוסיה רגישה, לכן אנו במחוז רואים  יותר לחוות את האירוע בצורה עוצמתית. לפיכך, לכל אורך כל התקופה מושם דגש על הקשר ותמיכה בילדים ובמשפחותיהם, בדגש על חיזוק הכוחות ושמירה על רציפויות טיפולית ולימודית.

בהתאם להחלטת משרד החינוך, התחלנו במחוז בבניית תכנית ובמהלך של הפניית עובדי הוראה ומטפלים אשר יעניקו טיפול מותאם  לתלמידי חינוך מיוחד ותלמידים חולים בבתיהם או במרחבים אשר יוגדרו לצורך זה. יושם דגש על טיפולים בתחומי ההוראה, בתחומי הטיפול ובתחומי הסיוע הרגשי והחברתי.

כמו כן, אנו נערכים להפעלת מוקד טיפולי-הפגתי ברשויות. המוקד יופעל על ידי צוותי חינוך ממקצועות הבריאות והאומנויות, ויפעל בשיתוף אגפי החינוך והשלטון המקומי – בהתאם להנחיות משרד הבריאות".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך