הגיבורים של מוצקין

בעת משבר הקורונה נספר לכם על הגיבורים הקהילתיים של העיר קריית מוצקין, מעובדי עירייה דרך תושבים מתנדבים

בעת משבר הקורונה נספר לכם על הגיבורים הקהילתיים של העיר קריית מוצקין, מעובדי עירייה דרך תושבים מתנדבים והיום:  מיכל טוביה, נשואה+3 מקריית מוצקין משמשת כמנהלת מחלקת קשרי קהילה ופניות הציבור בעירייה. ולא נחה לרגע כשמסייעת כל היום לתושבים.

מאז פרוץ משבר הקורונה יחד עם בעלי תפקידים נוספים מצויה טוביה בחזית ההירתמות למען התושבים. בשיתוף פעולה עם מנהלי המחלקות ובהתגייסות טואטלית היא נמצאת מבוקר עד לילה בשטח ופשוט דואגת לצרכים של התושבים ומגיעה הביתה מאוחר לעתים אחרי שהילדים ישנים.

טוביה אמונה בין היתר בשיתוף מנכ"ל העירייה, יריב גסר על הקצאת וגיוס משאבים לרשות, דואגת למחשבים לתלמידים שידם אינה משגת ולא הצליחו להשתתף במשימות המתוקשבות כמו שאר התלמידים. "עזרנו לתלמידים שמתכוננים ומבצעים משימות לקראת הבגרויות", סיפרה טוביה והוסיפה כי  לאחרונה הצלחנו לגייס תרומות של חבילות מזון, טאבלטים, סיוע בתרופות וסיוע במתן מתנדבים לתושבים המבקשים לרכוש תרופות".

מיכל טוביה צילום עיריית ק. מוצקין

מה סדר היום שלך?

בגדול.. עובדים עד הלילה וחוזר חלילה

בבוקר- חזרה לפניות המוקד מיום האתמול. ביצוע רישום של משפחות המבקשות סיוע. סיוע לקשישים המתגוררים במקבצי דיור.

יציאה לשטח למוקדי חלוקת המזון החם, הפעלת מתנדבים המחלקים מטעם ארגון פתחון לב בשלוחת קריית מוצקין וטיפול בפניות ציבור שגרתיות,  כדי לשמור על הרציפות תפקודית בנושאי גבייה, רישום לגני ילדים, מפגעים וכדומה.

את מספיקה לאכול ארוחת צהריים כמו שצריך?

"הסיפוק האמיתי הוא כשאני רואה את כל העשייה של כולם למען התושבים. את אותם צעירים שקיבלו מחשב והמשפחות שאנחנו מחממים את ליבם, כל אלו שמים בצד את הצרכים האישיים שלנו בתקופה המורכבת הזו.

טוביה מציינת כי קריית מוצקין מאוחדת בעיקר בגלל התושבים המדהימים וראש העיר, חיים צורי,  שעובד לילות כימים בכל נושא וסוגיה למען התושבים. "חיים צורי לא נח לרגע גם בשגרה וגם בחירום. הוא משוחח מדי יום עם משרדי ממשלה, והרי מדובר בימים קשים שנעצרו תקציבים ולמרות זאת הוא מייצר המשכיות לפרויקטים, מנווט את ישיבות מערך החירום, מסייע לנו בחיבור ובגיוס לתרומות, כך שהוא עוטף אותנו ודורש להיות שותף בכל ענין ודואג להשרות עלינו רוגע מנהיגותי בתוך כל הימים הקשים הללו, כל יום אני משוחחת איתו מס' פעמים לעדכונים והתייעצויות", סיפרה טוביה.

למיכל טוביה ממחלקת  פניות הציבור-

המלאך ששמר עלי היום ועזר והביא את ערכי אהבת האדם ונתינה לידי מימוש.

הורי שהם ניצולי שואה וגרים במוצקין יש רק אותי אך אני גרה במרכז- והיום בעידן הקורונה המרחק הפיזי מקשה עוד יותר, כמה קשה לקשישים בני 85, עם כל הטכנולוגיה והטלפונים כשבריאותם רופפת, שמיעתם קשה וכל שרציתי זה שיקבלו את התרופות שלהם.

תודה לך מיכל שנרתמת במקום וגם תודה לשליחה הצעירה המקסימה שגם עשתה מעבר למצופה- תודה חממתם את ליבי. תבורכו.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209