תלמיד חטיבת ביניים בחיפה נתפס משתמש בסם במהלך שיעור,וכן נמצאו עליו עוד מאות גרם של הסם. התלמיד נלקח למשטרה

תלמיד חטיבת ביניים בחיפה החזיק ברשותו מאות גרמים של סמים. הוא נתפס לאחר שבמהלך השיעור הוא גלגל סיגריה עם סמים. הוא נלקח למשטרה ונחקר. מורה בבית הספר: "אין לי ספק שתלמידים נוטלים סמים וקונים בכמות קטנה לשימוש עצמי, אך לא בגיל כזה צעיר וגם לא בכמות כזו. ברגע שזה כבר נמצא בתוך הכיתה אנחנו בבעיה"
"לא חשבנו שהוא כזה טיפש שיתעסק עם החומרים בתוך הכיתה". צילום: אילוסטרציה

"לא חשבנו שהוא כזה טיפש שיתעסק עם החומרים בתוך הכיתה". צילום: אילוסטרציה

מאות גרמים של סמים התגלו ברשותו של תלמיד חטיבת הביניים, מאחד מבתי הספר בעיר. המורה הזמינה לכיתה את מדריך המוגנות הבית ספרי, אשר ערך חיפוש על גופו של התלמיד ונדהם לגלות סמים נוספים שהיו ברשותו.

תלמיד חטיבת הביניים של אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר, החזיק כמה מאות גרמים של סמים והשתמש בהן במהלך שיעור. המקרה אירע ביום שישי, במהלך שיעור. הנער גלגל להנאתו סיגריה שכללה בתוכה סמים. המורה שהעבירה שיעור בכיתת הנער, הבחינה שהוא אינו מרוכז במהלך השיעור, ניגשה אליו וגילתה כי הוא אוחז בסיגריה שסיים  זה עתה לגלגל.

"זה היה ממש מביך", סיפר אחד מתלמידי הכתה  ל"ניוז חיפה קריות נט": "היינו המומים כי לא חשבנו שהוא כזה טיפש שיתעסק עם החומרים בתוך הכיתה, מול הפרצוף של המורה", הוסיף.

אחת המורות בבית הספר סיפרה, כי המקרה הזה הזכיר לה ולחבריה בחדר המורים, את הפרשיה האחרונה, בה נתפסו תלמידים מבית הספר שהשתמשו וגם סחרו בסמים. "אין לי ספק שתלמידים נוטלים סמים וקונים בכמות קטנה לשימוש עצמי, אך לא בגיל כזה צעיר וגם לא בכמות כזו. ברגע שזה כבר נמצא בתוך הכיתה אנחנו בבעיה", אמרה אחת המורות.

ברגע שהמורה הבינה שמדובר בסיגריה שאת תוכנה לא ידעה בהתחלה, היא  הזמינה מיד את  מדריך המוגנות הבית ספרי, שראה את הסיגריה והבין מיד שמדובר בסמים.

בחיפוש שערך מדריך המוגנות, הוא  גילה כי ברשות הנער נמצאו עוד כמה מאות גרמים של סם. מדריך המוגנות הזמין את המשטרה ובינתיים הוזעקה לבית הספר גם אמו של התלמיד, אשר התלוותה אליו למשטרה.

תפקידו של מדריך המוגנות, הממומן על ידי פרויקט עיר ללא אלימות, להוות דמות סמכותית בבתי הספר, לבחון התנהגויות מסוכנות של תלמידים, אלימות והתמודדות המערכת עמן. מדריך המוגנות הוא סוג של "אח גדול" בחצרות, במהלך ההפסקות בקפיטריית בית הספר ובעת הצורך כמו גם במקרה הזה, דמות שפונים אליה  לסיוע.

ממשרד החינוך נמסר כי: "הנושא נמצא בבדיקת רשויות החוק. מטעם צנעת הפרט לא נוכל לפרט".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הקטין נחקר ושוחרר בתום חקירתו"

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך