ביום ראשון יחלו עבודות השיקום של מתחם סירקין ושוק תלפיות

ההבטחה של לפני הבחירות מתממשת: ביום ראשון יחל פרויקט שיקום שוק תלפיות ומתחם סירקין, שאותו הגדירה קליש כאחד הפרויקטים החשובים בעיר ואשר ישמש עוגן להתפתחות שכונת הדר>>>

התכנית [חפ/1/2560] משתרעת על שטח כולל של כ – 140 דונם לאורך רחוב סירקין ומתחם שוק תלפיות שבשכונת הדר. התוכנית, אותה יזמה ראש העיר עינת קליש  וקידמה העירייה הוכנה על-ידי המתכננת תמי גבריאלי והאדריכל גידו סגל.

התכנית נועדה למצות את הפוטנציאל הגלום במתחם המהווה מוקד עירוני מרכזי המשלב מסחר ייחודי, פעילות פנאי ומגורים. כמו כן קובעת התכנית כללים לפיתוח המתחם כמרכז שוקק חיים ואטרקטיבי למגוון אוכלוסיות ומטפלת בכל היבטי החיים החל ממגורים ועידוד המסחר, דרך מוסדות ציבור מותאמים למתחם, עיבוי והנגשת התחבורה הציבורית, הסדרת חניונים, חידוש המרחב הציבורי ושיקום מבנה השוק עצמו.

מבנה השוק יפותח כמוקד שכונתי חברתי שיהווה "בית" לתושבי השכונה הדמייה: עיריית חיפה

המרחב הציבורי יתוכנן כמרחב מוטה הולכי רגל. לצורך כך, יורחבו וישופרו צירי הליכה במתחם ואל הרחובות שמעליו. שיפור סביבת המגורים תעשה תוך שימור המרקם הפיזי והערכים האדריכליים הקיימים במתחם. תוספות בניה יתאפשרו באופן מבוקר בלבד לצד מרחבים ציבוריים וגינות שיפותחו במטרה לשפר את איכות החיים ולהעלות את תחושת הביטחון האישי של התושבים.

שיקום המתחם הוא עוגן חשוב בהתפתחות שכונת הדר הדמיה: עיריית חיפה

כחלק מהתוכנית ישוקם גם מבנה שוק תלפיות ההיסטורי. המבנה המהווה אבן דרך בתולדות אדריכלות הסגנון הבינלאומי בישראל, ננטש במרביתו בתחילת שנות ה- 50 בהם עברה מרבית פעילות השוק לרחוב סירקין, ומאז הלך מצבו והדרדר.

מבנה השוק יפותח כמוקד שכונתי חברתי שיהווה "בית" לתושבי השכונה ולקהילות הרב גוניות הפעילות וכן כמרכז "באוהאוס", שירכז את פעילויות השימור האדריכלי בחיפה כולה.

ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם: "*שיקום מתחם השוק הוא עוגן חשוב בהתפתחות שכונת הדר תוך שמירה קפדנית על אופיו המקורי של השוק ואיכויותיו. השיקום יעשה בשיתוף עם סוחרי השוק ותושבי השכונה. עבורי זאת אחת התוכניות החשובות ביותר שיובילו לחיזוק המבנה העירוני, התעסוקתי, המסחרי, ההיסטורי והתיירותי של חיפה

 קליש שמחה לבשר, שביום ראשון נתחיל בעבודות לשיקום מתחם סירקין ושוק תלפיות צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

וכך כתבה קליש בדף הפייסבוק שלה:

"רגע לפני כניסת השבת, רגע לו חיכיתי כמה שנים טובות בחיי, אני שמחה לבשר: ביום ראשון נתחיל בעבודות לשיקום מתחם סירקין ושוק תלפיות. זו היא אחת ההבטחות שלי לכם, לאחד הפרויקטים החשובים בעיר, ולא רק עבור הסביבה הקרובה שלהם אלא עבור מרכז העיר כולה.

שיקום המתחם הוא עוגן חשוב בהתפתחות שכונת הדר, בדיוק כפי ששיקום שכונת הדר הוא עוגן חשוב בהתפתחות לב העיר; פרויקט עוגן. השיפוץ יעשה על פי תכניות מדויקות, החזרת עטרה ליושנה, תוך שמירה קפדנית על אופיו המקורי של בניין השוק ואיכויותיו, ובלי גימיקים. כיוון שכל התהליך נעשה גם בשיתוף סוחרי השוק ותושבי השכונה, אני מאמינה שהפרויקט יהיה בדיוק כזה – אמיתי ואותנטי.
כך שוק צריך להיראות.
כך עיר צריכה להיות.

עבורי זאת אחת התוכניות החשובות ביותר שיובילו לחיזוק המבנה העירוני, המסחרי, ההיסטורי, התעסוקתי והתיירותי של חיפה, וזה יקרה גם כאשר שוק תלפיות יחזור לימיו הגדולים.

בתמונות המצורפות תוכלו לראות טעימה קטנה למתחם המדהים שיהיה אחד מהעוגנים היפים והצבעוניים בעיר."משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה