סטודנטים מויצו חיפה מעצבים מלוניות לחולי קורונה

הסטודנטים במחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה, קיבלו על עצמם אתגר אקטואלי ויוצא דופן

סטודנטים לארכיטקטורה מציעים עיצובים מקוריים למלוניות לחולי קורונה:

הסטודנטים במחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה קיבלו על עצמם אתגר אקטואלי – לעצב מלונית הבראה קהילתית בה יתארחו 1,000 נשאי קורונה בעיר חיפה, במסגרת סדנא וירטואלית בהנחיית האמן בלו-סימיון פיינרו.

כאמור הסטודנטים לקחו יוזמה והחליטו להתייחס לשינויים החברתיים שמגפת הקורנה מכתיבה בעיר בה הם לומדים-

הם התבקשו לעצב מלונית-מגדל בעיר חיפה שתתן פתרון מגורים למבודדים וחולי קורונה, בדומה למלוניות הקורונה שהוצבו במלונות קיימים.

עבודה של גיא חנין. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

המלונית שהיא למעשה 'מלונית הבראה קהילתית' יכולה לארח כ-1000 נשאי קורונה במצב טוב. היא נועדה ל-80% הנשאים שמוכרחים להיות בבידוד למשך כ-5 שבועות, וצריכים להעביר את הזמן. נשא קורונה אינו יכול להדביק נשא קורונה, לכן אותם מאות נשאים יכולים להיות יחד.

מלונית ההבראה הקהילתית הוא בית מלון המארח נשאי קורונה למשך 5 שבועות, בו לכל אחד חדר פרטי, שם יוכל לראות טלוויזיה, לקרוא, לשהות וכו'.

במלונית יהיה צוות רפואי באזור נפרד שיפקח ויבדוק את הנשאים לוודא שמצבם טוב, ויידע לשחרר אותם בתום התקופה כאשר יהיה החולה נקי מהנגיף.

עבודה של בן גנון. באדיבות המרכז האקדמי ויצי חיפה

המגדל-רב הקומות שהסטודנטים התבקשו לעצב יאפשר פעילות אנושית בתוכו של אנשים המנותקים מהעולם וצריכים, על אף המצב, לנהל את חייהם בצורה מיטבית.

עבודתו של נעם סבאח.  באדיבות המרכז האקדמי ויצי חיפה

בשל מצב הצפיפות בעיר חיפה, הוחלט לעצב את המלונית כמגדל גורד שחקים, כאלמנט בולט בנוף העירוני והוחלט לעצב אותו בהשראת גוף האדם, העומד כנגד המאבק בנגיף. כל סטודנט לקח את העיצוב למקום שונה ומעורר השראה:

בן גנון מתייחס למגדל כאל מבנה אדם שמסתכל במשקפת ומנתח את המציאות.

עבודה של גיא חנין. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

שקד חיון עיצבה בניין בהשראת אדם המחובק על ידי מספר אנשים, מתוך הבנה שהדבר הבסיסי שחסר למבודדים הוא חיבוק חם, מהמשפחה ומהחברה.

נועה גרגיר בחרה לעצב בניין בהשראת תנוחת היוגה המוכרת בכינוי "קוברה", הידועה כתנועה מרגיעה, מותחת את הגוף ומפזרת שלווה לאורכו. בתרגום התנוחה למבנה ארכיטקטוני נוצרים חללים קטנים והגוף משמש כמגן אנושי לחיים בתוכו.

דועא סייד עיצבה מלונית בהשראת תפילה מוסלמית ותחינה שהכל יהיה בסדר

עבודה של לארא שואח. צילום באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

רומי גולן בחרה לקחת השראה מתוך מדיציה ולעצב בניין ששומר על שיווי משקל גם בזמנים קשים.

רחלי דולב עיצבה מלונית בהשראת עמידה עם עוצמה. כקצינה לשעבר, לקחה השראה מהצורה שבה מפקד עומד מול החילים- עמידה שמביעה עוצמה וביטחון.

עבודה של שקד חיון. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

 

האמן בלו-סימיון פיינרו, מנחה הקורס מסביר:

"המצב החדש של מגפת הקורונה מחייב מחשבה מחודשת ממעצבים, אמנים ואדריכלים וסטודנטים הלומדים את התחום. האדריכל כמעצב המרחב הפיסי הקיים תמיד מחויב לבחון את המציאות והמצב הנוכחי בצורה ביקורתית להבינו ולתת פתרונות מעשיים למציאות החדשה. המשבר הנוכחי הוא תחילה של עידן חדש שמסוגו הדור העכשווי טרם חווה. שיא המשבר עדיין כנראה לפנינו אך כבר עתה עולים מספר סימני שאלה על איך יראה העולם לאחר שוך המגפה. ההתאוששות תגיע במוקדם או במאוחר אבל בניגוד למשבר החריף של 2008 כאן הווירוס שהגיע מסין הולך לשנות את העולם כפי שאנו מכירים אותו. על פי תפיסתי בהוראת העיצוב והאמנות אנו מחויבים להתייחס לקונטקסט של המציאות שעומדת להשתנות. מציאות של חוסר ודאות, חוסר יציבות ומציאות של שינוי מתמיד ומתן פתרונות תוך כדי תנועה".

 

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך