שומרים על השכונות הוותיקות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את בקשתה של עיריית קרית ביאליק ופרסמה רשימת רחובות שבהם תיאסר הריסת מבנים על מנת לשמור על צביון השכונות הוותיקות

החל גל בקשות להריסת בתים חד או דו-קומתיים בשכונות הוותיקות בעיר. צילום עיריית קרית ביאליק

החל גל בקשות להריסת בתים חד או דו-קומתיים בשכונות הוותיקות בעיר. צילום עיריית קרית ביאליק

עיריית קרית ביאליק פנתה לפני חודשים אחדים לוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות בבקשה להקפיא טיפול ואישור בקשות להריסת בתים ישנים והקמת בתי מגורים חדשים במסגרת תמ"א 38 – תוכנית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה – עד לסיום קביעת מסמך מדיניות העירייה בנושא.
בעקבות תיקון לתוכנית המתאר הארצית, הידוע בשמו תמ"א 38/2, החל גל בקשות להריסת בתים חד או דו-קומתיים בשכונות הוותיקות בעיר, והקמת בניינים של 5-6 קומות באמתלת חיזוק מבנים נגד רעידות אדמה.
תמ"א 38 מאפשרת הוספת 2.5 קומות לבניין הישן, אך הקבלנים שרוכשים את הבתים הישנים מבקשים למקסם את רווחיהם ומגישים בקשות לכמות מופרזת של יחידות דיור חדשות. הדבר יוצר עומס על התשתיות הקיימות, כולל תשתית תחבורתית, ומשנה את צביונן של שכונות ותיקות בעיר המאופיינות בבנייה נמוכה וצמודות קרקע.
הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה קריות פרסמה בשבוע שעבר את רשימת הרחובות שבהם תיאסר הריסת מבנים חד או דו קומתיים ובניית בניינים חדשים במקומם, ביניהם: שדרות ויצמן, דגניה, רימון, זינגר, חניתה, אילון, הזית, רקפות, כלניות, שושנים, חצב וצברים.
ברחובות אלו מבקשת העירייה לשמור על צביון הבנייה הנמוכה ובכך לשמר את איכות חייהם של התושבים. בחודשים הקרובים תכין עיריית קרית ביאליק תב"ע חדשה ומסמך מדיניות שיעגנו את מדיניות העירייה בנוגע להפעלת תמ"א 38.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מודה למועצה המקומית לתכנון ובנייה קריות על החלטתה. לצד פיתוח העיר, חשוב לי לשמור על איכות חיי התושבים ולשמר את צביון השכונות הוותיקות. תאבונם הרב של הקבלנים במקסום רווחיהם פוגע בתושבים, יוצר פקקי תנועה ומעמיס על התשתיות שאינן מסוגלות לעמוד בהוספת מאות אחוזים של יחידות דיור חדשות. עם זאת, בכוונתנו לאתר ולהגדיר מקומות בהם יתאפשרו פעולות הריסה ובינוי מחדש מבלי לפגוע ולגרום נזק לקיים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק