גלנט: להמשיך בבנייה בנשר

שר הבינוי יואב גלנט קיים סיור בנשר והבטיח לראש העירייה להוציא לפועל שורה של תכניות פיתוח ובנייה בעיר * גלנט: "לנשר תועלות גם מבחינת הנוף וגם מבחינת הקרבה למוסדות חינוך – האוניברסיטה והטכניון"

גלנט, לוי, בינמו ומיכאלי במהלך הסיור בנשר. "הפוטנציאל בנשר טמון בקידום מהיר של פרויקט פינוי-בינוי". צילום: עיריית נשר

גלנט, לוי, בינמו ומיכאלי במהלך הסיור בנשר. "הפוטנציאל בנשר טמון בקידום מהיר של פרויקט פינוי-בינוי". צילום: עיריית נשר

שר הבינוי יואב גלנט וסגן השר ג'קי לוי ביקרו השבוע בעיר נשר, התרשמו עמוקות מתנופת הבנייה ומתוכניות הפיתוח שמקדמת העירייה והבטיחו לסייע ולהוציא לפועל שורה ארוכה של פרויקטים. "נחשפנו לעיר ססגונית ויפה, המצויה בהתפתחות גדולה", אמר סגן השר לוי. השר גלנט חתם את הביקור באמירה: "לעיר הזאת יש תועלות גם מבחינת הנוף וגם מבחינת הקרבה למוסדות חינוך מרכזיים – אוניברסיטת חיפה והטכניון".
ראש עיריית נשר, אבי בינמו, מנכ"לית העירייה אביגיל דולב, מהנדס העיר אינג' ליאון גורודצקי וגזבר העירייה מיכה זנו ערכו לשר גלנט ולסגן השר לוי סיור מקיף בעיר. הם הציגו בפניו את תוכניות הפיתוח השונות ואת השתלבותן במסגרת תכנית המתאר החדשה לנשר שמקדמת עיריית נשר בשיתוף עם מנהל התכנון. לישיבת העבודה שהתקיימה בבניין העירייה הצטרפו גם מ"מ ראש העירייה יחיאל אדרי, סגנית ראש העירייה נעמי כספי, חברי מועצת העיר גאורגי גרשקוביץ ובוריס אייזנברג, וכן בעלי תפקידים בכירים במשרד הבינוי וברשות מקרקעי ישראל, ביניהם מנהלת מחוז הצפון במשרד הבינוי נירית מיכאלי.
אחד הנושאים המרכזיים שעלו בדיון היה תכנית שמקדמת עיריית נשר להקמת שכונת מגורים חדשה של 1,100 יחידות דיור ופארק ספורט אתגרי במחצבת "מחצבי אבן". האדריכל יצחק פרוינד הציג את התכנית ואמר כי מדובר במקום אטרקטיבי בשל הנגישות והקרבה שלו לאוניברסיטת חיפה ולטכניון. פרוינד ציין כי שכונת המגורים תוקם על שטח של 93 דונם, והיא תאופיין בבנייה גבוהה, במגדלי מגורים של 13 קומות ובניין מרכזי של 23 קומות. לדבריו, מרבית החניות תהיינה חניות תת קרקעיות. עוד מסר פרוינד כי התכנון כולל שטחי ציבור: בתי ספר, גני ילדים, שטחי מסחר, וגן ציבורי שישרת את תושבי השכונה.
המחצבה הנטושה מיועדת, ע"פ תמ"א 14 ב', לכרייה תת קרקעית, וזאת למרות החלטת בג"ץ כי המחצבה תיסגר לאלתר ולא יותר כל חידוש פעילות במתחמה. בינמו אמר כי עיריית נשר, מתנגדת לחידוש הפעילות במחצבה, ודרש להוציא את העיר נשר מתמ"א 14 ב'. עוד ביקש בינמו את השתתפות משרד הבינוי בתכנון שכונת המגורים והפארק.
שר הבינוי וסגנו הביעו את תמיכתם בתכנית והבטיחו לסייע ולקדם אותה בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). "מספר המחצבות בנשר ביחס למספר התושבים הוא אולי הגבוה ביותר בארץ. לכן נשר היא המקום הראשון שהקרן לשיקום מחצבות צריכה לסייע לו", אמר גלנט.
נושא נוסף בהם הבטיחו גלנט ולוי לסייע הוא: חידוש תכנון שכונת בן דור במסגרת פרויקט התחדשות עירונית (פינוי בינוי). השניים הביעו תמיכה בקידומה של תכנית להתחדשות עירונית בשכונה הוותיקה. "יש לנו אינטרס לעשות את זה", אמר סגן השר לוי, "אני משוכנע כי תכנית שכזאת תיתן תנופה לישוב".
עוד אמר גלנט כי גם לגבי התכנית להקמת גשר להולכי רגל ברחוב החרוב, יקצה משרד הבינוי תקציבים. הגשר המתוכנן יחבר את השכונה החדשה "נוף כרמל" (רח' דוכיפת) לקריית החינוך העירונית, לחטיבות הביניים ול"אשכול הפיס". העלות המשוערת של הקמת הגשר, כולל הנגשתו לבעלי מוגבלויות: כ-5 מיליון שקלים. הקמת הגשר נמצאת בתכנית העבודה של העירייה לשנת 2016.
לאחר מכן, קיים השר גלנט סיור בדירות של חברת "עמידר" ברחוב ההסתדרות בעיר. גלנט הבטיח כי משרדו יעביר לעירייה תקציבים לטובת פרויקטים משותפים לעירייה ולאגודה לתרבות הדיור של "מתיחת פנים" וכן לטובת שיפוץ דירות של הדיור הציבורי.
"התרשמתי לטובה מהצוות של העירייה המבקש להכפיל את מספר תושבי העיר בתוך עשור. לעיר נשר יש תועלות גם מבחינת הנוף וגם מבחינת הקרבה למוסדות חינוך מרכזיים – אוניברסיטת חיפה והטכניון", אמר השר גלנט. "נשר זקוקה לתכנית מתאר כוללת, תכנית גג שתיתן מענה לסדרי גודל של עשרת אלפים יחידות דיור בתוך עשור".
סגן שר הבינוי, ח"כ ג'קי לוי, אמר בתום הביקור: "בסיור בנשר נחשפנו לעיר ססגונית ויפה, המצויה בהתפתחות גדולה. חשוב להמשיך בתנופת הבנייה בעיר. הפוטנציאל בנשר טמון בקידום מהיר ומשמעותי של פרויקט פינוי-בינוי. אני סמוך ובטוח כי עם סיום הבניין הראשון שיגיע, הבתים באזור ילכו בעקבותיו והפרויקט יצבור תאוצה. לראש עיריית נשר יש פרטנרים מעולים במשרד הבינוי, משרד שמוביל שר חברתי ואכפתי מאוד וצוות עובדים משכמו ומעלה".
ראש עיריית נשר, אבי בינמו: "אני מודה לשר יואב גלנט על הביקור בעיר נשר, על בקיאותו הרבה בצרכיה ועל נכונותו הרבה להירתם לטובת העיר ותושביה. בביקורו כאן בעיר, השר גלנט התגלה כאדם ענייני, אסרטיבי, מנהיג שיוצא לשטח, בודק, מקשיב, מציב מטרה ולוחות זמנים ויוצא מיד לביצוע. בטוחני כי שר הבינוי יהיה ידיד נאמן של העיר, אני סומך עליו ומוקיר לו על כך תודה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר