>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » "זו שעת מבחן והסטודנטים שלנו סומכים עלינו"

"זו שעת מבחן והסטודנטים שלנו סומכים עלינו"

בעקבות מגפת הקורונה והמעבר של האקדמיה בישראל ללמידה מקוונת, ערכנו ראיון מיוחד עם פרופ' יובל אלבשן, דיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו על המצב החדש אליו נקלעה המכללה: "אנחנו מבינים ששגרת החיים של הסטודנטים שלנו השתנתה לחלוטין" >>>
בעקבות מגפת הקורונה והמעבר של המוסדות האקדמיים בישראל ללמידה מקוונת, ערכנו ראיון מיוחד עם פרופ' יובל אלבשן, דיקן הפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית אונו, על המצב החדש אליו נקלעה המכללה, על הלמידה המקוונת, ועל היום שאחרי הקורונה.

פרופ' אלבשן, איך נערכה הקריה האקדמית אונו למגפת הקורונה?

"השבוע הראשון היה שבוע של התארגנות, במהלכו כל חברי צוות הקריה האקדמית אונו עברו הכשרה בתוכנת 'הזום' ובתוכנות דיגיטליות נוספות. צילמנו סרטונים במירב הקורסים באולפנים המיוחדים של הקריה האקדמית אונו, התאמנו את מצגות הלימוד ללמידה מרחוק, ומטלות הקורסים חוברו לפורומים של המרצים שזמינים לכל שאלה ופנייה. גייסנו את כל הצוות לכך – גם אלו שלא היו אמורים לעבוד הסמסטר".

"אני כדיקן מצטרף בכל יום להרצאות ב-6-7 קורסים בזום, שומע ורואה את המתרחש. אנחנו עורכים ישיבות סגל אחת לשבוע. סגל הקריה כולו התגייס – זו שעת מבחן, הסטודנטים שלנו סומכים עלינו. אנחנו רוצים להמשיך להם את ההשכלה הגבוהה, ברמה הגבוהה אליה הם רגילים".

פרופ' יובל אלבשן. תמונה: הקריה האקדמית אונו

"בתור דיקן אסור לי להיות שבע רצון אף פעם. תמיד עלינו לחשוב מה ניתן לשפר, ואסור לנו לשקוט על השמרים' יובל אלבשן. תמונה: הקריה האקדמית אונו

"בנוסף, ערכנו סקרים בקרב הסטודנטים – איך אפשר לעזור ולסייע, ואיך יהיה נוח להם ללמוד. אנחנו מבינים ששגרת החיים של הסטודנטים שלנו השתנתה לחלוטין, ועושים את כל המאמצים שגם הסטודנטית החרדית שיש לה ארבעה ילדים, וגם הסטודנט שעובד בכוחות הביטחון, וגם אם יש סטודנטים חולי קורונה במכללה – שכולם יוכלו ללמוד בשעות שנוחות להם, גם אם לא תמיד הם יכולים להתחבר לזום בשעות הספציפיות של הקורסים. לא כל הסטודנטים שלנו הם צעירים ופנויים בכל שעות היום. אנחנו מבינים ששגרת החיים התהפכה ואנחנו מתאימים את עצמנו לכך".

"במטרה לסיים את הסמסטר בזמן, אף קיצרנו את חופשת הפסח בכדי להמשיך את הלמידה. אני יכול לומר שלא רק שנסיים את הסמסטר בזמן, אף נצליח להעמיק יותר מהצפוי. אציין שיש לנו מערכת מחשוב חזקה שתגברנו בה את כוח האדם, וגם במרכזי הסיוע הנפשי. עצם העובדה שהסטודנט נכנס לשיעור מקוון, לא אומר שהוא אינו זקוק לעזרה".

"נציין כי בעקבות המצב הקשה התעוררה בעיה כלכלית בקרב הסטודנטים שלנו – אנחנו מכללה פרטית שאינה מתוקצבת. הסטודנטים נמצאים רובם בבעיה כלכלית, כ-96% מהסטודנטים בפקולטה למשפטים עובדים במשרה מלאה. הצלחנו לארגן הלוואה ללא ריבית שנפרסת ל-5 שנים, שזו פעילות שלא נעשתה במקומות אחרים".

האם יש הערכה מתי תשוב המכללה ללמידה הפרונטלית?

"מתי תשוב הלמידה הפרונטלית תלוי במל"ג. כעיקרון אנחנו כבר נערכים ללמידה פרונטלית בכיתות קטנות יותר".

"כידוע, המכללה פרוסה על 6 קמפוסים והרבה בניינים, ונצטרך לפצל את המסלולים לקטנים יותר. להערכתי, בסוף הסמסטר נוכל לחזור ללמידה בקבוצות קטנות בסמינריונים. אם נשוב ללמידה בסמסטר הקיץ זה יהיה בכיתות קטנות הרבה יותר, למשל כיתה של 80 סטודנטים תפוצל למספר כיתות. עדיין, זה קשה מאוד לדעת בשלב זה"

אני יכול לומר שלא רק שנסיים את הסמסטר בזמן, אף נצליח להעמיק יותר מהצפוי תמונה: אתר המכללה

.

האם יהיו הקלות לסטודנטים חדשים בהרשמה לשנת הלימודים הקרובה?

"יהיו הקלות מסוימות בפסיכומטרי בתארים הדורשים מבחן פסיכומטרי, והרישום יהיה יותר רגיש וקשוב למועמדים. חשוב לי לומר כי רמת הלימודים תישאר גבוהה מאוד. כמובן שניתן את כל הליווי הדרוש אך בעולם האמיתי אין הקלות, ואנחנו רוצים להכין את הסטודנטים שלנו לרמה הכי גבוהה שיש".

"אני דיקן בפקולטה למשפטים, וכעת אני מלווה את הסטודנטים שמצויים בבעיות מבחינת ההתמחות ומבחני הלשכה. הרי אנחנו לא עוזבים את הסטודנטים שלנו עם סיום התואר, אלא אנחנו ממשיכים ללוות אותם גם אחרי. הקריה האקדמית אונו לא תוותר על הרמה הלימודית הגבוהה שלה, מאחר ואנחנו רוצים שהסטודנטים שלנו יצליחו בעולם שבחוץ".

האם תוכל לומר שאתה שבע רצון מהלמידה המקוונת? מה למדתם מהתקופה הזו?

"אני יכול לומר שההוראה המקוונת לא תיעלם לאחר משבר הקורונה. נעשתה השקעה כבירה בפן הדיגיטלי, והכלי הזה יהפוך לכלי למידה דומיננטי. כמובן שעדיין תהיה למידה פרונטלית כי אין לה תחליף".

"בתור דיקן אסור לי להיות שבע רצון אף פעם. תמיד עלינו לחשוב מה ניתן לשפר, ואסור לנו לשקוט על השמרים. אנחנו תמיד תמיד רוצים לעשות יותר וליזום יותר פעילויות חדשניות. אני שמח שהסטודנטים שבעי רצון, מכיוון שזה הכי חשוב".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך