13 מינוס של מזל

אלין, מעפולה, החליטה עם הרבה רצון לעשות דיאטה מאוזנת, נרשמה לקבוצת "שומרי משקל" שעזרה לה בתהליך, בשילוב פעילות גופנית ושינויים תזונתיים היא השילה 13 קילוגרם. התמונות מדברות בעד עצמן
 

אלין גורדון. אחרי השלת 13 הקילו. שמחה ומאושרת. צילום: "שומרי משקל"

אלין גורדון. אחרי השלת 13 הקילו. שמחה ומאושרת. צילום: "שומרי משקל"

קבלו השראה מאלין גורדון, שלא הרגישה שלמה עם עצמה והחליטה לעשות שינוי שדורש לא מעט אומץ. כך היא השילה 13 קילוגרמים ממשקלה עם הרבה כוח רצון, התמדה, שתיית מים ופירות. רצינו ללמוד על הקושי, הרצון וההצלחה.
אלין גורדון בת 25 מעפולה עוסקת בהוראה. היא הגיעה לקבוצה במשקל התחלתי של 69 ק"ג, היום היא שוקלת 56 ק"ג.
"החלטתי לרדת במשקל מפני שלא הצלחתי להיות שלמה עם עצמי ועם המראה שלי", מספרת גורדון על מה שהביא אותה ל"שומרי משקל", "כבר לא הצלחתי להסתיר את גופי עם בגדים מחמיאים כמו שהצלחתי בעבר. מעולם לא הייתי רזה, אך 69 קילו זהו המשקל הקיצון שלי בחיים. לא שקלתי ככה מעולם, לכן החלטתי לעבוד על עצמי ולרדת בגדול. בעקבות שכנוע ותמיכה של אימא שלי, החלטתי לעשות שינוי ולהירשם לקבוצת שומרי משקל.
"הרביתי בשתיית מים וכמובן ניצלתי את תקציב הפירות החינמי שגורם לתחושת שובע לזמן מה. בנוסף, שילבתי פעילות ספורטיבית שמאוד התחברתי אליה והפכתי אותה לתחביב – זומבה. יחד עם זאת, הקפדתי לרשום כל דבר של אני אוכלת ביומן בכדי שאהיה במעקב אחר התזונה שלי, בכל שבוע הייתי מגיעה לפגישה הקבוצתית גם אם הייתי חוששת שמא חרגתי מהתקציב היומי/שבועי. הקבוצה חיזקה ועודדה אותי וכמובן המסגרת עצמה. אני יודעת שכל שבוע אני צריכה להישקל, וזה מצריך ממני לשמור על התזונה".

גורדון לפני ההרזיה. "לא הייתי שלמה עם הדוף שלי ועצמי". צילום: "שומרי משקל"

גורדון לפני ההרזיה. "לא הייתי שלמה עם הדוף שלי ועצמי". צילום: "שומרי משקל"

מה היה הקושי הגדול בתהליך ההרזיה?

"הקושי העיקרי בתהליך היה ההתחלה של התהליך, ההתרגלות והיישום ההתחלתי של שיטת הנקודות. אך ברגע שמצליחים ליישם – לקבל ולהבין את השיטה, את היכולת לשלב את כל מה שאוהבים בצורה מגוונת ללא ויתור – התהליך נעשה קל ומהנה".

מה החולשות הגדולות שלך בעניין תזנה?

"החולשות שלי הם סדר היום. רוב הזמן אני לא בבית, לכן עליי להצטייד במאכלים מתאמים בראש. החולשה העיקרית שלי היא האהבה לפחמימות הריקות, ביניהם הפסטות, אך אותם אני שומרת לאירועים חגיגיים. החלום שלי הוא להצליח לשמור על המשקל הנוכחי ועל תזונה נכונה גם בהמשך, לאורך זמן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות