בחוף הכרמל נערכים ל"שגרת הקורונה" החדשה

הבידוד והסגר מפנים את מקומם לטובת חזרה מדודה, מבוקרת והדרגתית לשגרה, שתהיה אחרת ושונה מכל מה שהכרנו לפני כן. במועצה האזורית חוף הכרמל פעלו בחודש האחרון על מנת לבנות מתווה שיאפשר מענה רחב ככל הניתן לצרכי התושבים בימי "שגרת הקורונה" החדשה.

בימים האחרונים נדמה כי מדינת ישראל חוזרת אט אט אל שגרת חיים חדשה, בצל הנחיות משרדי הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה. מוסדות החינוך, העסקים, מקומות הבילוי ועוד, היו סגורים במשך ימים ארוכים. בתקופה הקרובה, באופן מבוקר, ישובו כל אלה לפעול במתכונת חדשה, שתאפשר מצד אחד קיום שגרת חיים, ומצד שני – שמירה מקפדת על בריאות הציבור.

גם במועצה האזורית  חוף הכרמל, עסקו בחודש האחרון בהכנות לקראת החזרה המבוקרת של פעילויות המועצה בתחומי חינוך, חברה וקהילה, לצד היערכות והתאמות למתווה החזרה ללימודים של משרד החינוך.

סגן ומ"מ ראש המועצה רפי אבני מסייר בבתי הספר שנפתחו צילום דוברות המועצה

תכנית החזרה ל"שגרת קורונה" נבנתה בהובלתו של סגן ומ״מ ראש המועצה רפי אבני, תתבצע באופן מבוקר והדרגתי ובכפוף להנחיות משרד הבריאות. מהמועצה נמסרו עיקרי התכנית:

בתאריך 10 במאי יחזרו גני הילדים במועצה לפעילות מלאה, במתכונת המותאמת להנחיות משרדי החינוך והבריאות. כמו כן, בתאריך זה, תשוב לפעול במיר"ב הספרייה האזורית "כותר כרמל" וכן יתקיימו פעילויות של נבחרות הספורט האזוריות. יתר חוגי מיר"ב מתוכננים לשוב לפעילות ב 17 במאי, זאת במידה ולא יחול שינוי בהנחיות. במרכז הקהילתי עסקו רבות גם בהכנת תכנית מקיפה לתחום התרבות, וכן תכנית ייעודית לגיל השלישי, שנבנתה יחד עם האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים. התכנית תתן מענה לפעילות ה"קתדרה", מועדוני מופ"ת ו"בית חם", ותתאים אותה ל"שגרת הקורונה" החדשה.

בנוסף, ב 10 במאי יחזור לפעילות גם מערך החינוך הבלתי-פורמאלי, ורכזי הנוער ביישובים יחזרו להיפגש עם הילדים והנוער שלוש פעמים בשבוע, בקבוצות קטנות כמובן. באותו היום יחזרו לפעילות גם המרכז הטיפולי (מט"ל) והמרכז לטיפול בילד ובמשפחה, שיעבדו במתכונת פרטנית בלבד.

סגן ומ"מ ראש המועצה, רפי אבני, סייר השבוע במוסדות החינוך שנפתחו מחדש, ואמר ״ההתארגנות שלנו כמועצה לחזרה ל"שגרת הקורונה" היא תוצאה של עבודה משותפת ויסודית מאוד של כל האגפים הרלוונטיים בתחומי החינוך, החברה והקהילה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות אנו פועלים לתת את המעטפת הנדרשת לחזרה מבוקרת, הדרגתית ואחראית לרווחת התושבים ולשמירה על בריאות הציבור."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל
Ads