ברזל עד הבית

בשורה לחולים הזקוקים לעירויי ברזל: מעתה, מתן טיפולי ברזל בעירוי מתבצע במרפאת כללית טירת כרמל מערב, במקום בבית חולים
טיפול חדש בקהילה - עירויי ברזל טירת הכרמל. צילום: כללית

טיפול חדש בקהילה – עירויי ברזל טירת הכרמל. צילום: כללית

עירוי ברזל דרך הוריד ניתן למטופלים הסובלים מאנמיה קשה, בשל הפרעות בספיגת ברזל ובשל איבוד כרוני של דם. טיפול זה חוסך, במקרים רבים, צורך במתן מנות דם למטופלים. בדרך כלל, ניתן הטיפול בבתי החולים, בסדרה של כשישה עירויים, אחת לשבוע והנסיעות התכופות לבית החולים מקשות מאוד על המטופלים.
בכללית, במחוז חיפה וגליל מערבי, הוחלט להרחיב את השירות ולבצע אותו במרכזים הרפואיים ובמספר מרפאות קהילה נבחרות, לאחר שהצוות עובר הכשרה ייעודית. זאת, כדי להקל על המטופלים בהנגשת השירות, מתן העירוי בסביבה המוכרת להם ותוך הפחתה של סכנת החשיפה לזיהומים צולבים.
צוות מרפאת כללית טירת כרמל מערב, בניהולו של ד"ר עמית פורת, היה מראשוני המרפאות שנענו לאתגר. במהלך השנתיים האחרונות, קיבלו במרפאה כ- 50 איש, עירוי ברזל בהצלחה וצוות המרפאה זוכה לשבחים והערכה רבה של המטופלים.
סופי מנחם אחת המטופלות (בתצלום), תושבת טירת הכרמל מספרת: "הטיפול במרפאה חוסך לי הרבה זמן. במרפאה שלי בטירת הכרמל, שקט ורגוע. הצוות מכיר אותי אישית והאחות מלווה אותי. בעבר, נאלצתי להגיע לבית חולים באמבולנס. כעת אני מגיעה למרפאה בכוחות עצמי, מקבלת את הטיפול וחוזרת לביתי הסמוך.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות