האקדמית גורדון זכתה בקול קורא של משרד החינוך

האקדמית גורדון זכתה במכרז משרד החינוך ושירות התעסוקה להסב מובטלים כתוצאה מתקופת הקורונה למקצוע ההוראה.
 

האקדמית גורדון זכתה בקול קורא של משרד החינוך להסב אקדמאים שפוטרו בתקופת הקורונה להוראה

האקדמית גורדון, אשר נענתה לצו השעה של משרד החינוך, תוכל להכשיר מועמדים להסבה להוראה בבתי ספר יסודיים בתוכנית הומניסטיקה (מקרא, ספרות ותקשורת), חינוך לגיל הרך ולהוראת המתמטיקה בחינוך העל יסודי.

מכללה האקדמית גורדון להוראה. צילום מיקי אופק

התוכנית "קיוון חדש" תפתח סמסטר מיוחד בן 12 שבועות רצופים ללא חופשות, שבמהלכו ילמדו הסטודנטים 5 ימים בשבוע, 40 שעות שבועיות של קורסים מקוונים. במסגרת התוכנית ילמדו קורסים בנושאי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, דידקטיקה, פדגוגיה, טכנו-פדגוגיה ועוד. בתחילת שנת הלימודים הקרובה הסטודנטים יוכלו להשתלב במקומות עבודה ויקבלו ליווי מלא של מדריך פדגוגי וחונך. דגם ההתנסות הייחודי שיופעל בתוכנית זו הוא

"דגם תוך-תפקידי", משמע, התנסות בהוראה המשלבת בו זמנית, שנת התנסות והתמחות.

מכללה אקדמית גורדון להוראה. צילום מיקי אופק

במסגרת התוכנית הייחודית, עבודה זו תשלב את ההתנסות בהוראה, המתקיימת בשגרה במהלך ההכשרה להוראה, עם שנת ההתמחות בהוראה המתקיימת לאחר סיום ההכשרה. בסיום השנה יהיו הבוגרים זכאים לתעודת הוראה ולרישיון הוראה.

פרופ' יחזקאל טלר נשיא המכללה: "המכללה נבחרה באמצעות קול קורא שיצא משירות התעסוקה ומשרד החינוך בשל ניסיונה הרב בהכשרת אקדמאים. אנו מציעים זה שנים רבות תוכניות הכשרה להוראה עבור אקדמאים ובכל שנה זוכים להיענות רבה. הסטודנטים שעברו הסבה, השתלבו בהצלחה בבתי הספר השונים במחוז חיפה ובמחוז הצפון, גילו יוזמות ופיתחו מיזמי חינוך חדשים. אנו מקווים כי הסטודנטים החדשים שיגיעו יזכו להמשיך את דרכם של אקדמאים שעברו את התוכנית בשנים הקודמות ויתוודעו למקצוע שימלא אותם תחושת סיפוק ומיצוי".

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא המכללה האקדמית גורדון להוראה. צילום דוד שי

תוכנית הסבת האקדמאים "קיוון חדש" היא יוזמה של משרד החינוך ושירות התעסוקה ונועדה לסייע במשבר האבטלה של מאות אלפי העובדים בשל התפשטות נגיף הקורונה, ובהם 40 אלף עובדים בעלי תארים אקדמאיים. התוכנית היא תוכנית הכשרה להסבת אקדמאים שנבנתה על פי המתווה המחייב של משרד החינוך להכשרת מורים (מתווה אריאב).  בהתאם לתוכנית, ייבחרו  כ-450 סטודנטים מכל הארץ , על מנת לענות על הצורך של מערכת החינוך בכוח אדם איכותי להוראה במקצועות נדרשים. המועמדים יבחרו על בסיס תואר אקדמאי במקצוע ההכשרה, ראיון אישי ומבחן התאמה ארצי – מסיל"ה או מקביל אליו, ויקבלו מענק לימודים ממפעל הפיס. ההכשרה תתקצר וכבר לאחר 3 חודשים יוכלו להשתלב בעבודה בבתי הספר.

על האקדמית גורדון

המכללה האקדמית גורדון לחינוך היא מוסד אקדמי המכשיר מורים ומעניק תארים אקדמיים המוכרים מטעם המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג): תואר ראשון .B.Ed (כולל תעודת הוראה) ותואר שני .M.Ed. כמו כן, מקיימת המכללה מכינות קדם-אקדמיות ייעודיות ומכינה לבני 30 ומעלה.

המכללה בעלת ותק של 65 שנות מצוינות בחינוך. עם סגל ההוראה במכללה נמנים רבים מבכירי אנשי האקדמיה והחינוך בישראל. רבים מבוגרי האקדמית גורדון עוסקים בצד עבודתם החינוכית, גם בתפקידי מפתח במערכת החינוך, כגון ריכוז מקצוע, הדרכת מורים עמיתים וניהול ופיקוח על בתי ספר ועל גני ילדים. בוגרים אחרים פנו לקריירה עצמאית, הקימו גנים פרטיים, פתחו מכונים לאבחון דידקטי וכדומה.

 

צילום ניוז חיפה קריותמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך