שני זרים ברמה ונתמודד מול מכבי ת"א על האליפות

עם הרבה אופטימיות, שמותנית בהרחבת הסגל וזיכרונות רעים מאוד מהעונות האחרונות, אייל משומר פותח את העונה העשירית שלו במכבי חיפה. בראיון מיוחד לפתיחת העונה הוא מדבר על האכזבות הקשות (שילוב של חוסר יכולת עם חוסר מזל), על ההדחה בעונה שעברה מהסגל (הכל השתנה כשהתחלף המאמן. זה היה משהו אישי נגדי), על השינוי שחל ברוני לוי מהקדנציה הקודמת (הוא הרבה יותר סבלני וקשוב) וגם מתייחס ליחסי האהבה-שנאה עם האוהדים (אין לי מושג למה זה ככה) ודואג להבהיר לקהל אחת ולתמיד: "אני לא נשוי לאחיינית של יעקב שחר ולא לבת של עוזי מור"

הייתי רוצה לומר שניקח אליפות. משומר צילום: דור טמבור

הייתי רוצה לומר שניקח אליפות. משומר
צילום: דור טמבור

אחרי שאבישי ז'אנו עזב את מכבי חיפה, נותרה עמדת המגן הימני של מכבי חיפה עם בור גדול מאוד. אלון חרזי אמנם תמיד היה אופציה, אבל במכבי חיפה חיפשו אחד שיוכל להיכנס לנעליים העצומות שהותיר מספר 16. לעמדה הובא שני נתנייתים, אורי אוזן וקלמי סבן, שלא ממש הצליחו ואז למאמן הירוק דאז היתה הברקה: להביא את קפטן הפועל כפר סבא, שהיה רק בן 22, אייל משומר. ההתחלה לא הייתה פשוטה, כיוון שהציפיות היו גבוהות. הוא לא הצליח לספק את הסחורה ולא מעט הרימו גבה והביעו את אכזבתם מיכולתו. משומר הילד, לא נבהל ומהר מאוד התברר לכולם מדוע רוני לוי התעקש להביאו. השחקן החל לגלות יכולת ומוטיבציה גבוהות ואף כבש מספר שערים יפים וחשובים במדי הירוקים. בשנת 2008, לאחר שהיה עקבי ביכולתו, זומן לנבחרת ורשם הופעה ראשונה מול קרואטיה. הוא הפך לשחקן קבוע בהרכב  תוך כדי ניהול מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם האוהדים. אשתקד, במהלך העונה, נופה מסגל הקבוצה ובעקבות העובדה שלא ראה דשא, איבד את מקומו היציב עד אז, בנבחרת ישראל. ובכל זאת משומר בן ה-32, שורף את קו ימין של מכבי חיפה כבר תשע שנים ובשבת מול בני יהודה הוא ייפתח את עונתו העשירית בקבוצה. "מרגיש כבר כמו שחקן בית של הקבוצה", הוא אומר בראיון מיוחד, "מאוד מחובר, אוהב את מה שקורה במערכת, עם הקהל עם האצטדיון המדהים והמפואר הזה, אני מאוד שמח להתחיל עונה עשירית במיוחד לאחר שחתמתי לשתי עונות. עשר שנים בקבוצה אחת זה המון זמן, במיוחד בכדורגל שלנו, אין היום הרבה שחקנים כאלו שמחזיקים זמן רב במועדון אחד".

 אתה סוגר מעגל עם רוני לוי שהביא אותך מכפר סבא.

"נכון. הייתי אתו שתי עונות ראשונות בחיפה. לצערי אלו היו עונות שלא לקחנו בהן אליפויות , אבל הגענו לשמינית גמר הליגה האירופית".

אחרי שהבקעת את שער הניצחון בדרבי לפני שבועיים, רוני הגדיר אותך כמגן הטוב בארץ.

"זה כיף גדול לשמוע כאלו מחמאות. זה מחזק אותי וגורם לי לרצות לתת ולהשקיע הרבה יותר במגרש, במיוחד בשביל רוני, אבל זה גם מסוכן. חובת ההוכחה עליי, לא רוצה לאכזב לא אותו ולא את הקהל, מקווה להצליח ולעמוד בציפיות ממני".

המילה קהל, בהקשר שלך מפחידה קצת, לא? מה הם רוצים ממך?

"את האמת אין לי מושג למה זה ככה. למרות שאני חושב שזה רק חלק קטן מהקהל, כי אני מקבל הרבה תמיכה גם מהיציע וגם מחוצה לו, יש כמה שלא אוהבים אותי ואין מה לעשות. זה בסדר, אני מקבל את זה באהבה, לא יכול להכריח אותם לאהוב אותי".

אבל אתה שחקן של הקבוצה, מאיפה זה מגיע? ניסית לברר איתם?

"ניסיתי, באיזשהו שלב כבר ויתרתי. בעבר חלקם טענו שאני מקושר למשפחה זו או אחרת. אז אני רוצה להבהיר פעם אחת ולתמיד, אני לא נשוי לאחיינית של יעקב שחר ולא לבת של עוזי מור".

ואיך אתה מרגיש עם זה?

"בהתחלה זה היה משפיע עליי, הייתי לוקח קצת ללב. עם הזמן התעלמתי. בשורה תחתונה אני רוצה לתרום לקבוצה. לפעמים הולך ולפעמים לא, אני משקיע 200 אחוז. אני לא מצפה מכל 18 אלף האוהדים שיאהבו אותי. היום זה אני, מחר זה שחקן אחר. אני עולה על המגרש, מנסה להוכיח לעצמי ולמאמן וכמובן שגם לקהל. גם כשאני טוב תמיד יש את אלו שישרקו ויקללו. אבל למה להתעסק בדברים כאלה? יש לנו את הקהל הכי גדול והכי טוב בארץ. הם השחקן ה-12 שלנו. זה מדהים, דבר שלא היה קיים אף פעם בכדורגל הישראלי. זה רק מראה על העוצמה של המועדון. חשוב שהקהל ימשיך לתמוך ולעודד אותנו  גם במשחקי הבית והחוץ, הם פקטור משמעותי ואנחנו מודים  להם על כל מה שהם עושים. סמי עופר עשה את שלו, אבל אני מאמין שגם אם היה אצטדיון כזה בקבוצות אחרות , לא היה להם 18 אלף מנויים".

ולמרות כל הקהל הזה וכל האווירה המטורפת הזאת, אתם כבר ארבע עונות מתרסקים פעם אחר פעם. לא מצליחים להגיע לשום דבר. איך אתה מסביר את זה?

"זה שילוב של כמה דברים. נראינו רע מאוד, חוסר מזל, חוסר יכולת, אבל אלו דברים שיכולים לקרות בכל קבוצה. אני חושב שזה תרכובת של כמה דברים. לא מאשים רק את המאמנים ולא אוהב לדבר על מאמנים אחרים. אנחנו מסתכלים קדימה והמטרה היא להחזיר את המועדון למקום הטבעי שלו, מועדון שרגיל לתארים, להתמודד על אליפות ועל כל התארים האפשריים. כרגע להצהיר ולדבר על אליפות זה לא יהיה רציני . במהלך העונה ישפטו אותנו לפי התוצאות".

כל שנה אתם אומרים את אותם משפטים וכל שנה התרסקות. אתם, השחקנים, לא הרגשתם בשנים האחרונות קצת לוזרים? זה השפיע על הביטחון העצמי שלכם?

"היינו מאוכזבים ואין ספק שזה פגע בביטחון העצמי, אבל שחקן כדורגל יודע שזה חלק מהקריירה. פעם אתה למטה ופעם למעלה. צריך לדעת להיות חזק. מה שטוב בכדורגל זה את האופציה שאפשר לתקן, תמיד יש את המשחק הבא ואת העונה הבאה. אני סומך על רוני לוי ועל הצוות שידעו להחזיר את הביטחון העצמי לשחקנים. ההכנה הייתה מצוינת, אנחנו כבר רואים ומרגישים את השינוי באווירה, באימונים ובמשחק עצמו. כמובן שצריך להמשיך להשתפר ואנו שואפים להראות טוב יותר ככל שתתקדם העונה".

מרגיש כמו שחקן בית. משומר ציום: דור טמבור

מרגיש כמו שחקן בית. משומר
ציום: דור טמבור

חווית עם מכבי חיפה אליפויות ועלייה לליגת האלופות ולליגה האירופית, מה השוני באווירה בקבוצה של השנים ההן לאווירה כיום?

"הבעיה הייתה ביכולת. נכון שבאופן טבעי זה השפיע על האווירה, אבל השתדלנו לשמור על חדר הלבשה בריא, לא להוציא סכסוכים לתקשורת. כמובן שכשהתוצאות טובות, אנחנו שמחים יותר והאווירה מצוינת. כיום, קיים קשר מצוין בין כל השחקנים, הבוגרים, הוותיקים וגם הצעירים יחד".

בקדנציה הקודמת של רוני לוי, נשארה פה אדמה חרוכה. בעיות וסכסוכים.  לא מעט אנשים מספרים שרוני לוי של היום שונה. אתה מרגיש את השינוי הזה?

"בהחלט. הוא יותר סבלני, יותר קשוב לשחקן, עדיין יש לו דרישות גבוהות כמו בעבר, היחס לשחקנים מצוין, קיים כבוד הדדי, הוא יותר מבין את השחקן ורגוע יותר. השחקנים מחוברים אליו מאוד, מעריכים את המקצועיות שלו ומכבדים אותו בתור אדם ובתור מאמן".

איפה אתה רואה את השינוי בו?

"אני בטוח שעם הזמן הוא רכש יותר ניסיון, יותר ידע. גם בעבר היה מאוד מקצועי, האימונים שלו הם ברמה גבוהה. רוני תמיד דרש יותר ממאמנים אחרים. הוא ללא ספק המאמן הכי טוב בארץ".

מאמן הכי טוב בארץ זה טוב ויפה, אבל עדיין צריך סגל חזק וכזה עדיין אין לכם. עם הסגל הנוכחי איזה מקום אתם שווים בליגה?

"אני רוצה להגיד לך ראשון. אבל כדאי שנמתין לפחות 10 משחקים ונראה מה יהיה. מאמין שאם נשיג תוצאה טובה במחזור החמישי מול מכבי ת"א, זה בהחלט יכול להצהיר על הכוונות שלנו".

אתה רואה מצב שאתם מצליחים לדגדג בכלל את מכבי תל אביב?

"אם נביא שני זרים ברמה או שניים מעל הסגל הקיים, נוכל להתמודד מול מכבי ת"א על כל תואר אפשרי. אבל זה צריך להיות זרים ברמה. אם נביא ברמה הקיימת זה לא יעזור. מעדיף שנישאר עם הקיים. יש לנו שחקנים צעירים מוכשרים, עם כשרון גדול ברגליים שצריכים להשתפשף ולצבור ניסיון ולאחר שיקבלו דקות משחק, יעזרו ויתרמו לקבוצה".

בוא נדבר קצת עליך אישית. בעונה שעברה הודחת מההרכב ואלעד גבאי בא על חשבונך.

"לי אישית אין בעיה עם תחרות, אבל התחושה שלי שזה היה הרבה מעבר ליכולת שלי על המגרש. הכל השתנה ברגע שהתחלף המאמן. התחושה הפנימית שלי הייתה שזה משהו אישי נגדי. הייתי שחקן נבחרת קבוע ופתאום להגיע למצב של לא להתלבש אפילו. זה מאוד הציק לי וערער לי לא מעט את המחשבות. הרגשתי רע, אבל לא חשבתי לרגע לעזוב, האמנתי ביכולת שלי, המשכתי להתאמן ברצינות ולא ויתרתי לעצמי. נפגעתי שלא התלבשתי אבל אני בחור חזק, ככה שהחלטתי להתמודד ולא להתייאש".

איך היה לאבד את המקום בנבחרת?

"לקחתי את זה קשה. רציתי להיות שותף ולעזור לנבחרת וידעתי שאם לא אשחק בקבוצה, לא אוזמן לנבחרת. ההרגשה הייתה רעה, היה מאכזב, הייתי שחקן הרכב קבוע ובמשחקים שבהם שותפתי, השגנו תוצאות טובות. אבל  זה הכדורגל וצריך להיות חזקים גם במצבים כאלו. להתעלות ולהמשיך הלאה".

לסיום, מה אתה מאחל לעצמך ולקבוצה לקראת פתיחת העונה בשבת?

"קודם כל שכולנו נהיה בריאים. שנפתח את העונה ברגל ימין שתהיה עונה משמחת עם כמה שפחות פציעות. באופן אישי, אני מאחל לעצמי להציג יכולת טובה, לעזור לקבוצה כמה שיותר, שהקהל ייהנה ושהמועדון יהיה מרוצה. לא יכול להבטיח לך אליפות, אבל מבטיח לעשות את המקסימום".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בספורט

 • אגודת מכבי חיפה מובילה מאבק להחזרת הספורט בישראל

  אגודת מכבי חיפה במאבק להחזרת הספורט בישראל: כחלק מהקמפיין חנה קנייזבה מיננקו ומירון חירותי קוראים לשר הספורט להחזיר פעילות באופן מיידי, בהמשך למכתב ששיגר בשבוע שעבר מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל רועי שווץ
 • "המשבר ילווה אותנו לשנים רבות"

  רועי שווץ, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל במכתב לשר הספורט ולמנכ"ל משרד הספורט: "מחד, כאגודת הספורט הגדולה בישראל אנו נשמעים ומקפידים על ההנחיות, מאידך ההחלטות חסרות ההיגיון שמתקבלות בממשלה ובמשרד הספורט מקשות עלינו"
 • פודקאסט: ספורט אונו - אלו התרגילים שמרפאים כתף קפואה

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • "הגעתי למועדון עם פוטנציאל ענק"

  כדורמים: עידן כפתורי מונה לתפקיד המנהל המקצועי של מכבי חיפה. אור קרן מונה לשמש כמאמן הראשי
 • פודקאסט: ספורט אונו - אימוני כוח: כמה פעמים בשבוע צריך להתאמן כדי להיות חזק ורזה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • ענבל שמש. תמונה: מכבי חיפה כרמל

  "אני מקווה מאוד שנזכה לראות אותה בטוקיו"

  ג'ודו: ענבל שמש זכתה בזהב בתחרות של איגוד הג'ודו. גיא גוטמן סיים במקום השלישי
 • "יוסי מאמן ותיק במחלקה וכעת הוא לוקח את המושכות"

  יוסי סבה מונה למנהלה המקצועי של מחלקת האתלטיקה באגודת מכבי חיפה כרמל
 • מכבי חיפה מציגה: מחלקת התעמלות אומנותית

  "אני שמח ונרגש שענף חדש מצטרף לאגודה ואני מזמין את כולן להצטרף", אמר מנכ"ל האגודה רועי שווץ
 • שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מכבי חיפה התעמלות לבנג'י פיטנס חיפה

  המטרה היא לקיים המשך שיתוף פעולה בו הספורטאיות הירוקות תגענה לאימוני בנג'י פיטנס אשר יעזרו להן להתחזק ולהשתפר בענף התעמלות המכשירים
 • אביב ברזלי. צילום: גיא יחיאלי באדיבות איגוד השחייה

  אביב ברזלי שברה את השיא הישראלי ב-200 גב

  "אני שמח מאוד על שבירת השיא הישראלי של אביב, שמתקדמת כל הזמן. אני בטוח שנמשיך לראות אותה משתפרת ומגיעה לשיאים נוספים" >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – מה ההבדל בין ורטיגו לסחרחורת ואיך מטפלים בהם?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • בולדרינג: אלכס חזנוב הוכתר כאלוף ישראל בתחרות שנערכה בחיפה

  אליפות ישראל בבולדרינג (טיפוס) נערכה בימים חמישי ושישי במתחם הבולדר בחיפה: אלכס חזנוב מאגודת מכבי חיפה זכה בתואר אלוף ישראל לאחר שהשלים שלושה מתוך ארבעה מסלולים בגמר התחרות >>>
 • רועי שווץ מעניק מדליה למעין שחף. תמונה: אגודת מכבי חיפה כרמל

  מכבי חיפה כרמל: 8 מדליות באליפות ישראל באתלטיקה

  אתלטיקה: שמונה מדליות לספורטאי מכבי חיפה כרמל באליפות ישראל לבוגרים. מעין שחף פרשה מאתלטיקה עם סגנות אליפות ישראל בקפיצה לגובה >>>
 • "הידע והניסיון של דני מוסיפים לנו בכל רגע"

  באסיפה השנתית הכללית של מועצת אגודת מכבי חיפה כרמל שהתקיימה השנה בזום, דני אסנין נבחר לכהן כנשיא אגודת מכבי חיפה כרמל >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – שיטות חדשות לטיפול בשרירי רצפת האגן

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • עומר יתח (משמאל) עם מדליית הזהב. תמונה: אגודת מכבי חיפה כרמל

  אתלטיקה: תשע מדליות לספורטאי מכבי חיפה כרמל באליפות ישראל לנוער וקדטים

  אליפות ישראל באתלטיקה לנוער וקדטים נערכה בתחילת השבוע: עומר יתח (מאמן יוסי סבה) הוכתרה כאלופת ישראל לנערות בקפיצה לרוחק עם 5.40 מ' >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקרים קובעים: ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • סיוון אוירבך. תמונות ארכיון: טיבור יגר

  17 מדליות לאתלטי מכבי חיפה כרמל בגביע האיגוד

  אתלטי אגודת מכבי חיפה כרמל גרפו בתחרות 17 מדליות בגביע האיגוד באתלטיקה: "הספורטאים שלנו חזרו בצורה טובה מאוד מפגרת הקורונה שנכפתה עליהם" >>>
 • מימין לשמאל - ניר ענבי, חנה מיננקו, רועי שווץ, אליעזר בן ארוש

  קופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו האריכה את החוזה במכבי חיפה לעונה נוספת

  האתלטית הירוקה חנה קנייזבה מיננקו חתמה היום (רביעי) על חוזה לעונה נוספת במשרדי אגודת מכבי חיפה כרמל: "אני מאוד שמחה ונרגשת להמשיך ולהיות חלק ממשפחת מכבי חיפה" >>>
 • אלכס חזנוב. צילום: עומר אלפנדרי

  הוכרזה אליפות ישראל בבולדרינג 2020

  לאחר חודשים של עצירת פעילות תחרותית הוכרזה אתמול אליפות ישראל בבולדרינג לשנת 2020: האליפות תתקיים ב- 6-7 באוגוסט בקיר "בולדר" חיפה >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקר: מהו התזמון האידיאלי לאימון?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • "הצלחתי לשבור את השיא"

  האתלטית הירוקה של אגודת מכבי חיפה כרמל: כרואן חלבי סיימה כסגנית אלופת ישראל ושברה את שיאה האישי בריצת 5,000 מטרים >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - הפחתת שומן נקודתית - מציאות או אגדה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • תמונה: גבע דבורקין - באדיבות איגוד האתלטיקה

  אריאל אטיאס שבר שיא ישראל בן 26 שנה; דניאל פולסטר השלימה דאבל ירוק

  לאחר יומיים מפרכים, שבר הערב (שני) אריאל אטיאס (מאמן דני וולפברג) את השיא הישראלי בקרב 10: "תמיד מרגש שספורטאי ירוק שובר שיא ישראלי" >>>
 • כדורסל נשים: מכבי חיפה השלימה את סגל הישראליות לעונת 20/21

  קבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל בראשות המאמן עומרי צירלין, השלימה אתמול (רביעי) את סגל השחקניות הישראליות שלה לעונה הקרובה: לפרטי הסגל הירוק >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – איך מקלים על כאב ראש ממקור צווארי

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • פודקאסט: ספורט אונו - מה הקשר בין הרגלי תזונה לאיכות השינה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • פודקאסט: ספורט אונו - הפחתת שומן נקודתית - מציאות או אגדה

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • אנדי רם בשיחה צפופה

  אנדי רם ביום ראשון הקרוב באימון כושר ובשיחה אישית עם מאמן הכושר דוד בובליל ומנשה זלקה קפטן הפועל חדרה; ושלושתם סטודנטים בקריה האקדמית אונו >>>
 • ספורט-אונו האם כאב כרוני הוא אמיתי או שהכול בראש

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן 
 • אגודת מכבי חיפה נערכת לחזרה לשגרה חלקית

  הענפים הראשונים שצפויים לחזור לפעילות הם האתלטיקה, השחייה וההתעמלות
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקר: כדאי לבחור פעילות גופנית לפי מבנה גוף

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן 
 • אנדי רם ועידן ורד בשיחה צפופה (וידאו)

  לייב בעמוד הפייסבוק של הקריה האקדמית אונו: אנדי רם, סטודנט במכללה לתואר ראשון בחינוך וחברה אירח לשידור חי את עידן ורד קפטן בית"ר ירושלים לאימון כושר ולשיחה אישית >>>
 • מה הקשר בין היציבה שלכם למצב הרוח?

  יותר ויותר אנשים בעולם מבלים שעות רבות במהלך יום העבודה מול המחשב והתוצאה היא יציבה לא נכונה וכאבים. התופעה כל כך נפוצה בימינו שאפילו נתנו לה שם: TECH NECK.
 • שעת כושר בפייסבוק LIVE!

  שעת כושר בקריה האקדמית אונו: הבוקר העבירו הספורטאים אנדי רם ודן גלזר, שהם גם סטודנטים של המכללה לתואר ראשון בחינוך וחברה, שעת כושר ספורטיבית במיוחד בעמוד הפייסבוק של המכללה >>>
 • ספורט אונו - מחקרים קובעים: ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית

  כשחושבים על פעילות גופנית, ריקוד הוא לאו דווקא סוג הפעילות הראשון שנוהגים לחשוב עליו. אבל לפי מחקרים, ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית עבורנו.
 • ליטל פאוור אונליין

  גורו הכושר ליטל פרגן פותחת תכנית אימונים אונליין חדשה שמאיימת לכבוש את הרשת בקרב נשים מכל רחבי הארץ
 • ספורט אונו: איזה ספורט מתאים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט
 • ספורט-אונו: איך יוגה משפיעה על מתח וחרדה

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט
 • ספורט-אונו: המיני-פודקאסט שישפר לכם את הביצועים

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט.
 • שועה מסרב להמשיך במכבי חיפה

  חלוץ הירוקים סירב להתאמן אתמול (שלישי) באימון שחרור בטענה שהוא פצוע. לפי הידיעות הוא הבהיר לראשי הקבוצה שלא יישאר במועדון אם המאמן בלבול יישאר גם בעונה הבאה. מכבי חיפה עלולה לשחק ביום שני ללא המאמן מרקו בלבול אם יורחק על ידי ההתאחדות לכדורגל
 • נכשלו במאני טיים

  אחרי הפסד של מכבי חיפה מול הפועל באר שבע 2:1 מול יציעים ריקים ב"סמי עופר" יש ביקורת קשה נגד ניהול המשחק של מרקו בלבול והעובדה שלא נתן צ'אנס לירדן שועה. גם השחקנים לא יוצאים נקיים. העונה הסתיימה, בלבול יעזוב?
 • סופית - מכבי חיפה - ב"ש ללא קהל

  בעקבות התפשטות מחלת הקורונה בישראל החליטה ההתאחדות לכדורגל שלא לקחת סיכונים ובהמלצת משרד הבריאות הוחלט כי המשחק היום יתקיים בדלתיים סגורות – ללא קהל
 • משחק בצל הקורונה ב"סמי עופר"

  מכבי חיפה תקיים היום אימון מסכם לקראת המשחק ברבע גמר גביע המדינה מחר נגד הפועל באר שבע. צפויים להגיע 20 אלף צופים שיחולקו לגושים כדי למנוע הדבקה אפשרית של כל הצופים. המאמן, מרקו בלבול, דיבר עם השחקנים על כך שהסיפור יהיה שונה לעומת משחק הליגה
 • הקבוצות מחיפה לא ישחקו השבוע

  מכבי והפועל חיפה המשחרות בפלייאוף העליון לא יחלו בסוף שבוע זה את משחקיהן אחרי שהוחלט בדירקטוריון הקבוצות על פסק זמן של שבוע כדי להתארגן. קיימת אפשרות כי בהמשך יבוצעו הפרדות בין הקהלים באצטדיונים גדולים כמו סמי עופר. משחק הגביע בין מכבי חיפה לב"ש עשוי להתקיים ביום שלישי הקרוב
 • בהלת הקורונה: נדחה משחק רבע גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה להפועל ב"ש

  רשמית: המשחק שצפוי היה להיפתח בעוד פחות משלוש שעות בחיפה – נדחה בעקבות ההנחיות שהתקבלו בדקות האחרונות על ידי משרד הבריאות על איסור התקהלות מעל 5,000 אנשים
 • מכבי חיפה: רק 17 אוהדים ביטלו

  במועדון הירוק מנסים להרגיע את הפאניקה בעקבות פרשת הקורונה בדרבי התל אביבי והבהירו כי המשחק נגד הפועל באר שבע בגביע המדינה הערב (20:15) יתקיים כרגיל ואין הוראה גורפת לבטל את משחקי הכדורגל בארץ. המועדון המליץ לעקוב אחרי התקשורת הוותיקה ולא להיסחף לידיעות ברשתות
 • "חגגנו יותר מדי בשבת"

  הפועל חיפה הודחה על ידי בני יהודה מרבע גמר גביע המדינה עם הפסד ב"סמי עופר" 2:0 רק שלשוה ימים אחרי שהאדומים עלו על חשבון הזהובים לפלייאוף העליון. הבעלים יואב כץ: "זה היה המשחק הכי גרוע שלנו העונה ואולי רק שלושה שחקנים באו להילחם"
 • רוצים לזכות בגביע

  מכבי חיפה תיפגש מחר (רביעי) עם הפועל באר שבע ב"סמי עופר" לאחר ניצחון בליגה 0:4. המאמן מרקו בלבול מצפה לכל תסריט והזהיר את השחקנים שיוסי אבוקסיס בעל ניסיון רב במשחקי גביע והוא יבוא להחנות את האוטובוס ברחבה. מכבי חיפה זכתה לאחרונה בתואר לפני ארבע שנים
 • לא מסתפקים בפלייאוף עליון

  הפועל חיפה תארח הערב את בני יהודה במשחק הראשון ברבע גמר גביע המדינה. המאמן חיים סילבס המליץ לשחקנים לנסות את העונה המופלאה שלהם יחסית ולהצליח בגביע. "הטעם של הזכייה בגביע לפני שנתיים עדיין נמצא במועדון", הכריז
 • הקונצרט נמשך

  מכבי חיפה צמצמה את הפער ממכבי תל אביב לשש נקודות אחרי ניצחון ענק על הפועל באר שבע 0:4 במשחק רדיוס בנתניה.אין ספק שביכולת מכבי חיפה מציגה כדורגל טוב יותר מהצהובים השנה. החגיגות לא היו גדולות כי ביום רביעי שתי הקבוצות ייפגשו בגביע ב"סמי עופר". שחר ירד לברך את השחקנים
 • פליאוף עליון שני ב-3 שנים

  אחרי עונה לא קלה עם פציעות ודשדוש בחלק הנמוך יותר של הטבלה, הפועל חיפה עלתה לפלייאוף העליון לאחר שסיימה ב-0:0 מול בני יהודה בבלומפילד. השחקנים חגגו בטירוף בחדר ההלבשה והבטיחו שהפעם יידעו לקחת את הבונוס על העלייה למשחקי הצמרת. יואב כץ: "סילבס עשה עבודה נהדרת"
 • חשש שעוואד יעזוב

  מכבי חיפה לא היתה רוצה שהחלוץ יעבור בקיץ הבא ב-2021 חופשי לקבוצה אחרת כאשר החוזה שלו יסתיים אבל עד כה עוואד סירב לחתום על הארכת חוזה. במועדון הירוק לא רוצים לראות עוד מקרה של שון וייסמן. עוואד עשוי לקבל צ'אנס בשני המשחקים נגד הפועל באר שבע
 • "עניין אישי ביני לשחר"

  מרקו בלבול לא מצליח להפתיע באמירה מדליקה והציטוטים שלו לקוחים מיומנו של מורה בית ספר, גם לקראת שני משחקים מסקרנים מול הפועל באר שבע בליגה ובגביע. הוא גם נזף בעיתונאים ששאלו מה עתידו קבוצה. על באר שבע: "גם הם ישחקו בפלייאוף ויהיה לנו פלייאוף קשה מאוד"
 • הירוקים התחשלו באילת

  מכבי חיפה סיימה מחנה אימונים בן שלושה ימים באילת לפני המשחקים נגד הפועל באר שבע בליגה ובגביע המדינה וכן משחק אחד בפלייאוף העליון. הקפטן נטע לביא: "כיף גדול מהחיבוק שקיבלנו מהעיר והתושבים שלה. חוזרים לכפר גלים ולמשימות"
 • כץ רוצה להאריך חוזה

  הפועל חיפה קרובה מאוד להבטיח את עלייתה לפלייאוף העליון אחרי שניצחה אתמול את סקצייה נס ציונה 0:2 וחבל שרק 2711 צופים טרחו להגיע ל"סמי עופר" לראות את המשחק. נכון שהפועל חיפה לא מבריקה העונה אבל בכל זאת היא מצליחה ליצר נצחונות אחרי תקופה קשה עם פצועים רבים. לזכות הצוות המקצועי והבעלים יואב כץ אפשר לומר […]
 • "שרי חזר בזמן"

  במכבי חיפה מאושרים מהעובדה שההולנדי שאיבד גובה בשבועות האחרונים, בישל את שני השערים בניצחון על מועדון ספורט אשדוד, אחרי פיגור 1:0. המאמן מרקו בלבול שטען ביום חמישי כי גם ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו סובלים מימים חלשים אמר: "היום שרי שיחק כמו מסי". רוקאביצה כבר כבש 17 שערי ליגה
 • "גם למסי ורונאלדו ימים רעים"

  מאמן מכבי חיפה קיים מסיבת עיתונאים לקראת המשחק נגד מועדון ספורט אשדוד בשבת ודיבר גם על כך שהקבוצה לפעמים משחקת פחות טוב והשווה את מכבי חיפה לגדולים ביותר. על המרדף נגד מכבי ת"א: "כרגע הטבלה לא מעניינת אותנו". על אשדוד: "נצטרך לבוא עם אנרגיות, חדים וממוקדים למשחק חוץ מאוד קשה"
 • 13 מדליות לשחייני מכבי חיפה באליפות ישראל לצעירים

  בין השחיינים הירוקים התבלטה מיקה קרמן מחיפה, שקטפה שתי מדליות זהב ושתי מדליות כסף  
 • הפועל חיפה בלחץ

  הניצחון של הפועל תל אביב על בית"ר ירושלים הוריד את אדומי הכרמל למקום שביעי בליגה שמוליך לפלייאוף התחתון. כעת הקבוצה זקוקה לשני נצחונות כדי להבטיח כנראה את הכרטיס לפלייאוף העליון. המאמן חיים סילבס קיים שיחתו ראשונות עם הבעלים יואב כץ על חוזה לעונה הבאה
 • מכת פציעות במכבי חיפה

  הירוקים יודעים שהמלחמה מול מכבי תל אביב על תואר האליפות תהיה ארוכה ומתישה ולשם כך הם צריכים סגל בריא אבל דווקא כעת כמה שחקנים נפצעו. במועדון יש ביקורת על פציעת המגן הספרדי באימון לפני המשחק עם הפועל חדרה. למרקו בלבול יהיה פחות שחקנים כשירים
 • "נעשה הכל לשחק בפלייאוף"

  הפועל חיפה מאוכזבת מהתיקו המאופס נגד מכבי נתניה אבל נותרו לה שני משחקים לסיום העונה הרגילה והיא עדיין בעמדה של להיכלל בפלייאוף העליון. הבעלים יואב כץ: ""השחקנים נלחמו אבל לצערי לא הייתה לנו רגל מסיימת". האוהדים קראו למאמן לשתף את גילי ורמוט, שנותר על הספסל
 • העיקר שלוש נקודות

  מכבי חיפה ניצחה את הפועל חדרה רק 0:1 למרות שזו נותרה עם 10 שחקנים. הירוקים מודים שהציגו משחק חלש אבל מקווים להלחיץ את מכבי תל אביב. מוחמד עוואד פרסם פוסט עצבני על כך שאינו משחק כמעט והמאמן בלבול השתולל. ירדן שועה בישל את שער הניצחון לרוקאביצה שיקבל בונוס
 • "לא עשינו עבודה מקצועית"

  מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול דיבר במסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הפועל חדרה בשבת החל מ-19:35 ועל האכזבה מההפסד לבית"ר ירושלים והודה: "מגיעים אלפי אוהדים ולא זוכים לתוצאות המקוות. הפועל חדרה היא קבוצת פלייאוף עליון". הירוקים הגישו תלונה על גניבת כסף בטדי
 • "הפכנו לבדיחה של הליגה"

  שחקני מכבי חיפה התאמנו באווירה קודרת נוכח הבדיחות שרצו על חשבונם בגלל ההפסד לבית"ר ירושלים. בין הסרטים הפופולארים נראים תינוקות מרטיבים במכנסיים כפרפרזה על הירוקים שנכנסים ללחץ כשיש להם הזדמנות להשיג את מכבי תל אביב. הקבוצה עלולה לשחק בפלייאוף במשחק רדיוס
 • "אין כוכבים שראויים לאליפות"

  ביקורת עצמית קשה במכבי חיפה אחרי ההפסד לבית"ר ירושלים 2:0. פעם שלישית שהמועדון מהכרמל בועט בדלי ולא מסוגל לצמצם את הפער מצהובים. ביקורת בקבוצה גם על השופט דוד פוקסמן שהיה אחרי על ה-VAR ולא התערב בפנדל הראשון. בלבול: "כל הקבוצות מאבדות השנה נקודות"
 • בלבול: בית"ר עשתה שינוי

  מבטיח להגיע לבוש מצוין לקראת גל הקור שצפוי מחר בירושלים, במשחק שיתקיים החל מ-20:15 נגד בית"ר ירושלים. המאמן צפוי לעלות עם אותו הרכב שהביס את הפועל תל אביב 0:5. ניצחון מחר ומול הפועל חדרה בשבת יעלה זמנית את הירוקים למקום הראשון. על האשק שלא חתם: "רציתי עוד קשר וזה לא יצא"
 • מכבי ת"א כן נעצרה בחיפה

  מכבי חיפה הפסידה לצהובים ב"סמי עופר" 4:3 אבל האדומים עשו עבורם את העבודה כשהשוו ל-1:1 בדקה ה-93 בזמן פציעות. כעת הירוקים יוכלו לצמצם את הפער מהמובילה לשלוש נקודות אם ינצחו מחר (שני) בחוץ את בית"ר ירושלים. הבעלים יואב כץ מאושר: "עבורי זה תיקו שכולו ניצחון"
 • האשק סיכם במכבי חיפה

  מכבי חיפה סיכמה עם ספרטה פראג על החתמת הקשר הצ'כי שיהיה הרכש השלישי והמשמעותי בחלון ההעברות של ינואר
 • הכיוון - פלייאוף עליון בלבד

  הפועל חיפה רשמה ניצחון שני בליגה והפעם בחוץ מול הפועל קריית שמונה 1:2. עדן בן בסט כבש שער ניצחון ועלה למקום שלישי ברשימת הכובשים האדומים בכל הזמנים עם 58 כיבושים. הבעלים יואב כץו: "יש לו יכולות אישיות גבוהות וזה לא היה פשוט לחזור לשחק טוב אחרי שנה קשה בהפועל באר שבע"
 • המאמן שעשה היסטוריה

  מרקו בלבול ושחקני מכבי חיפה ספגו ביקורות קשות אחרי ההפסד להפועל כפר סבא 1:0 אבל ידעו לחזור אתמול עם ניצחון שיא בכל הזמנים על הפועל תל אביב 0:5. גם העתיד של ירדן שועה בקבוצה נראה ורוד אחרי שהיה המחליף הראשון של במשחק. בלבול הזהיר: "יש לנו שחקנים בלי ניסיון במאבקי הצמרת"
 • מקווים להמשיך את המומנטום

  הפועל חיפה ניצחה את הפועל תל אביב ומחר (שלישי 18:45) מקווים להמשיך נגד קבוצת התחתית של הפועל קריית שמונה שתארח את האדומים. המאמן חיים סילבס: "זה משחק באחד המגרשים הקשים בארץ". האדומים מקווים להחתים בהשאלה את רוסלן ברסקי קשר מכבי תל אביב
 • "אף שחקן לא יחרוג מהכללים"

  מרקו בלבול דיבר הבוקר לקראת המשחק של מכבי חיפה בליגה מחר ב"סמי עופר" (שלישי החל מ-20:15) נגד הפועל תל אביב והתייחס לפרשת ירדן שועה כשאמר: "הפרשה מאחורי". אחרי ההפסד להפועל כפר סבא 1:0, אמר המאמן: "המשחקים נגד הפועל תל אביב היו תמיד קשים"
 • "חטפנו סטירת לחי ענקית"

  מכבי חיפה הפסידה להפועל כפר סבא 1:0 בדקה ה-96. במועדון מתחו ביקורת על השחקנים שעלו לשחק ביהירות. ביקורת גם על מרקו בלבול שעשה שינויים בהרכב. ירדן שועה שנעדר מהמשחק יעמוד היום לוועדת משמעת. לשאלה אם היה חסר, אמר המאמן: "היו לנו מספיק שחקנים התקפיים כדי לכבוש"
 • שועה יושאל לבני יהודה

  זאת התכנית המתגבשת לאחר שהוא הושעה בערב לשלושה ימי אימונים ולא ייכלל בסגל לקראת הפועל כפר סבא (שבת) וצפוי להיעדר גם מהמשחק נגד הפועל תל אביב ביום שלישי. הנשיא יעקב שחר צריך לקחת את ההחלטה לאחר שגם בית"ר ירושלים וגם הפועל תל אביב מעוניינות בשחקן