שני זרים ברמה ונתמודד מול מכבי ת"א על האליפות

עם הרבה אופטימיות, שמותנית בהרחבת הסגל וזיכרונות רעים מאוד מהעונות האחרונות, אייל משומר פותח את העונה העשירית שלו במכבי חיפה. בראיון מיוחד לפתיחת העונה הוא מדבר על האכזבות הקשות (שילוב של חוסר יכולת עם חוסר מזל), על ההדחה בעונה שעברה מהסגל (הכל השתנה כשהתחלף המאמן. זה היה משהו אישי נגדי), על השינוי שחל ברוני לוי מהקדנציה הקודמת (הוא הרבה יותר סבלני וקשוב) וגם מתייחס ליחסי האהבה-שנאה עם האוהדים (אין לי מושג למה זה ככה) ודואג להבהיר לקהל אחת ולתמיד: "אני לא נשוי לאחיינית של יעקב שחר ולא לבת של עוזי מור"

הייתי רוצה לומר שניקח אליפות. משומר צילום: דור טמבור

הייתי רוצה לומר שניקח אליפות. משומר
צילום: דור טמבור

אחרי שאבישי ז'אנו עזב את מכבי חיפה, נותרה עמדת המגן הימני של מכבי חיפה עם בור גדול מאוד. אלון חרזי אמנם תמיד היה אופציה, אבל במכבי חיפה חיפשו אחד שיוכל להיכנס לנעליים העצומות שהותיר מספר 16. לעמדה הובא שני נתנייתים, אורי אוזן וקלמי סבן, שלא ממש הצליחו ואז למאמן הירוק דאז היתה הברקה: להביא את קפטן הפועל כפר סבא, שהיה רק בן 22, אייל משומר. ההתחלה לא הייתה פשוטה, כיוון שהציפיות היו גבוהות. הוא לא הצליח לספק את הסחורה ולא מעט הרימו גבה והביעו את אכזבתם מיכולתו. משומר הילד, לא נבהל ומהר מאוד התברר לכולם מדוע רוני לוי התעקש להביאו. השחקן החל לגלות יכולת ומוטיבציה גבוהות ואף כבש מספר שערים יפים וחשובים במדי הירוקים. בשנת 2008, לאחר שהיה עקבי ביכולתו, זומן לנבחרת ורשם הופעה ראשונה מול קרואטיה. הוא הפך לשחקן קבוע בהרכב  תוך כדי ניהול מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם האוהדים. אשתקד, במהלך העונה, נופה מסגל הקבוצה ובעקבות העובדה שלא ראה דשא, איבד את מקומו היציב עד אז, בנבחרת ישראל. ובכל זאת משומר בן ה-32, שורף את קו ימין של מכבי חיפה כבר תשע שנים ובשבת מול בני יהודה הוא ייפתח את עונתו העשירית בקבוצה. "מרגיש כבר כמו שחקן בית של הקבוצה", הוא אומר בראיון מיוחד, "מאוד מחובר, אוהב את מה שקורה במערכת, עם הקהל עם האצטדיון המדהים והמפואר הזה, אני מאוד שמח להתחיל עונה עשירית במיוחד לאחר שחתמתי לשתי עונות. עשר שנים בקבוצה אחת זה המון זמן, במיוחד בכדורגל שלנו, אין היום הרבה שחקנים כאלו שמחזיקים זמן רב במועדון אחד".

 אתה סוגר מעגל עם רוני לוי שהביא אותך מכפר סבא.

"נכון. הייתי אתו שתי עונות ראשונות בחיפה. לצערי אלו היו עונות שלא לקחנו בהן אליפויות , אבל הגענו לשמינית גמר הליגה האירופית".

אחרי שהבקעת את שער הניצחון בדרבי לפני שבועיים, רוני הגדיר אותך כמגן הטוב בארץ.

"זה כיף גדול לשמוע כאלו מחמאות. זה מחזק אותי וגורם לי לרצות לתת ולהשקיע הרבה יותר במגרש, במיוחד בשביל רוני, אבל זה גם מסוכן. חובת ההוכחה עליי, לא רוצה לאכזב לא אותו ולא את הקהל, מקווה להצליח ולעמוד בציפיות ממני".

המילה קהל, בהקשר שלך מפחידה קצת, לא? מה הם רוצים ממך?

"את האמת אין לי מושג למה זה ככה. למרות שאני חושב שזה רק חלק קטן מהקהל, כי אני מקבל הרבה תמיכה גם מהיציע וגם מחוצה לו, יש כמה שלא אוהבים אותי ואין מה לעשות. זה בסדר, אני מקבל את זה באהבה, לא יכול להכריח אותם לאהוב אותי".

אבל אתה שחקן של הקבוצה, מאיפה זה מגיע? ניסית לברר איתם?

"ניסיתי, באיזשהו שלב כבר ויתרתי. בעבר חלקם טענו שאני מקושר למשפחה זו או אחרת. אז אני רוצה להבהיר פעם אחת ולתמיד, אני לא נשוי לאחיינית של יעקב שחר ולא לבת של עוזי מור".

ואיך אתה מרגיש עם זה?

"בהתחלה זה היה משפיע עליי, הייתי לוקח קצת ללב. עם הזמן התעלמתי. בשורה תחתונה אני רוצה לתרום לקבוצה. לפעמים הולך ולפעמים לא, אני משקיע 200 אחוז. אני לא מצפה מכל 18 אלף האוהדים שיאהבו אותי. היום זה אני, מחר זה שחקן אחר. אני עולה על המגרש, מנסה להוכיח לעצמי ולמאמן וכמובן שגם לקהל. גם כשאני טוב תמיד יש את אלו שישרקו ויקללו. אבל למה להתעסק בדברים כאלה? יש לנו את הקהל הכי גדול והכי טוב בארץ. הם השחקן ה-12 שלנו. זה מדהים, דבר שלא היה קיים אף פעם בכדורגל הישראלי. זה רק מראה על העוצמה של המועדון. חשוב שהקהל ימשיך לתמוך ולעודד אותנו  גם במשחקי הבית והחוץ, הם פקטור משמעותי ואנחנו מודים  להם על כל מה שהם עושים. סמי עופר עשה את שלו, אבל אני מאמין שגם אם היה אצטדיון כזה בקבוצות אחרות , לא היה להם 18 אלף מנויים".

ולמרות כל הקהל הזה וכל האווירה המטורפת הזאת, אתם כבר ארבע עונות מתרסקים פעם אחר פעם. לא מצליחים להגיע לשום דבר. איך אתה מסביר את זה?

"זה שילוב של כמה דברים. נראינו רע מאוד, חוסר מזל, חוסר יכולת, אבל אלו דברים שיכולים לקרות בכל קבוצה. אני חושב שזה תרכובת של כמה דברים. לא מאשים רק את המאמנים ולא אוהב לדבר על מאמנים אחרים. אנחנו מסתכלים קדימה והמטרה היא להחזיר את המועדון למקום הטבעי שלו, מועדון שרגיל לתארים, להתמודד על אליפות ועל כל התארים האפשריים. כרגע להצהיר ולדבר על אליפות זה לא יהיה רציני . במהלך העונה ישפטו אותנו לפי התוצאות".

כל שנה אתם אומרים את אותם משפטים וכל שנה התרסקות. אתם, השחקנים, לא הרגשתם בשנים האחרונות קצת לוזרים? זה השפיע על הביטחון העצמי שלכם?

"היינו מאוכזבים ואין ספק שזה פגע בביטחון העצמי, אבל שחקן כדורגל יודע שזה חלק מהקריירה. פעם אתה למטה ופעם למעלה. צריך לדעת להיות חזק. מה שטוב בכדורגל זה את האופציה שאפשר לתקן, תמיד יש את המשחק הבא ואת העונה הבאה. אני סומך על רוני לוי ועל הצוות שידעו להחזיר את הביטחון העצמי לשחקנים. ההכנה הייתה מצוינת, אנחנו כבר רואים ומרגישים את השינוי באווירה, באימונים ובמשחק עצמו. כמובן שצריך להמשיך להשתפר ואנו שואפים להראות טוב יותר ככל שתתקדם העונה".

מרגיש כמו שחקן בית. משומר ציום: דור טמבור

מרגיש כמו שחקן בית. משומר
ציום: דור טמבור

חווית עם מכבי חיפה אליפויות ועלייה לליגת האלופות ולליגה האירופית, מה השוני באווירה בקבוצה של השנים ההן לאווירה כיום?

"הבעיה הייתה ביכולת. נכון שבאופן טבעי זה השפיע על האווירה, אבל השתדלנו לשמור על חדר הלבשה בריא, לא להוציא סכסוכים לתקשורת. כמובן שכשהתוצאות טובות, אנחנו שמחים יותר והאווירה מצוינת. כיום, קיים קשר מצוין בין כל השחקנים, הבוגרים, הוותיקים וגם הצעירים יחד".

בקדנציה הקודמת של רוני לוי, נשארה פה אדמה חרוכה. בעיות וסכסוכים.  לא מעט אנשים מספרים שרוני לוי של היום שונה. אתה מרגיש את השינוי הזה?

"בהחלט. הוא יותר סבלני, יותר קשוב לשחקן, עדיין יש לו דרישות גבוהות כמו בעבר, היחס לשחקנים מצוין, קיים כבוד הדדי, הוא יותר מבין את השחקן ורגוע יותר. השחקנים מחוברים אליו מאוד, מעריכים את המקצועיות שלו ומכבדים אותו בתור אדם ובתור מאמן".

איפה אתה רואה את השינוי בו?

"אני בטוח שעם הזמן הוא רכש יותר ניסיון, יותר ידע. גם בעבר היה מאוד מקצועי, האימונים שלו הם ברמה גבוהה. רוני תמיד דרש יותר ממאמנים אחרים. הוא ללא ספק המאמן הכי טוב בארץ".

מאמן הכי טוב בארץ זה טוב ויפה, אבל עדיין צריך סגל חזק וכזה עדיין אין לכם. עם הסגל הנוכחי איזה מקום אתם שווים בליגה?

"אני רוצה להגיד לך ראשון. אבל כדאי שנמתין לפחות 10 משחקים ונראה מה יהיה. מאמין שאם נשיג תוצאה טובה במחזור החמישי מול מכבי ת"א, זה בהחלט יכול להצהיר על הכוונות שלנו".

אתה רואה מצב שאתם מצליחים לדגדג בכלל את מכבי תל אביב?

"אם נביא שני זרים ברמה או שניים מעל הסגל הקיים, נוכל להתמודד מול מכבי ת"א על כל תואר אפשרי. אבל זה צריך להיות זרים ברמה. אם נביא ברמה הקיימת זה לא יעזור. מעדיף שנישאר עם הקיים. יש לנו שחקנים צעירים מוכשרים, עם כשרון גדול ברגליים שצריכים להשתפשף ולצבור ניסיון ולאחר שיקבלו דקות משחק, יעזרו ויתרמו לקבוצה".

בוא נדבר קצת עליך אישית. בעונה שעברה הודחת מההרכב ואלעד גבאי בא על חשבונך.

"לי אישית אין בעיה עם תחרות, אבל התחושה שלי שזה היה הרבה מעבר ליכולת שלי על המגרש. הכל השתנה ברגע שהתחלף המאמן. התחושה הפנימית שלי הייתה שזה משהו אישי נגדי. הייתי שחקן נבחרת קבוע ופתאום להגיע למצב של לא להתלבש אפילו. זה מאוד הציק לי וערער לי לא מעט את המחשבות. הרגשתי רע, אבל לא חשבתי לרגע לעזוב, האמנתי ביכולת שלי, המשכתי להתאמן ברצינות ולא ויתרתי לעצמי. נפגעתי שלא התלבשתי אבל אני בחור חזק, ככה שהחלטתי להתמודד ולא להתייאש".

איך היה לאבד את המקום בנבחרת?

"לקחתי את זה קשה. רציתי להיות שותף ולעזור לנבחרת וידעתי שאם לא אשחק בקבוצה, לא אוזמן לנבחרת. ההרגשה הייתה רעה, היה מאכזב, הייתי שחקן הרכב קבוע ובמשחקים שבהם שותפתי, השגנו תוצאות טובות. אבל  זה הכדורגל וצריך להיות חזקים גם במצבים כאלו. להתעלות ולהמשיך הלאה".

לסיום, מה אתה מאחל לעצמך ולקבוצה לקראת פתיחת העונה בשבת?

"קודם כל שכולנו נהיה בריאים. שנפתח את העונה ברגל ימין שתהיה עונה משמחת עם כמה שפחות פציעות. באופן אישי, אני מאחל לעצמי להציג יכולת טובה, לעזור לקבוצה כמה שיותר, שהקהל ייהנה ושהמועדון יהיה מרוצה. לא יכול להבטיח לך אליפות, אבל מבטיח לעשות את המקסימום".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בספורט

 • "אסור לנו להיות שחצנים"

  מכבי חיפה המריאה לגומלין נגד מורה הסלובנית אחרי ניצחון 0:2 בסמי עופר. מורה החלה את משחקי הליגה בסלובניה וסיימה רק ב-2:2 נגד צ'ליה. ניקיטה רוקאביצה עשוי לקבל דקות. סאן מנחם יישאר וימתין לוועדת המשמעת, ג'ורג' מנדג'ק מחכה להצעת הירוקים
 • "רוצים את תמאש? תשלמו!"

  הפועל חיפה יוצאת למחנה אימונים ברומניה, אבל המלחמה האמיתית תהיה מחוץ לכר הדשא. גבריאל תמאש רוצה לחזור לשחק בליגה הרומנית במדי אסטרה ג'ורג'יו, אבל הבעלים יואב כץ הכריז מלחמה וידרוש עליו דמי העברה. האדומים יקיימו שלושה משחקים במחנה
 • תמאש בדרך לאסטרה הרומנית

  דיווחים בתקשורת הרומנית שהבלם בן ה-35 לא יישאר בהפועל חיפה והוא במו"מ עם אסטרה ג'ורג'יו כי הוא רוצה לסיים את הקריירה שלו בליגה הרומנית בה החל את הקריירה. נשיא הקבוצה אישר את הידיעה ברומניה
 • מגן פורטוגלי הוצע להפועל חיפה

  מאמן הפועל חיפה חיים סילבס פרסם את הסגל שייצא למחנה האימונים. בתוך כך טיאגו גומז מפיירנסה הוא שם שהוזכר במועדון
 • אופטימיות לגומלין במורה

  מכבי חיפה תשחק ביום חמישי בגומלין בסלובניה אחרי ניצחון 0:2 במשחק הראשון בסמי עופר. הבלם אליסון דוס סנטוס לא ישוחרר בשלב זה. מוחמד עוואד שנכנס כמחליף במשחק הראשון עשוי לפתוח בהרכב. סאן מנחם מחרים את אימוני הקבוצה
 • תמאש שוחרר לחופשה

  הבלם הרומני קיבל שלושה ימים של נופש ברומניה וייפגש עם הבעלים יואב כץ ללבן סופית את בעיית החוזה. בהפועל חיפה טוענים שהוא קיבל חוזה כמו בעונה הראשונה
 • בלבול: "האוהדים יראו קבוצה רעבה"

  מכבי חיפה תשחק לראשונה ב"סמי עופר" במסגרת אירופית, נגד מורה הסלובנית, הערב (חמישי) ב-20:00 
 • קדוש קרע את שריר התאומים

  חדשות לא טובות להפועל חיפה שתיאלץ להסתדר בלי השוער השני שלה במשך שישה עד שמונה שבועות. חלוץ הרכש אמרי וולשמן יצטרף רק בסוף השבוע. הבעלים יואב כץ רוצה לשאול את אליאל פרץ ממכבי תל אביב ללא דמי השאלה
 • בלבול הזהיר ממצבים נייחים

  מחר (חמישי) מכבי חיפה תשחק בסמי עופר מול מורה הסלובנית במוקדמות הליגה האירופית. אחרי שביצעו סקאוט על היריבה הגיעו למסקנה שהיריבה מסוכנת בבעיטות חופשיות וקרנות. צפויים להגיע 15 אלף צופים למשחק. מאמן היריבה אופטימי להשיג תוצאה טובה
 • בונים על רמי גרשון

  מכבי חיפה מתקשה להשיג את השחקנים שהיא רוצה הקיץ ותצטרך להתבסס על שחקני העונה שעברה והרכש שעד כה הגיע. יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה לא יהיו בסגל נגד מורה הסלובנית ביום חמישי
 • מכבי חיפה רוצה בלם צרפתי

  הירוקים מנהלים מו"מ עם תומא הרטו בלם ששיחק חמש עונות באודינזה האיטלקית ועונה בורונה. הוא שייך לאנקרגוצ'ו הטורקית, אבל הקבוצה לא שילמה לו תשעה חודשים משכורת
 • קליימן יחליף את גלזר?

  מכבי חיפה ממשיכה בהכנות למשחק נגד מורה הסלובנית ועוסקת גם ברכש. השוער עומרי גלזר צפוי לעזוב בהשאלה לעולה החדשה נס ציונה ובמועדון הירוק מעוניינים בבוריס קליימן ששיחק עונה אחרונה בפראלימני הקפריסאית
 • החלוץ וולשמן חתם בהפועל חיפה

  האדומים החתימו את חלוץ נבחרת גויאנה ששיחק העונה כמושאל בליגה הקנדית. דקל קיינן המליץ עליו אחרי ששיחק איתו שנה שעברה בסינסנטי בארה"ב. הוא כבש רק 16 שערים בקריירה המקצועית שלו. יהיה הזר הרביעי של הקבוצה
 • היסטוריה למכבי חיפה

  אחרי שלוש שנים בלי משחקים באירופה, מכבי חיפה תארח לראשונה בסמי עופר ביום חמישי במוקדמות הליגה האירופית את מורה הסלובנית. בסוף השבוע האחרון הוחתם ההולנדי יאניק ווילדסחוט וחוזהו של ניקיטה רוקאביצה הוארך
 • רוקאביצה נשאר במכבי חיפה

  החלוץ האוסטרלי-ישראלי האריך את חוזהו בשנתיים בקבוצה הירוקה אחרי תקופה ארוכה של אי ודאות. חיזוק למכבי חיפה
 • שחקן כנף הולנדי למכבי חיפה

  יאניק ווילדסחוט קרוב לחתימה אצל הירוקים עם רזומה לא רע של משחקים בקבוצות אנגליות בליגת המשנה בעיקר כמו מידלסברו, וויגאן, נוריץ', קרדיף ובולטון. לא שיחק מאז ינואר כך שכושרו לא ברור. התקרבות עם רוקאביצה
 • מאמן כושר חדש למכבי חיפה

  יש התקדמות. הירוקים מינו מאמן כושר אנגלי ד"ר ניל קלארק שיעבוד עם העוזר האנגלי פול גרובס. אתמול סיימו הירוקים ב-0:0 משחק אימון נגד סט. טרוידן הבלגית
 • מכבי חיפה היום נגד סט. טרוידן

  הירוקים ישחקו בעוד משחק אימון נגד היריבה הבלגית (19:00 שעון ישראל) כנראה ללא ירדן שועה הפצוע. הקשר ג'ורג' מנדז'ק שעשוי לחתום על חוזה חדש במועדון דורש חוזה לשנתיים והירוקים מוכנים לעונה אחת בלבד
 • בן בסט יוצג היום באימון

  אוהדי הפועל חיפה מאושרים שחלוץ הפועל באר שבע חזר למועדון בו הניף גביע לפני שנה. הבעלים יואב כץ: "תהיה לנו קבוצה טובה. מכוונים לפלייאוף העליון"
 • מכבי חיפה משלימה חוסרים

  פתיחת עונה כל כך לא מסודרת לא זכורה במועדון מהכרמל מזה שנים. דווקא בעונה בה עלתה חזרה לזירה האירופית שום דבר לא במקום. הסגל רחוק מלהיות מושלם, הצוות המקצועי חסר ידיים עובדות. גל אלברמן עשוי להצטרף כעוזרו של בלבול. קשר מבילבאו מועמד
 • מכבי חיפה ניצחה

  אוהדי הירוקים מאוכזבים שמאור בוזגלו לא הגיע למכבי חיפה וחתם בהפועל תל אביב, אבל יכולים להתנחם שבהרכב חסר הקבוצה ניצחה את בוורן הבלגית במשחק אימון 0:3 בהולנד. שלושת שחקני בני יהודה לשעבר הצטיינו במשחק
 • יהונתן קופלב קבע קריטריון לאליפות העולם בשחייה

  יהונתן קופלב, השחיין הירוק, קבע בסופ"ש האחרון את הקריטריון המיוחל. הוא עשה זאת בתחרות-Trials בוינגייט
 • רוקאביצה בדרך לבית"ר

  ביום ראשון תסתיים האופציה שיש למכבי חיפה על ניקיטה רוקאביצה לעונה נוספת וכרגע הקבוצה לא מוכנה שימשיך באותו שכר  למרות חוסר בשחקני סגל. הירוקים הציעו לו שכר נמוך יותר והוא כנראה בדרך לקבוצה של יוסי בניון
 • ספורטאי מחלקת האתלטיקה של מכבי חיפה גרפו 20 מדליות

  אליפות ישראל למאסטרס באתלטיקה נערכה בחיפה – ספורטאי מכבי חיפה גרפו 20 מדליות
 • בן בסט מתקרב, סרדל האריך

  הפועל חיפה מזיזה דברים. יש התקרבות בין החלוץ של הפועל באר שבע למועדון האדום והבוקר הודיעה הקבוצה על הארכת החוזה של המגן הימני
 • עלילות בוזגלו

  אתמול נראה היה שמאור בוזגלו יהיה שחקן מכבי חיפה. בערב הגלגל התהפך כשמכבי חיפה טענה שהוא לא הסכים להצעה הכספית שלה ולא ישחק בשורותיה. הבוקר נראה שבוזגלו שוב מתקרב. האוהדים כוססי ציפורניים
 • טאפוקו הושאל להפועל חיפה

  סוף סוף סיבה טובה להתחיל לרכוש מנויים של האדומים מחיפה לעונה הבאה. הקשר האחורי שבלט בהפועל חדרה וסיים את העונה החולפת בהפועל באר שבע, ישחק באדומים מהכרמל, ששילמו על השאלתו 140 אלף יורו
 • בוזגלו מתקרב למכבי חיפה

  אופטימיות אצל הירוקים בקשר לחזרתו של מאור בוזגלו לקבוצה אחרי ששיחק שנה אחת בבית"ר ירושלים. מקורב לבוזגלו:  "מאור הרגיש צורך ללבן את היחסים מול יעקב שחר"
 • טאפוקו בסימן שאלה

  פערים כספיים מסתמנים בין הבעלים של הועל חיפה, יואב כץ, לקשר הפועל באר שבע קווין טאפוקו שמבוקש בקבוצה. לאחר מספר שיחות בין נציגיו של הקשר לבין הבעלים טרם הושגו הבנות. אופטימיות נושא בן בסט, תומר אלטמן מועמד
 • הישגים מרשימים לשחייני אגודת מכבי חיפה כרמל

  מירון חירותי השחיין הישראלי הראשון שקבע קריטריון לאליפות העולם ואביב ברזלי עם שיא ישראלי חדש
 • טאפוקו מועמד להפועל חיפה

  יואב כץ רוצה לסגור עם הקשר הצרפתי שלא ימשיך העונה בהפועל באר שבע. הוא היה סיפור הצלחה בהפועל חדרה שנה שעברה. הבלם הרומני גבריאל תמאש יסיים באמצע חודש יולי את התחייבויותיו בעבודות שירות ולא יוכל לצאת לחופשה  
 • גנדה לא מגיע בשלב זה

  חלוץ הפועל תל אביב שהיה בדרך לירוקים הודיע שהוא מעדיף למצות אופציות בחו"ל. יובל אשכנזי ודולב חזיזה מצטרפים למחנה האימונים של הירוקים
 • וייסמן יוצא לחתום באוסטריה

  חלוץ מכבי חיפה המריא לחתום בוולפסברגר שסיימה שלישית בליגה האוסטרית. היא תשחק בשלב הבתים של הליגה האירופית. בסביבתו של וייסמן ציינו: "הרגיש כי זאת ההחלטה המקצועית הטובה ביותר"
 • גנדה בדרך למכבי חיפה

  הירוקים יצאו למחנה האימונים באוסטריה בהרכב חסר ובלי מאמן כושר קבוע. עיסקת העברת שני שחקני הרכש מבני יהודה עדיין תקועה ואפשר להתנחם בכך ששחקן הפועל תל אביב עשוי להגיע למועדון
 • סופית: קהת עוזב את מכבי חיפה

  המועדון הירוק והקשר הגיעו להבנות בנוגע לתנאי עזיבת הקשר. קהת, שהגיע למכבי חיפה בקיץ 2016, רשם 68 הופעות במהלכן כבש שישה שערים. מועמד למכבי נתניה, אבל גם הפועל חיפה הביעה בו עניין
 • סלליך: "אסור לזלזל במורה"

  מכבי חיפה הוגרלה נגד מורה הסלובנית. שחקן מאריבור לשעבר הזהיר את הירוקים שזה עלול להיות מפגש לא קל. "המאמן שלהם הביא אותנו לצ'מפיונס ליג. זה מאמן טקטיקן מאוד וקשוח. הוא העלה את מורה ליגה ובעונה האחרונה נבחר שם למאמן העונה"
 • בחיפה מודאגים מפיצוץ עסקת בני יהודה

  מדרישתו של עמית זנטי למענק חתימה ושכר גבוה אצל הכתומים מסכנת את העסקה. הירוקים ייצאו היום למחנה אימונים עם סגל קצר במיוחד. קרים פריי עשוי לעזוב לריזספור
 • בלעדי: אבוקסיס מחמיא לאשכנזי שעובר לחיפה

  מכבי חיפה אמורה להשלים היום את רכישת דולב חזיזה ויובל אשכנזי שיעברו מבני יהודה לירוקים. מאמן הכתומים יוסי אבוקסיס אמר על אשכנזי: "שחקן מצוין שעובד מדהים באימונים". מכבי חיפה תעביר לכתומים את איתן וולבלום ועמית זנטי ואחוזים ממכירות עתידיות. מרקו בלבול מועמד לקבוצות באירופה?
 • חזיזה ואשכנזי למכבי חיפה

  "הקופים הירוקים" קראו אתמול לאוהדי מכבי חיפה להחרים את המנויים החדשים שהוציאה הקבוצה בגלל היעדר רכש ומחירים גבוהים. מכבי חיפה מתכננת תשובה מצוינת עבורם. לרכוש את דולב חזיזה ויובל אשכנזי מבני יהודה תמורת עמית זנטי וסכום של 2.5 מיליון יורו. אם זה תתממש, זו תהיה העיסקה של הקיץ
 • חזיזה ואולסק למכבי חיפה?

  במועדון הירוק ינסו לזרז את החתמת שחקני החיזוק לפני היציאה למחנה האימונים. האימון הראשון מתחיל היום בסגל חסר מאוד מנסים למצוא תחליף לקרים פריי ויש ספק לגבי ניקיטה רואביציה ושון וייסמן
 • תמאש סיכם לעונה נוספת

  הבלם הרומני בן ה-35, שכבר זומן לשימוע, שוחח עם הבעלים יואב כץ והסכים לקצץ במשכורתו, מה שסלל את הדרך להמשך ההתקשרות
 • וייסמן בדרך לפולין?

  אלופת האקסטרא קלאסה פיאסט גליביצה שדרגה את הצעתה לחלוץ מכבי חיפה שעשוי לעזוב את הקבוצה ולשחק במוקדמות ליגת האלופות. קהת לא ימשיך במכבי חיפה
 • חלוץ בן 36 מועמד להפועל חיפה

  חלוצה של סלאסק ורוצלב מרצ'ין רובק מועמד לאדומים אחרי שכבש העונה 18 שערים ודורג שני במלך השערים ב"אקסטרה קלאסה". הוא מוכן להגיע ומבחינת הבעלים יואב כץ הכל סגור. כעת מחכים לאישור של המאמן חיים סילבס
 • כבוד למכבי חיפה בגביע אירופה בטאיקוון-דו

  מכבי חיפה חזרה מגביע אירופה בטאיקוון-דו עם שתי מדליות זהב, ארבע מדליות ארד וארבעה גביעים
 • אוהדי מכבי חיפה כועסים

  היחסים הטובים בין האוהדים של המועדון הירוק להנהלה עלו על שירטון. אירגון הקופים הירוקים יצא נגד התנהלות המועדון בכל הקשור להכנות לעונה החדשה ומחירי הכרטיסים. גם החתמת שחקנים חדשים וכאלה מהעונה הקודמת לא עובדת
 • הפועל חיפה רוצה את בלטקסה

  מכבי תל אביב דורשת סכום מטורף של 900 אלף יורו על המגן השמאלי. האדומים התעניינו בו אחרי ששמואל שיימן דרש שכר גבוה
 • קהת ודוס סנטוס עוזבים?

  מכבי חיפה תמשיך השבוע בעיצוב הסגל שלה לעונה הבאה. הקשר הישראלי והבלם הברזילאי צפויים לשוחח עם ראשי הקבוצה ולסכם על פרידה. קהת עשוי לעזוב למכבי נתניה או ליריבה העירונית הפועל חיפה
 • בוריץ' עבר בדיקות רפואיות

  שוער הרכש של הפועל חיפה מלך פוזנאן כבר נחת בארץ וביקר בסמי עופר ומיתקן האימון של הקבוצה. המועדון האדום עדיין מקווה להחתים את חלוץ ארקה גדיניה מצ'איי ינקובסקי ועדן בן בסט
 • מכבי חיפה רוצה את טיבי

  רמי גרשון בלם מכבי חיפה לא צפוי להמשיך בקבוצה ובמקומו הירוקים ינסו לרכוש את בלם הצהובים מתל אביב, שאיבד את מקומו בהרכב הקבוצה בעונה האחרונה
 • מחכים לכן של וייסמן

  מכבי חיפה הסכימה לתנאים הכספיים של החלוץ שלה שון וייסמן וכעת מצפים לתשובה סופית שלו וחתימה על חוזה. הוא נמצא כרגע עם נבחרת ישראל שמתכוננת לשני משחקי החוץ במוקדמות היורו מול לטביה ופולין. וייסמן רצה לצאת לשחק בחו"ל ולא ברור עדיין אם שינה תוכניות. המו"מ עם רטקאביצה ופריי תקוע
 • מוותרים על גרשון

  הבלם יוזמן לשיחה בה יובהר לו כי לא בונים עליו. מכבי חיפה החלה כבר במכירת מנויים לעונה הבאה. הפתעה. המחירים עלו
 • מדליית ארד לענבל שמש בתחרות גביע אירופה ברומניה

  בקרב על הארד שנערך ברומניה, ניצחה שמש את יסמין הורלביל מצרפת באיפון
 • שלומי אזולאי מבוקש בהפועל חיפה

  במועדון מחפשים חיזוק לחלק הקדמי והחלו בשיחות עם החלוץ שסיים חוזה בסכנין. כץ וגבריאל תמאש ישוחחו ואז תתקבל החלטה לגבי הבלם
 • רואקביצה לא ימשיך, טרייד חזיזה וזנטי

  נמשכים התכנונים של מכבי חיפה לעונה החדשה. החלוץ האוסטרלי ניקיטה רוקאביציה עשוי לעזוב לאחר שקיבל הצעה לחוזה חדש עם שכר נמוך יותר. הירוקים מציעים את זנטי לבני יהודה תמורת דולב חזיזה. הבלם הצרפתי של בלננשש הוצע למכבי חיפה
 • חדידה ושמש ימשיכו בהפועל חיפה

  האדומים ממשיכים להאריך חוזים של שחקנים ששיחקו העונה. אחרי שחזוהו של נס זמיר הוארך אתמול הגיע תורם של שחקנים נוספים
 • הפועל חיפה? חפש את האישה

  אשתו של החלוץ מאצ'יי ינקובסקי שכבר סגר את תנאיו במועדון האדום, הטילה וטו על ההגעה לישראל. בהפועל חיפה רוצים לקצץ בשכרו של הבלם גבריאל תמאש שמרצה חודשיים עבודות שירות. הציעו להחזיר לו את שכרו בתום העונה. 
 • אטיין עוזב את מכבי חיפה

  הבלם ההולנדי קיבל הודעה שלא ימשיך במועדון אחרי ששיחק בו 32 משחקים בשנה וחצי האחרונות. הירוקים רוצים את עלי מוחמד הקשר האחורי של מכבי נתניה ויעבירו ליהלומים את רועי קהת. הם חוששים שג'ורג' מנדג'ק לא יקבל שחרור מפיפ"א ויצטרכו לשלם על כרטיס השחקן לספרטה פראג אליה הוא שייך
 • ינקובסקי מגדיניה סגר בהפועל חיפה

  החלוץ הפולני מארקה גדיניה צפוי להיות הרכש השלישי של המועדון אחרי שהוא סיכם בקבוצה ויצטרף ליסמין בוריץ' שהגיע מלך פוזנאן ובן ווהבה שכבר מגן הפועל רעננה שכבר חתמו. לא ברור אם הבלם גבריאל תמאש יישאר בקבוצה
 • ירוקים אלופים בגברים ובנשים: אלופי ישראל בריצת הרים ל-10 ק"מ 

  בריצת הרים שנערכה בהר החרמון בסוף השבוע, הוכתרו שני ספורטאים ירוקים ממכבי חיפה כרמל
 • מכבי חיפה באירופה

  הירוקים ניצחו את מכבי נתניה 1:2 וסיימו כסגני אלופים את הליגה וישחקו בעונה הקרובה במוקדמות הליגה האירופית. מעטים הימרו עליהם כשדורגו במחזור השמיני רק במקום ה-12. מגיע קרדיט גדול למרקו בלבול ששינה את הכיוון של הקבוצה ולחלוץ ירדן שועה שכבש שער ענק בדקה ה-91 בבעיטה חופשית. המאמן בסיום: "כשהגעתי לקבוצה לא האמנתי שנסיים מקום שני"
 • בלבול: "הכל תלוי בנו. זה משחק העונה"

  מכבי חיפה תשחק בשבת באיצטדיון של מכבי נתניה ותיקו מול היהלומים יבטיח סופית את עלייתה למוקדמות הליגה האירופית. הפסד ישאיר אותה מחוץ לאירופה עוד עונה. בלבול: "זה משחק נגד קבוצה מאומנת, טקטית, ומוכשרת"
 • אלמוג בוזגלו סיכם בהפועל חיפה

  אחרי עונה קשה בה שיחק האח לבית בוזגלו רק 13 דקות בליגה הוא קיבל חוזה לעונה נוספת אצל האדומים מהכרמל ואמור להיות מוצג בקרוב. קשיים נוספים בהבאת שוער ארקה גדיניה והחלוץ שלה. "כרגע אנחנו עדיין מחכים לשטיינבורס", הסבירו בקבוצה. "אם נקבל תשובה סופית שהוא לא יגיע, נתחיל לחשוב על שוער אחר"
 • מכבי חיפה פנתה לטווטחה

  המגן שוחרר מחוזהו באיינטרכט פרנקפורט ופנוי הצעות, אבל מעדיף להמשיך לשחק באירופה. בעיות בהרכב של הירוקים לקראת משחק העונה בשבת נגד מכבי נתניה (20:00)
 • מנדז'ק מבוקש בצרפת

  קשר מכבי חיפה שמושאל מספרטה פראג גילה יכולת טובה העונה ומשך את תשומת ליבם של הצרפתיות טולוז מהליגה הראשונה ולוריין מהשנייה. גם ניו יורק רד בולס רוצה אותו. בשבת הוא עלול לשחק את משחקו האחרון במדים הירוקים
 • הפועל חיפה רוצה חלוץ פולני

  האדומים מקווים להחתים את שני שחקני ארקה גדיניה השוער הלטבי פאבלס שטיינבורס והחלוץ הפולני מצ'איי ינובסקי שכבש עשרה שערים העונה בליגה הפולנית. האם הבעלים יואב כץ ימכור את הקבוצה?
 • מכבי חיפה שחררה את איטורה

  הקשר הצ'יליאני חזר הביתה וחוזהו במועדון הירוק בוטל. הוא שיחק רק 57 דקות בליגה העונה. בקבוצה מנסים להכשיר את השוער גיא חיימוב למשחק האחרון של העונה נגד מכבי נתניה בשבת ב-20:00. משחק שייקבע את גורל העולה למוקדמות הליגה האירופית. אעיד חבשי צפוי לפתוח וירדן שועה יחזור להרכב הפותח
 • דראמה לא יוחתם במכבי חיפה

  הזר הצרפתי לא מגלה יכולת גבוהה מאוד באימונים ומצד שני בקבוצה מסתייגים מהפרשיות המביכות בהן היה מעורב כששיחק בעבר באיטליה. המנהל המקצועי המיועד למחלקת הנוער נחת בארץ לשיחה עם הבעלים של המועדון
 • "המשחק האחרון יהיה על עונה שלמה"

  במכבי חיפה מרוצים שהוציאו תיקו 1:1 ממכבי תל אביב בדקות האחרונות, אבל אם יפסידו במחזור האחרון נגד מכבי נתניה לא ישחקו באירופה. מאבוקה, חבשי וחיימוב פצועים וכשירותם למשחק בספק. רוקאביצה יקבל חוזה למספר שנים. בלבול: "המשחק נגד נתניה כמו גמר גביע"
 • כדורסל: קבוצת הנשים בגמר הפלייאוף!

  מכבי חיפה בכדורסל נשים גברה בסוף השבוע 73-68 על אס"א ירושלים
 • ההצלחה של בלבול תיבחן בשני משחקים

  מכבי חיפה חייבת לנצח היום את מכבי תל אביב בסמי עופר (20:30) ובמחזור האחרון את מכבי נתניה בחוץ כדי להבטיח את עלייתה לליגה האירופית לראשונה אחרי ארבע שנים. המאמן מקבל שבחים על כך שהזניק את המועדון מהתחתית לצמרת, אבל אי העפלה למפעל האירופי ייחשב ככישלון. בלם אוקראיני מבוקש אצל הירוקים
 • מכבי חיפה בלחץ שלא תעפיל לאירופה

  הזהובים הניפו אתמול את גביע המדינה ב"סמי עופר" אחרי שניצחו את מכבי נתניה בפנדלים, אבל במכבי חיפה ציפו לראות דווקא את היהלומים מנתניה זוכים בתואר. עכשיו הם לא יעלו לאירופה מהמקום הרביעי אלא שני ושלישי בלבד ויש הם שני משחקים הכי קשים על הנייר. ירדן שועה ספג ביקורת משחקנים בקבוצה, אבל לא יושעה
 • שמח במכבי חיפה

  ירדן שועה מסרב לרדת מהכותרות. אחרי שרק בשבוע שעבר הושעה בעקבות התנהגותו בסיום המשחק מול הפועל באר שבע, חלוץ מכבי חיפה שוב נזרק היום (רביעי) מאימון הקבוצה אחרי התנהגות שאינה הולמת. גוסטבו בוקולי עוזב את המועדון אחרי 15 שנה לתפקיד קהילתי
 • הפועל חיפה רוצה את מוגרבי

  האדומים רוצים את השחקן שיהיה כשיר לעונה הבאה ואף הציעו טרייד עם שחקנים מהמועדון. בסכנין דורשים 600 אלף שקל. רועי גורדונה עשוי לחתום בתוך יום בקבוצה. בן והבה שכבר חתם התייחס למעבר לקבוצה: "שמח ונרגש להגיע להפועל חיפה. אני מחכה לפתיחת העונה החדשה וב"ה מצפה לעונה מוצלחת והישגית"
 • והבה חתם לשנתיים בהפועל חיפה

  בלם הפועל רעננה הוצג רשמית אמש אצל האדומים מהכרמל. עוד שמות שמבוקשים עם רועי קהת קשר מכבי חיפה ורועי גורדנה קשר מועדון ספורט אשדוד. פאבלס שטיינבורס בן 33 שוער ארקה גדיניה המבוקש בהפועל חיפה הוא אחד משלושת השוערים הטובים העונה בליגה הפולנית.
 • ביקורת במכבי חיפה על השחקנים והמאמן

  בעקבות הפסד שני נגד הפועל חדרה בפלייאוף העליון 2:0, הירוקים עלולים לפספס את העלייה לאירופה. במועדון ביקרו את השחקנים שהגיעו לטענתם שחצנים ולא מוכנים וגם את המאמן על החילופים. מוחמד עוואד שהורחק בעקבות יריקה יספוג עונש. בלבול אמר עליו: "המעשה שלו חמור. נטפל בו בתוך המועדון"