>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » "זה לא עוד תיק, זה לגעת בנשמות של ילדים"

"זה לא עוד תיק, זה לגעת בנשמות של ילדים"

סיגל ציוני חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר הוועדה למעמד הילד ונוער, בראיון לאתר ניוז חיפה קריות מספרת על החשש שיפוצלו החינוך הבלתי פורמלי והחינוך הפורמלי בין שני משרדים שונים: "זה יהיה אסון ויפגע קשות בילדים" >>>
סיגל ציוני חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר הוועדה למעמד הילד ונוער, בראיון לאתר ניוז חיפה קריות מספרת על החשש שעומד על הפרק כעת, שמשרד החינוך יפוצל, ובכך גם החינוך הפורמלי והחינוך הבלתי פורמלי יפוצלו גם הם:

סיגל, ספרי לנו על המצב כעת ועל העתיד לבוא ככל הנראה.

"החינוך הבלתי פורמלי הוא חלק בלתי נפרד מחינוך: הוא כולל בתוכו קייטנות, תנועות נוער, מד"צים מש"צים, הדרכות, הכנות לגיוס הצבאי, קייטנות, צהרונים. מה שהיה עד כה, הוא שגם החינוך בלתי פורמלי הוא תחת משרד החינוך, והיה סנכרון מלא בין המערכות".

"יש חשש שלא יהיה סנכרון, ושדברים יפלו בין הכיסאות. יש מקרים שהחינוך הבלתי פורמלי הציל נפשות. סיגל ציוני. תמונה: אלבום פרטי

 

"כעת, יש רצון לפצל את התיקים, וכבר ניתן תיק ההשכלה הגבוהה בנפרד ממשרד החינוך. הממשלה רוצה לתת תיקים לכמה שיותר שרים. החינוך בלתי פורמלי הוא כל כך קריטי ומהותי, והוא בלתי ניתן להפרדה. זה יהיה אסון".

מהו באמת החשש מהפיצול הזה?

"מה שיקרה הוא שיפרקו מערך שלם ויבינו את הקטסטרופה. זה לא עוד תיק, ואי אפשר לנתק אותו ולחצות אותו. אני מחזיקת תיק החינוך ותיק הנוער בעיר, ואין לי כאן שום אינטרס אישי. אני גם יו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד ונוער, ואני מבינה את החשיבות שהכל יישאר תחת קורת גג אחת".

"הרבה פעמים יש ילדים שדווקא החינוך הבלתי פורמלי זה שמציל אותם. כעת יש חשש שלא יהיה סנכרון, ושדברים יפלו בין הכיסאות. יש מקרים שהחינוך הבלתי פורמלי הציל נפשות".

"בעיקר בתקופת הקורונה ראינו את החשיבות של החינוך הבלתי פורמלי. יש ילדים שזה מאוד חשוב להם, והם עשו שם דברים מדהימים. הנוער התנדב למען ניצולי שואה, הם קיימו מופעים והתנדבו למען בני הגיל השלישי".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם עם מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני בביקורי פתע היום בבתי הספר. צילום: דוברות עיריית חיפה

 

ומה אתם מתכוונים לעשות בכדי למנוע זאת?

"אני כבר קיבלתי פניות מכל הארץ, ואנחנו נראה איך אנחנו נלחמים עם זה. זו מחאה שצריכה להיות בכל הארץ, זה לא משהו שאפשר לתת לו לקרות".

ציוני אף פרסמה: "אין חינוך בלי חינוך בלתי פורמאלי
וילדים זה לא משחק ילדים. ההפרדה הזאת תהיה בכייה לדורות! רצף חינוכי אמיתי ורלוונטי,הוא לראות את הילדים והנוער שלנו סביב השעון, בכל סביבות החיים,לאגם משאבים ולבנות את דמות הבוגר נכון עם מענה וחליפה לכל ילד וילדה ובסנכרון מלא בין כל הצוותים במרחב החינוכי קהילתי.
ראש הממשלה בנימין נתניהו – ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו ואתה יכול להיות המבוגר הזה ולעצור את ההפרדה השגויה הזאת. אל תיתן ידך לנזק בלתי הפיך והחלטה אומללה,שתשפיע ותחרוץ גורלות של רבבות ילדים וילדות.
מקומו של החינוך הבלתי פורמאלי בחינוך!".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך