לוקחים את החינוך בידיים – לא חוזרים לאחור

כנס מקוון בהנחיית מכללת אורנים יום שני 1.6 בין 16:00-18:00 הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף במיל. גדי אייזנקוט יפתח את כנס החינוך הוירטואלי, שיעסוק באנשי החינוך בימים שאחרי הקורונה.
 

מכללת אורנים חברה אל ארגון הקבינט הציבורי לחינוך, חינוך 2020, וישראל 2050 ויחד הם מובילים כנס וירטואלי נוסף בנושא חינוך, תוך אמירה ברורה שלא חוזרים לאחור לאחר תקופת הקורונה.

את הכנס ינחו אנשי מרכז ק.מ.ה (קהילה, מנהיגות, השראה) במכללת אורנים, וישתתפו בו הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף במיל. גדי אייזנקוט, עדי אלטשולר מייסדת בתי ספר מכילים, כנפיים של קרמבו וזיכרון בסלון, אשת החינוך דר' עליזה בלוך ראש העיר בית שמש, תא"ל במיל. רם שמואלי ואבי קמינסקי מייסדים משותפים של הקבינט הציבורי לחינוך.

אומר דני עבודי, מנהל מרכז ק.מ.ה במכללת אורנים: "אנו גאים מאוד על הובלת הכנס יחד עם הגופים האחרים. עם החזרה לשגרה, עלינו לזכור את התרומה העצומה של המנהלים והמורים בשטח שהסתגלו לשינויים והציגו יכולות ויצירתיות יוצאות דופן ברגע שנתנו להם עצמאות.

דני עבודי – מנהל מרכז ק.מ.ה – קהילה מנהיגות השראה. תמונה באדיבות מכללת אורנים

אנו רואים בכך חשיבות הן לחיזוק מעמדם של מנהיגי החינוך, המורים והמנהלים, והן כהזדמנות לבחון איך ניתן לשלב עצמאות זו גם להבא, כדי להמשיך ולחזק את מעמד מנהיגי החינוך ולעודד אותם  כיוצרים ומובילים בקהילות החינוכיות בהן הם נמצאים.  מרכז ק.מ.ה באורנים, המיישם את חזון המכללה הרואה בחינוך מנוף לקידום החברה בישראל,  מוביל תהליכים בית ספריים, ישוביים ורוחביים, בהכשרת בעלי תפקידים. כמנחי הכנס אנו מביאים את התפיסה שלנו שכל שינוי, מחייב מנהיגות של אנשי החינוך כפרטים, וכחלק מהקהילת העמיתים וקהילת החינוך בה הם עובדים."

לצד דוברים כגון אייזנקוט, אלטשולר, בלוך, שמואלי וקמינסקי, ישתתפו בכנס אנשי שטח מטעם מכללת אורנים, כמו איאת אבו אחמד, מורה לשפה וספרות ערבית, סגנית מנהל בבית הספר עומר בן אלחטאב בנצרת, שהיא בוגרת תואר שני למנהיגות חינוכית וקורס להכשרת מנהלים במכללת אורנים, ומנחת קבוצות מנהיגות יישובית בשפרעם במסגרת תוכנית אתגרים מטעם המכללה.

מחנכי העתיד – מנהיגי העתיד -סטודנים באורנים. תמונה באדיבות מכללת אורנים

עוד תשתתף, הסטודנטית גוני שרון, הלומדת בשנה שנייה בחוג לחינוך חברתי-קהילתי ובחוג לאזרחות, ופעילה בתא מח"ר הדוגל בשיתוף סטודנטים בבניית תכנית ההכשרה. שרון: "אם אנו רוצים להצעיד את החינוך בארץ קדימה, עלינו להתחיל את השינוי בתכנית להכשרת מורים. זהות חינוכית היא הבסיס שעליו עומדת העשייה החינוכית, היא מה שתקבע האם מורים יהיו בעלי מצפן פנימי או ברגים במערכת.  לשם כך עלינו לפתח את הסטודנטים בשני מישורים, פנימי וחיצוני, כל הזמן בהדהוד מול הבחירה לעסוק בחינוך."

הכנס פתוח לקהל הרחב. לרישום –  https://forms.gle/3EebQv73XPEE1gPo9

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך