טקס להוקרת ארגון הלח"י 

מידי שנה עורכת עיריית קרית אתא טקס עירוני שנתי לזכרם של חללי ארגון הלח"י אשר נפלו במאבק על הקמת מדינת ישראל באנדרטת לח"י ברחוב זבולון בעיר בהשתתפות המשפחות, נציגי לח"י , נציגי העירייה וראש העיר וחברי כנסת רבים.

השנה בשל מגבלות הקורונה ומתוך רצון לשמור על שלומם וביטחונם של ותיקי הארגון, נערך הטקס במתכונת שונה: הטקס הוקלט ונערך מראש וישודר במהלך השבוע בעמוד הפייסבוק העירוני ובעמוד הפייסבוק של ארגון הלח"י.

הטקס נערך לזכרם של לוחמי לח"י אשר נפלו בי"ט בסיוון תש"ו, בפעולה בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית (בסמוך לאנדרטה) ובמאבק למען הקמת מדינת ישראל.

ראש העיר, יעקב פרץ:" לפני 74 שנים, בטרם הקמת מדינת ישראל,  יצאו הלוחמים לפעולה צבאית שנועדה לפגוע בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית. הפעולה גבתה מחיר דמים נורא, אולם הותירה חותם לנחישות והקרבה יהודית. גבורתם ועוז רוחם של  הלוחמים באותם הימים, הם אבני היסוד עליהם כולנו פוסעים בימינו אנו. נכונותם להקריב את עצמם למען הקמת בית לעם היהודי בארצו, מגלמת בתוכה את ערכי המוסר הנעלים ביותר עבורנו. לצד חובתנו להעלות על נס את פועלם של גיבורי העם לוחמי חירות ישראל – מוטלת עלינו חובה נוספת, חובה מוסרית, לעשות ככל שלאל ידנו לחיזוקה של מדינת ישראל. שמם של הנופלים אמנם חקוק על אבן אך רוחם מפעמת בקרבנו ונותנת לנו את האפשרות ליצור את אשר חלמו עליו. יהי זכרם ברוך."משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור האיסור על הדלקת מדורות בל"ג בעומר - איך בכל זאת תחגגו?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית אתא