ערבות קהילתית שרק מוסיפה לצמוח

חברי קיבוץ "המחנכים" של "השומר הצעיר" בקריית חיים ניצלו את משבר הקורונה  כמקפצה ליצירת סולידריות וערבות קהילתית

עידן ורון, מקיבוץ המחנכים של השומר הצעיר בשכונה מספר: "הפרויקט התחיל כשבימים הראשונים למשבר הקמנו קבוצת ווטסאפ לערבות הדדית שכונתית רצינו ליצור מרחב בו יוכלו התושבים להעלות צרכים, בקשות ורעיונות להתמודדות משותפת עם הקורונה מתוך מטרה שמובילה אותנו גם בשגרה והיא חיזוק הסולידריות והמנהיגות הפנימית בשכונה."

מהר מאוד קמו יוזמות ומתוך הקבוצה התפצלו קבוצות קטנות יותר שעסקו בשלל הרעיונות שעלו. אחת הקבוצות המשמעותיות הוקמה ע"י מתנדבים שהגיעו באופן קבוע לחלוקות מזון בשכונה. יוזמות מרגשות נוספות תמכו בעסקים מקומיים וסייעו במשלוחים עבור מכולות שכונתיות. קבוצה נוספת – "שומרים על הקשר" פעלה להפגת הבדידות בקרב קשישים תוך חיבור בין מתנדבים שיצרו קשרים חברתיים עם הקשישים ודאגו לצרכיהם. בתוך כך, סייעו חברי הקבוצה גם להורים צעירים תוך שיתוף ברעיונות לפעילות עם הילדים בבית.

ערבות קהילתית צילום: איה ידידיה

היום עם היציאה ההדרגתית ממשבר הקורונה הבינו חברי הקבוצה כי הדבר החשוב ביותר שנוצרה היא הערבות ההדדית שהביאה לשותפות קהילתית בהתמודדות עם אתגרים. מתוך הבנה זו החליטו חברי הקבוצה להמשיך בפעילות למען תושבי השכונה ולקיים מפגש תושבים שבועי המוקדש לצרכים של תושבי השכונה ומציאת מענה משותף להם.

דפנה מורס, חברה בקבוצה ותושבת השכונה: "הרעיונות הקהילתיים לא מפסיקים לזרום ממקרר שכונתי משותף לשאריות מזון של עסקים, דרך הקמת קבוצת פייסבוק לתמיכה בעסקים הקטנים בשכונה ועד לטיולי שכונה בשבתות עם מדריך מקומי וחגים משותפים –  זה פשוט כיף, לפעמים לא יודעים מה חסר לך וזה מגיע דווקא ממצבים כאלה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה