"הקורס להכשרת גזברי הוועדים"

בברכתו של משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה – הסתיים "הקורס להכשרת גזברי הוועדים" בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל

 

הקורס יועד לגזברי ועדי העובדים ולחברי הוועדים שהם מורשי חתימה. את הקורס להכשרת גזברי וועדים ניהלה עו"ד מרים פרקש – יו"ר האגף לתרבות והשכלה ומנהלת ההכשרות המקצועיות, ההרצאות והפעילות התרבותית.

עשרות יושבי ראש ועדי עובדים וחברי ועדי עובדים במרחב חיפה, השתתפו  השבוע בשיעור הסיום של  "הקורס להכשרת גזברי וועדים ומורשי חתימה בוועד העובדים", שנערך  לאור המצב באופן מקוון בזום. יו"רי הוועדים וחברי  הוועדים שהשתתפו בכל מפגשי הקורס להכשרת גזברי הוועדים, שהתקיימו בבית מועצת הפועלים בחיפה, הגיעו ממגוון רחב של מקומות העבודה במרחב, וביניהם: עיריית חיפה,  חברת החשמל, תרו- תעשיות רוקחות, אוניברסיטת חיפה, בית חולים פלימן, מלון דן פנורמה, כרמל אולפינים, ארגון עובדי צה"ל , משען,  ביטוח לאומי, בית חולים כרמל, מועצה מקומית דלית אל כרמל, עיריית קריית מוצקין, מועצה מקומית עוספיה, ועוד ועוד.

מימין  למעלה בכיוון השעון, רימה מיליחוב,יור ועד בית חולים פלימן, עוד מרים פרקש,יור האגף להשכלה, עדי חיון,יור ועד תרו תעשיות רוקחות, דר רואח שמחה לב,המרצה במפגש הסיום של הקורס.  קרדיט להסתדרות מרחב חיפה

משה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה בירך את המשתתפים בסיום הקורס להכשרת גזברי הוועדים, ואמר: "חברות וחברים יקרים שלי, יושבי ראש וחברי וועדי עובדים במרחב חיפה, תודה שהגעתם להשתתף בקורס החשוב הזה, של הכשרת גזברי ועדים ומורשי החתימה בוועד העובדים. הקורס הזה ייתן לכם כלים חשובים בתפקיד החשוב אותו אתם נושאים. אני מאמין, כי בעידן הנוכחי, לכהן כגזבר של וועד עובדים או חבר וועד שהינו מורשה חתימה, הינו  עניין מקצועי לכל דבר  ויש לכם אחריות כבדה ביותר בתפקיד הזה.

"ההשתלמות בקורס הזה הקיפה עבורכם את כל נושא ההתנהלות הפיננסית של הוועד, כולל: תקציב שנתי, בקרה תקציבית, סדרי מנהל תקין וטוהר המידות, הסמכויות והאחריות של\ גזבר הועד, ועדת הכספים, וועדת הביקורת.

"בהסתדרות בחיפה בראשותי, אנחנו מעניקים לכם את הידע המקצועי החשוב לתפקיד שלכם, תוך בניית מסלולי לימוד ייחודים ברמה גבוהה ומקצועית, אשר יספקו לכם ידע רב ויכולת ליישמם באופן מעשי. לשם כך, עליכם להכשיר את עצמכם כדי להבין את חשיבות התפקיד של גזבר ועד העובדים וכן של מורשי החתימה בוועד העובדים, וכמו כן עליכם להמשיך ולהשתתף בכל הקורסים  המקצועיים והאיכותיים ,שההסתדרות בחיפה עושה עבורכם.

משה מזרח-יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה סיים את דבריו ואמר : "אני רוצה להודות לעו"ד מרים פרקש-יו"ר האגף לתרבות והשכלה בהסתדרות חיפה, אשר מנהלת עבור וועדי העובדים במרחב, את כל ההכשרות המקצועיות, הקורסים ואת ההרצאות ב"מועדון השולחן העגול" ואת הפעילות התרבותית, וציין והדגיש שמרים פרקש עושה את עבודתה בחריצות ובנאמנות, במקצועיות, ובמסירות רבה למען יושבי ראש ועדי העובדים וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה.

משה מזרחי יור ההסתדרות במרחב חיפה. קרדיט להסתדרות מרחב חיפה.

עו"ד מרים פרקש- יו"ר האגף לתרבות והשכלה בהסתדרות בחיפה, שניהלה עבור יושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה את  "הקורס להכשרת גזברי הוועדים", בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל, ציינה בתחילת דבריה כי ברצונה להודות מקרב הלב למשה מזרחי -יו"ר ההסתדרות במרב חיפה, אשר  יזם ונתן את כל הגיבוי והתמיכה לפתיחה של הקורס להכשרת גזברי הוועדים. כמו כן, הודתה  פרקש  לעמית מרדכי-מנהלת השיווק במכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל .

פרקש ברכה את יושבי ראש וחברי ועדי העובדים שהגיעו לקורס להכשרת גזברי הוועדים  ואמרה: "ההכשרה  של הגזברים ושל מורשי החתימה בוועד העובדים, מיועדת בפועל לכלל חברי הוועדים המכהנים במרחב, ובפרט לגזברים ולחברי הועד שהם מורשי החתימה בחשבונות הוועד. כידוע, בין יתר תפקידיו, הוועד אחראי גם על ניהול הכספים של הועד, וחשוב לדעת מהי האחריות המוטלת על הוועד בנושא הכספים, וכיצד מנהלים נכון את כספי ועד העובדים.

במפגש ה- 1 וה-2 של "הקורס להכשרת גזברי הוועדים", הרצה  רואה החשבון סמי בקלש, שנתן סקירה מקיפה ומעניינת על אחריות הוועד בשמירה על טוהר המידות, וסדרי מנהל תקין, על פי הוראות המדריך לניהול כספי ועד העובדים. כמו כן הוא נתן סקירה על בחירת ממלאי תפקידים בוועד העובדים, הסמכויות והאחריות של: גזבר הועד, וועדת הכספים וועדת הביקורת וכן על אחראיות הוועד בניהול כספי הוועד. במפגש ה-3  וה-4 של הקורס הרצה עו"ד רו"ח שמחה לב ונתן סקירה מקיפה ומעניינת על הכנת תקציב שנתי של הוועד והבאתו לאישור, סטיות מהתקציב, כיסוי גירעונות, ייעוד עודפים, וניהול קופה קטנה. כמו כן נתן סקירה של מחלקת הביקורת של ההסתדרות, עריכת דוחות כספיים שנתיים: מאזן, ודו"ח הכנסות  והוצאות.  בסיום הקורס, כל יו"רי וחברי וועדי העובדים שהשתתפו בקורס, הודו למשה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, על הפעילות הענפה והמכובדת עבור וועדי העובדים במרחב, וכן הביעו את שביעות רצונם המלאה מהקורס המועיל והמעניין.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...