עובדת על הגובה

יאנה טופל, מנופאית מנשר שזכתה בפרס "העובד המצטיין" מטעם ענף הבניין: "הדבר החשוב ביותר הוא להיות אדם ולהקשיב לאנשים שסביבך, כדי שיבטחו בך"

 

בין הזוכים בפרס "העובד המצטיין" של ידיעות אחרונות לשנת 2019 בלטה דמותה של המנופאית, יאנה טופל, שזכתה בפרס כספי מטעם הקרן לעידוד הבנייה על סך 2500 ₪  והן פרס אות הנשיא על סך 4000 ₪ .

טופל, בת 44, גרושה לשלושה ילדים מקסימים בני 26, 13 ו- 7 מנשר, נולדה בקזחסטן, התחילה את דרכה בענף לפני כ- 20 שנה עוד בארץ מולדתה.

"הגעתי לענף הבניין די  במקרה, לאחר ששירתי בצבא קזחסטן", היא מספרת "באותה תקופה היה מאוד קשה למצוא עבודה ולא היו הרבה אופציות. התחלתי כמנקה בבית מלאכה, שם הירשו לי מדי פעם לטפס על המנוף. כך גיליתי את המקצוע והבנתי שזה מעניין אותי והחלטתי ללכת ללמוד אותו לעומק".

 

מצטיינת. יאנה טופל. צילום: יח"צ

 

מאז שנת 2001 היא עבדה כמנופאית בקזחסטן: "למדתי את המקצוע שנה אחת ובה למדתי לנהל מנופי תקורה. במשך 10 שנים שלאחר מכן עבדתי במפעל למתכות.  כשעליתי לישראל בשנת  2012, חשבתי לשנות מקצוע ולמדתי להיות אסיסטנטית של רופא שיניים. בסופו של דבר הבנתי שמעל הכול אני הכי אוהבת מנופים וזה המקצוע שאני צריכה לעסוק בו. עברתי הכשרה של שבועיים בלוד  ומשנת 2016 אני עובדת כמנופאית גם בישראל".

טופל  נבחרה לייצג את ענף הבניין בתחרות הארצית של ידיעות אחרונות לפרס העובד המצטיין. את הפרס אמור היה להעניק נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בטקס חגיגי, אך עקב משבר הקורונה נדחה הטקס.

למרות זאת, מדובר בכבוד גדול לענף וכבוד ענק למנופאים.

 

ניוז חיפה קריות נט כלי התקשורת החזק ביותר בחיפה והצפון נקודה.

ניוז חיפה קריות נט כלי התקשורת החזק ביותר בחיפה והצפון. נקודה.

 

זו לא זכייה הראשונה של יאנה, שבעבר זכתה גם בפרס העובד המצטיין של "הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה" לשנת 2018 מטעם חברת מ.א.קוגן בע"מ.

טופל: "לנצח זה תמיד נחמד, לא משנה מתי ואיפה. הדבר הכי חשוב הוא שהאנשים שעובדים איתי בוטחים בי ואני מנסה להצדיק את האמון שלהם. אין לי ספק שהפרס הוא התמריץ הגדול ביותר לעבודה וגורם לך להיות יותר מקצוען בתחומך.

איש מקצוע צריך ללמוד תמיד לשפר את עצמו את המקצועיות שלו. אני חולקת את החוויה שלי עם מפעילי מנופים צעירים יותר ממני ולומדת מאנשים שמנוסים יותר. ככלל: אני מאוד נהנית מהעבודה הזו".

איציק מויאל, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, שיבח את טופל: "אני מכיר אותה ואת עבודתה. היא מייצגת את המצוינות והאחריות של כל העובדים שלנו. אני גאה בעובדים שלנו בכלל, וביאנה בפרט. כל הכבוד לה ולהם".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...