לפעמים מילים הורגות

עו"ד זהר גולן, בעלת משרד עורכי דין, חוזרת אלינו בכל שבוע עם טור אישי מיומנה של עורכת דין לענייני משפחה. עם סיפורים מרתקים מתוך הדלתיים הסגורות של אולמות בית המשפט.
היא הייתה אישה נורמטיבית. התחילה כמתווכת נדל"ן עם אמביציות של אשת עסקים ממולחת. חדה וחכמה והיופי שלה פתח לה אינסוף דלתות. עשתה חיבורים בין אנשים ויזמים וגזרה קופונים שמנים. הייתה לה גם משפחה מדהימה, 3 ילדים שטיפחה לתפארת ובעל מהנדס.

באחד הכנסים בהם העבירה הרצאה על שוק הנדל"ן הישראלי,  תפס את מבטה גבר יפה תואר, גבוה, לבוש בקפידה, עו"ד שמומחה בנדל"ן. הוא ניגש אליה כשהייתה בדרכה החוצה והושיט לה כרטיס ביקור, לא לפני שהעיר לה בקריצה על טעות בנתונים שנתנה ביחס לחישוב שיעורי התשואה בשכונות הישנות במרכז ירושלים. היא בלעה את הרוק והודתה לו בנימוס.

כעבור שבועיים הם נפגשו במקרה בבית קפה, שמלתה האדומה והמוקפדת משכה את מבטו.


כעבור דקות ארוכות היא אזרה אומץ וניגשה אליו: "היי אייל, מיכל מהכנס נדל"ן, זוכר אותי?". חרף העובדה שזכר אותה היטב, הוא השיב: "תזכירי לי".

משם הדרך לרומן שהסעיר את חייה המושלמים והמשעממים הייתה קצרה. הסקס אתו היה חייתי, היא אפשרה לעצמה להיות כנועה, להגשים לו פנטזיות שלא חלם אפילו להציע לאשתו הקרירה.

זה היה לה ברור שלא תפרק את המשפחה המושלמת שלה בשבילו, אבל משהו באישיות שלו סחף אותה.

עו"ד זהר גולן תמונת תדמית

הדיסוננס העמוק שבין האישיות העוצמתית שלה בעסקים ובבית, לבין האישה הקטנה והנשלטת שהייתה אתו, התחיל לכרסם בה.

והוא מצידו, קנה עוד ועוד שטחים בנשמה שלה, עשה שימוש בהשפעה שלו עליה כדי לתת לה תמיד להרגיש שהיא לא מסוגלת בלעדיו.

הרומן שבהתחלה היה קליל וכייפי, שכלל ברובו בילויים חפוזים בצימרים, לילות חטופים בבתי מלון וארוחות צהריים במסעדות נידחות, החל לקלף את הקליפה מחוסר הביטחון העצמי שהיה חבוי בה והפך אותה להיות תלויה בו.

שיטות ההקטנה שלו הפכו אכזריות יותר ויותר. וככל שהיה אליה יותר אכזרי, כך העסקים שלה פרחו, אבל משהו בנשמה שלה נבל.

הוא תדלק את מפלצת הביטחון עצמי שלו באמצעות השליטה בה.

אט אט המילים החלו לחלחל ולהמית את נפשה, והיא הבחינה שהיא למעשה החלה לפעול ולהיות מתוכנתת על פי רצונותיו, צרכיו ומשאלות ליבו ולמחוק את הזהות העוצמתית שלה, לפחות בפני עצמה.

ואז הגיעה אותה הודעה תמימה שגרמה לבעלה לחשוד. ובתוך שבוע בעלה כבר הושיט לה דו"ח חקירה עם תמונות ואמר את שתי המילים שמהן היא פחדה יותר מכל: "אני יודע". וזה היה ברור שפניו של בעלה לגירושין.

היא הגיעה אלי למשרד וביקשה שאמצא לה פתרון כדי להחזיר את בעלה ולמנוע את פירוק המשפחה המושלמת שלה.

זימנתי את בעלה לפגישת גישור והצעתי לו הסכם שלום בית ולחילופין גירושין. במסגרתו יעל מתחייבות לנתק את הקשר עם אייל וגם מתווה מפורט של פרידה אם לא תעמוד בהתחייבותה.

תזכרו- למילים יש כוח – "רטוריקה היא האומנות שבאמצעותה מבע כלשהו מותאם למטרתו" (קורבט).

האם יעל תצליח לעמוד במילים שלה ולשקם באמת את משפחתה?

ימים יגידו.

עו"ד זהר גולן – ענייני משפחה וירושה

דוא"ל: zohar@zohargolan.co.il

קישור לאתר: https://www.zohargolan.co.il/

קישור לדף הפייסבוק:  http://bit.ly/zohar-golan
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט