>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » 'תופסים כיוון' – תכנית הכנה ללוחמים בדואים במכללת אורט קריית ביאליק

'תופסים כיוון' – תכנית הכנה ללוחמים בדואים במכללת אורט קריית ביאליק

במאי 2020 נפתחה במכללת אורט ביאליק תוכנית ייחודית ללוחמים בדואים העומדים לפני שחרור. אשר קריסטל, מנכ"ל המכללה, מספר לנו על התוכנית ועל תחושת השליחות >>>
12 צעירים בדואים, בוגרי עמותת "מעשה" יעברו במסגרת התכנית העצמה של יכולות ומסוגלויות אשר יכינו אותם לקראת כניסתם לעולם הטכנולוגי, דרך לימודי הנדסאים במכללה וכלה בהשתלבות בתעסוקה הולמת בתעשייה באיזור.

אבישי ברדוגו, מרצה במכללה, המרכז את התכנית במכללה, מספר:

"כבר במפגש הראשון עם החבר'ה הרגשתי איך הם נשאבים לתוך התכנית, החיבור עם המכללה היה לגמרי טבעי עבורם והם אלו שמכוונים את השיח במפגשים לכיוון היכרות מעמיקה יותר עם תחומי הדעת הטכנולוגיים במכללה. כל זאת תוך ביצוע נחיתה רכה על הקרקע הטכנולוגית, שלעיתים קרובות מאתגרת את הלומדים ומותחת את היכולות שלהם עד קצה גבול האפשר".

קריסטל. תמונה: ניוז חיפה קריות

"עבור המכללה התכנית תופסים כיוון היא שליחות, זהו ביטוי מעשי למימוש חזון רשת אורט". בתמונה, אשר קריסטל, מנהל מכללת אורט קריית ביאליק. תמונה: ניוז חיפה קריות

במסגרת התכנית יעברו הסטודנטים לעתיד, ריענון מעמיק של חומרי למידה לקראת לימודים במכינת קדם הנדסאים או לימודים באחד ממסלולי ההנדסאים המוצעים במכללה, היכרות עם תעשיות מובילות בצפון על ידי מנהלים בכירים ממפעלים אלו, העצמה אישית של מיומנויות 'רכות' בנושא הקידום האישי ועבודת צוות ועוד.

כל זאת תוך מסע בתוך ה-DNA הייחודי למכללה המושתת על אווירה משפחתית ויחס אישי המעצימים את הלומד בחווית למידה חיובית.

אורט קרית ביאליק. תמונה פייסבוק

את התכנית מלווים אל"מ פארס עטילה, ראש מינהל אוכלוסיות מיוחדות באכ"א ואבי מיכאלי, מנהל ארגון בוגרי "מעשה" בצפון.

בתמונה רס"ן נאיף, מפקד המרחב הבדואי. באדיבות מכללת אורט

מיכאלי: "זהו המחזור השני של בוגרי העמותה המסיימים את הפרק הצבאי במסלול ייחודי זה, לאחר שהמחזור הראשון לא התנסה בתכנית. אנו מעריכים שאיכות התכנית היא הערך המוסף שאנו מבקשים לשלב במסלול כולו. עמותת "מעשה" פועלת בקרב צעירים בפריפרייה החברתית-גיאוגרפית על מנת לאפשר להם מוביליות חברתית וכלכלית. בין שאר התכניות שמקיימת העמותה מופעלות גם מכינות הקדם צבאיות שהוכיחו בשני העשורים האחרונים את יעילותן בקידום מטרות אלו".

אשר קריסטל, מנהל מכללת אורט קריית ביאליק, מסכם: "עבור המכללה התכנית תופסים כיוון היא  שליחות, זהו ביטוי מעשי למימוש חזון רשת אורט בטיפוח הלומדים למיצוי יכולותיהם האישיות, למימושם העצמי ולקידום תרומתם לקהילה, לחברה ולמדינת ישראל".

אשר קריסטל מנכ"ל מכללת אורט קרית ביאליק. באדיבות מכללת אורט

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך