למידה חוץ-כיתתית

מועצה ביער: החל משנת הלימודים הקרובה, יקיימו כל מוסדות החינוך בחוף הכרמל למידה חוץ-כיתתית

בחוף הכרמל קוראים למיזם "מועצה ביער", והוא מושתת על הרעיון החינוכי לפיו למידה משמעותית מתקיימת גם מחוץ לכיתה, על החיבור בין אדם ובין מקום ועל בחינה ואימוץ של תפיסות חינוך חדשניות ומתקדמות.

המועצה האזורית חוף הכרמל מפגינה יצירתיות גדולה בניהול מערכת החינוך המועצתית. לקראת שנת הלימודים תשפ"א החליטה מליאת המועצה כי כלל מערכות החינוך של המועצה, מגני ילדים ועד בתי ספר תיכוניים, יקדישו יום אחד בשבוע ללמידה חוץ כיתתית.

המיזם יאפשר למורים, לגננות, לצוותים החינוכיים וכמובן לתלמידים לייצר שיטות לימוד חדשות, לבחון מרחבי לימוד שונים ולעסוק בנושאים שהם בליבה של קהילה כפרית כמו זו שבחוף הכרמל: סביבה, קיימות, אקולוגיה ועוד.

למידה חוץ-כיתתית צילום אלרועי עטייה

בנוסף, השבוע התבשרו במועצה האזורית חוף הכרמל כי שלושה גני ילדים נוספים באזור כי הוכרו והוסמכו כ"גן ירוק": גנים אלה מצטרפים לגנים נוספים במועצה שכבר הוסמכו, וכעת עומד מספר הגנים ברשות על 17 (!).

גן תאנה של הגננת אנה דהן, גן עופרים של הגננת ליאנה טיקוצ'ינסקי וגן איילים של הגננת אילה פטר – אלו הם הגנים שנבחרו להיות מוסמכים כגנים ירוקים חדשים בחוף הכרמל.

מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך, אורנה פז, יחד עם מנהלת אגף חינוך וקהילה במשרד להגנת הסביבה, זיוית לינדר, כתבו לגננות: "חינוך איכותי לגיל הרך מתייחס למשאבי הטבע כאוצר יקר ערך שאין לו תחליף, אוצר החיוני להמשך הקיום האנושי: תרבות צריכה אחראית, יחס הולם לבעלי החיים, למידה חוץ כיתתית שימור מגוון המינים ועוד. ברכות על השלמת התהליך, אנו מקוות כי החינוך הסביבתי ימשיך לקבל מקום משמעותי בתוכנית העבודה ובאורח החיים היומיומי בגן".

ההסמכה ל"גן ירוק" מהווה את הבסיס לחינוך לקיימות מגיל צעיר, שמוביל בתורו לשינוי באורח החיים – בגן ובקהילה בתוכה הוא מתקיים. כחלק מתהליך העמקת החשיבה הסביבתית בתחומי החינוך, קיבלה מליאת המועצה החלטה לפיה החל מהשנת הלימודים הבאה, כל התלמידים בכל מוסדות החינוך של המועצה יבלו יום אחד בשבוע בלמידה חוץ כיתתית.

ראש המועצה אסיף איזק אמר "אני שמח שעוד ועוד גנים ברחבי המועצה מקבלים את ההכרה וההסמכה כגנים ירוקים. גיל הגן הוא גיל מצוין להתחיל ולעצב בו תפיסה סביבתית. אנו כמועצה נדאג להמשיך ולהנכיח את הנושא בכל שלב במערכת החינוך שלנו, ואני שמח מאוד שכבר מהשנה הבאה נוכל לראות את ילדי חוף הכרמל מיישמים זאת הלכה למעשה, ולומדים מחוץ לכיתה, ביער, במשך יום אחד בשבוע."

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל