ארוחות בוקר חמות וחבילות מזון לדיירי הרחוב (הומלסים) בחיפה

שוטרי "רובע הדר" ומתנדבי "יד עזר לחבר" חילקו ארוחות בוקר חמות וחבילות מזון לדיירי הרחוב (הומלסים) בחיפה 
קבוצת שוטרים של מרכז השיטור הקהילתי מ"רובע הדר" של תחנת חיפה של משטרת ישראל בפיקודו של רס"ב רוני דמין עזבה למספר שעות את פעילותה המבצעית השיגרתית ויצאה הבוקר (חמישי, 25.6) בשיתוף פעולה פורה ומבורך ביחד עם מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה ועובד סוציאלי נציג מח' הרווחה בחיפה למבצע יוצא דופן, מיוחד ומרגש כשהם כולם יחד נותנים כתף בפעילות התנדבותית למען הקהילה והחלש בחברה בחלוקת ארוחות בוקר חמות, חבילות מזון, מוצרי צריכה בסיסיים ושמיכות לעשרות ה"הומלסים", דיירי הרחוב בשכונת הדר הכרמל שבחיפה.

צילום: אדיר יזירף.

השוטרים ומתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" התרכזו בעיקר בחלוקת המזון בשכונת הדר, כשהם מסיירים ועוברים במרבית הרחובות בהדר בהם רחובות הרצל, השומר, ברזילי, יל"ג, סירקין וכל איזורי שוק תלפיות וגן-בינימין שבעיר בהם נמצאים ריכוזים גדולים של עשרות הומלסים ודיירי רחוב שרובם מוכרים למשטרת ישראל ולשירותי הרווחה בחיפה.

צילום: אדיר יזירף.

במדינת ישראל יש כיום כ- 3,000 – 2,500 דיירי רחוב (הומלסים) כשבעיר חיפה מתמודדים במיוחד בשנים האחרונות עם כ-250 הומלסים, כשרבים מהם מתגוררים בבתים נטושים בשכונת הדר רבים מבין מחוסרי הבית, ה"הומלסים" ודיירי הרחוב בחיפה גרים בבתים נטושים המיועדים בכלל להריסה, בתים שנאטמו לפני שנים רבות בשל מצבם. חסרי הבית פורצים את האיטום ומשתמשים בחדרים שבמבנה ללינה ולאחסנת חפציהם.

צילום: אדיר יזירף.

מידי חורף מתים בישראל מספר דיירי רחוב כתוצאה ממחלות, קור ושתיית אלכוהול. רק בעיר חיפה מתו שניים מהם בחורף האחרון. רבים מההומלסים סובלים מבעיות נפשיות, חווים ניתוק קשרים עם המשפחה והחברה, חלקם מתוך בחירה. הם מרחיקים את עצמם מהחברה, אין להם תעודות זהות, הם לא מתרחצים, חלקם עוסקים בקיבוץ נדבות, רבים מהם אלכוהוליסטים ורבים מהם משתמשים בסמים. רובם של ההומלסים אף אינם מעוניינים במגע עם הממסד, אולם מי שמעוניין מקבל סיוע בדיור ובשיקום.

צילום: אדיר יזירף.

עמותת "יד עזר לחבר" תרמה לפרוייקט זה עשרות ארוחות בוקר חמות שהוכנו באותו הבוקר ע"י שף העמותה וצוות חדר האוכל המכילות חביתות, סלטים, טונה, מעדני חלב, גבינה לבנה, גבינת קוטג', חומוס, לחמניות טריות, בננות ופירות נוספים, כמו כן צורפו גם חבילות מזון יבש שהכילו שימורים, קפה, קיטניות, ממתקים ועוד, צורפו גם אביזרים נוספים למבצע החלוקה בהם גם מוצרי היגיינה שונים, "כירבוליות" שהן שמיכות חמות ומסיכות מיגון לפנים מפני נגיף הקורונה.

צילום: אדיר יזירף.

בתוך כך, יש לציין כי פעילות יוצאת דופן ומבורכת זאת לא היתה קורמת עור וגידים ויוצאת אל הפועל וזאת תודות ליוזמתו הברוכה של רס"ב רוני דמין מנקודת המשטרה של המרכז לשיטור קהילתי שבשכונת הדר עליון הנמצאת ברחוב נורדאו שבחיפה ובסיועם של רס"מ חגי פנקר מב"ס הדר תחתון והכל בפיקודו של פקד חאלד חורי מפקד "רובע הדר" בחיפה.

צילום: אדיר יזירף.

ברגע אחד קטן של הפוגה במהלך חלוקת חבילות המזון אמר רס"ב רוני דמין: "המודל של דיירי רחוב, זהו מיזם שאותו התחלתי כבר לפני כשנתיים בו החלטתי לסייע להומלסים, דיירי הרחוב שבשכונת הדר בחיפה, הרחבתי את הפרוייקט ופניתי לעזרה ולסיוע אל מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה מר שמעון סבג וזאת על מנת להצטרף אליי לפרוייקט, אציין כי מר סבג לא היסס לרגע, נענה לקריאתי והצטרף בחפץ לב ובמיידית לפרוייקט הסיוע להומלסים בחיפה, התרגשתי ושמחתי לראות הבוקר את החיוך על פניהם של ההומלסים אותם פגשנו, מי ייתן ושתמיד נהיה בצד הנותן".

צילום: אדיר יזירף.

במהלך חלוקת חבילות המזון אמר הבוקר מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה מר שמעון סבג: "ברצוני להודות מקרב לב לשוטרי "רובע הדר" על כי שנתנו לנו את הזכות והאפשרות לעשות מעשה טוב וצודק למען אנשים שלא יכולים לעזור לעצמם, כי כמו שאומרים כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא וזו בעיניי זכות גדולה שאני וכל מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" יכולים להיות חלק מזה.

צילום: אדיר יזירף.

כל הכבוד למשטרת ישראל ולשיטור הקהילתי של "רובע הדר" ויישר כוח לרס"ב רוני דמין, זהו פרוייקט מבורך ונעלה בחשיבותו, במיוחד שאלה גם ימים קשים ולא קלים העוברים על כולנו בשל התפרצות נגיף הקורנה בישראל כבר למעלה מ-4 חודשים, אסור לנו לשכוח את ההומלסים החיים בתת תנאים בעיר חיפה, כואב ועצוב לכולנו שאלה הם פני העיר חיפה של שנת 2020".

צילום: אדיר יזירף.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה