"הערכים, המסורת וההיסטוריה שלנו מעצבים אותנו וממשיכים איתנו לכל החיים"

קורס נאמני שימור של האקדמית גליל מערבי ציין את סיום הכשרת המחזור ה-11 בטקס חגיגי בהתאם להגבלות הקורונה. מנהלת היחידה ללימודי חוץ : ורד אטס "נמשיך לפעול להנחיל ידע לכל מי שמבקש אותו".
קורס נאמני שימור של האקדמית גליל מערבי ציין את סיום הכשרת המחזור ה-11 בטקס חגיגי בהתאם להגבלות הקורונה, האירוע החגיגי נערך לפי הנחיות משרד הבריאות והתקיים באתר רכבת העמק בכפר יהושע, אתר שימור היסטורי. באתר פעלה במשך קרוב ל-50 שנה תחנת אל-שמאם, אחת התחנות הראשיות והמרשימות של רכבת העמק המיתולוגית. הרכבת, נסללה בראשית המאה ה-20 על ידי הטורקים בפיקוח גרמני, חיברה בין חיפה לדרעה שבעבר הירדן, ומשם התחברה לנתיב המסילה החיג’אזית לחצי האי ערב. שלוחתה של הרכבת בארץ ישראל כונתה רכבת העמק. באירוע השתתפו מנהלת היחידה ללימודי חוץ והמשך באקדמית גליל מערבי ורד אטס, ראש החוג לשימור באקדמית גליל מערבי ד"ר נדב קשטן, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים מר עומרי שלמון ועוד. את המחזור ה-11 של הקורס סיימו 24 בוגרים שיצטרפו למאות נאמני שימור ממחזורים קודמים.

באדיבות האקדמית גליל מערבי

את הטקס הנחה ד"ר נדב קשטן, שהדגיש בפני מסיימי הקורס את הפרשנויות הרבות שיש למילה "נאמן", ואת השליחות הכבדה הבאה עם התפקיד של נאמני שימור. מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, מר עומרי שלמון, ברך על שותפות הדרך עם האקדמית גליל מערבי וברך את הנאמנים על המשך עשייה בשבילי המורשת.

באדיבות האקדמית גליל מערבי

מנהלת היחידה ללימודי חוץ והמשך באקדמית גליל מערבי ורד אטס, בירכה את הבוגרים והדגישה את חשיבות הקורס לחברה כולה: "הערכים, המסורת וההיסטוריה שלנו הם המעצבים אותנו וממשיכים איתנו לכל החיים. שילוב של קורס תאורטי ופרקטי הוא שילוב מנצח, שכן המשתתפים לומדים תאוריות בכיתה הממוזגת ואז עוקרים את עצמם ללמידה בשטח, "חורשים את הארץ" היפה שלנו, ולומדים עלייה דרך הרגליים. היחידה ללימודי חוץ והמשך תמשיך לפעול בכל רחבי הצפון ולקיים קורסים, השתלמויות, סדנאות וימי עיון בהתאמה לקהל היעד במטרה להנחיל ידע לכל מי שמבקש אותו".

באדיבות האקדמית גליל מערבי

במסגרת היחידה ללימודי חוץ והמשך אקדמית גליל מערבי מתקיים קורס נאמני שימור. תוכנית הלימודים מבוססת על לימודים עיוניים, מקרי מבחן וסיורים מקצועיים. המפגשים מתמקדים בניתוח מעמיק של מבנים, מתחמים ואזורים המוגדרים לשימור בהיבטים שונים, היבט סטטוטורי ומשפטי, היבטים היסטוריים ואדריכליים, שימור כמנוף לפיתוח תיירותי וכלכלי, אספקטים חברתיים וציבוריים של השימור ועוד. קהל היעד של הקורס הוא רב גוני ורב גילאי, מכל רחבי הארץ הארץ מגיעים אנשים ללמוד כאשר המאפיין את כולם זה תשוקה בוערת לנושא השימור והמורש. בוגרי הקורס הופכים לנאמני שימור הפועלים למניעת הרס של מבנים בעלי חשיבות היסטורית ואדריכלית.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך