"הסמכה קבועה היא הכרה במוניטין המחקרי!"

המל"ג אישרה למכללת אורנים  'הסמכה קבועה' למסלול עם תזה לתואר שני בהוראה רב תחומית במדעי הרוח
ד"ר יעל גלעת: "הסמכה קבועה היא הכרה במוניטין המחקרי!"

המועצה להשכלה גבוהה אישרה השבוע למכללת אורנים הסמכה קבועה למסלול עם תזה לתואר שני ב"הוראה רב תחומית במדעי הרוח".

בעולם האקדמי הסמכה קבועה של תכנית לתואר שני עם תזה מחקרית, הוא סיום של מסע ארוך, המתחיל מרעיון ומגיע למימוש מלא  כאשר יש  הוכחה למצוינות אקדמית  ולעמידה לאורך זמן בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים להענקת תואר מוסמך מחקרי.

בתחילה, מתרשמת המועצה להשכלה גבוהה מההצעה, מתכנית הלימודים, מכל סילבוס, ובעיקר מסגל המרצים ומהמוניטין המחקרי שלהם.

יעל גלעת.  צילמה אורלי רובין

ואז מתחיל תהליך שאורך כשנתיים-שלוש, במהלכו נבדק הפיילוט, ואם העבודות מוכיחות מצוינות אקדמית מתקבלת הסמכה זמנית. בהמשך נערכת בדיקה נוספת, ואז  אם הכל מתקיים לשביעות רצון המל"ג, מגיע האישור הסופי המיוחל להסמכה קבועה.

ד"ר יעל גלעת, ראשת התכנית הבינתחומית להוראת מדעי הרוח והאמנויות באורנים, מוסיפה:  "זאת דרך מאתגרת, שבה המצוינות, החדשנות והתרומה המחקרית רק הולכת ומשתבחת עד שהיא זוכה להכרה, כשווה בין שוות, בשורה אחת עם מוסדות להשכלה הגבוהה האחרים. אנחנו שמחים וגאים בסגל ובסטודנטים שלנו, בתכנית ובתכנים שהיא מקדמת המהווים מודל לתפיסה רב תחומית במדעי הרוח, תפיסה דיאלוגית, יצירתית, פלורליסטית ועם זאת בסטנדרטים אקדמיים מחמירים.

חיבוריהם של מוסמכי התכנית, שסיימו מסלול תזה מחקרית מביאים תרומה מחקרית ייחודית  לשדה החינוך  ולמדעי הרוח כאחד , בתור תזות מחוברות בטבורן לשטח תוך שהן "משיבות רוח ומורידות שפע" של  ידע חדש ורלוונטי לאותו שדה הצמא לחדשנות.

באדיבות מכללת אורנים

התזה המחקרית מאפשרת למוסמכים המשך לימודים לתואר השלישי, כלומר,  גם כאן התרומה היא לא רק אישית אלא משתיתה דור של  מובילי שינוי  בתחום האקדמיה. בקיצור, יש לנו מה להציע, הוכחנו שאנחנו טובים. סללנו דרכים חדשות בתוך הגישות הרב תחומיות במדעי הרוח, כולל מחקר מבוסס יצירה. הסמכה קבועה היא הכרה במוניטין המחקרי!".

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך