המוסדות האקדמיים בחיפה תומכים בלוחמים

במהלך המפגשים שנערכו עם נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין, נשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה, פרופ' שמעון עמר, ונשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, הוענקו להם מגני הוקרה מטעם ארגון FIDF
 

השבוע התקיימו במוסדות הלימוד האקדמיים בחיפה מפגשים מצומצמים של תכנית המלגות !IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF).

במהלך המפגשים שנערכו עם נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין ונשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה, פרופ' שמעון עמר, ונשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, העניקה אורנה פסח, מנהלת תכנית  !IMPACT של ארגון FIDF, לנשיאי המוסדות מגן הוקרה כחלק מהחגיגות לציון 18 שנים לפעילות התכנית.

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין ציין:

"אנחנו באוניברסיטת חיפה גאים ושמחים על האפשרות לסייע לסטודנטים שתרמו ותורמים לחוסנה של מדינת ישראל ומודים לארגון ידידי צהל בארה"ב ופנמה, FIDF, על שיתוף הפעולה".

 

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין מקבל את מגן ההוקרה. צילום יח"צ

 

תכנית המלגות !IMPACT של ארגון FIDF נוסדה בשנת 2002 במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ובטחונה.

המלגות מוענקות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל (לוחמים ותומכי לחימה) ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית.

גובה המלגה הינו $4,000 לכל שנת לימוד, כאשר כל מלגאי ממומן ע"י תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון.

עד כה העניקה התכנית מלגות ל-561 סטודנטים בטכניון בעלות כוללת של 8.6 מיליון דולר,  ל-296 סטודנטים באוניברסיטת חיפה בעלות כוללת של 3.6 מיליון דולר ול-33 סטודנטים מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה בעלות כוללת של 507 אלף דולר.

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון אמר:

"תרומתה של תכנית '!IMPACT' למאות סטודנטים בטכניון עולה בקנה אחד עם המאמץ האדיר שמשקיע הטכניון בטיפול במשרתי המילואים ובסיוע להם בשגרה ובחירום. אנו מודים מקרב לב לארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) על תרומתם הנדיבה, המספקת לסטודנטים שלנו גיבוי משמעותי וחיוני ומאפשרת להם להתמקד בלימודיהם".

 

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון. צילום יח"צ

 

נשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה, פרופ' שמעון עמר ציין:

"תכנית IMPACT, היא הדרך הנכונה והראויה ביותר להודות ולעזור לאלו אשר תרמו לביטחון המדינה ולביטחוננו אנו האזרחים. בדרך זו FIDF  מאפשר לנו לסגור מעגל, ולהעניק באופן המתאים ביותר השכלה אקדמית, לאלו שבמשך מיטב שנותיהם אפשרו לנו ולסטודנטים אחרים לקיים שגרת לימודים בטוחה במוסדות האקדמיים בארץ.

כל אגורה שהושקעה בסטודנטים האלה, היא השקעה בטוחה ונכונה לחוסנה של המדינה, כאשר צעירים אלו ששירתו בשירות כה משמעותי יכולים לאחר לימודיהם לחזור ולתרום למשק ולכלכלה של המדינה.

זו גם ההזדמנות להודות ל-FIDF ולעומדת בראש תכנית המלגות IMPACT, הגב' אורנה פסח, על תרומתם הכל כך חשובה לשקט האישי והכלכלי של הסטודנטים שלנו שזכו במלגה. אני מצדיע לארגון, לאורנה ולסטודנטים מכל הלב".

 

נשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה, פרופ' שמעון עמר. צילום יח"צ

 

אורנה פסח, מנהלת תכנית !IMPACT של FIDF:

"כל אחד ואחת מהמלגאים שלנו בחר לבצע שירות קרבי משמעותי ולתרום לביטחון מדינת ישראל, למרות המצב הכלכלי המאתגר בבית. מלגת IMPACT! היא הדרך שלנו להצדיע להם, להוקיר להם תודה ולסייע בבניית עתידם.

אני רוצה להודות לפרופ' רובין ולפרופ' עמר על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל ומפגשים מרגשים. אני בטוחה כי יחד נוכל להמשיך ולהגשים חלומות לעוד לוחמים רבים בעתיד".

 

 

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך