ראש העיר: "רגע היסטורי בחיים שלנו במפרץ חיפה"

בשעה זו הסתיים דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה של כנסת ישראל, בראשות ח"כ מיקי יחימוביץ', אשר עסק בנושא מפרץ חיפה – תמונת מצב והתוכניות העתידיות לפינוי המפעלים המזהמים. ראש עיריית נשר, רועי לוי, הגיע במיוחד לדיון בנושא חשוב זה

 

ראש עיריית נשר, רועי לוי השתתף היום (שני) בדיון הועדת הפנים והגנת הסביבה ואמר: "רגע היסטורי בחיים שלנו במפרץ חיפה".

צפו

 

לוי אמר בדיון בוועדה היום: "באתי לפה בשם כל הילדים של נשר והאזור. מדובר ברגע היסטורי ואני מברך על ההצהרות של יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' שמחון, אשר אמר שעד 2025 אנחנו יכולים להוביל לסגירה של התעשיות הפטרוכימיות ושל השרה, ח"כ גילה גמליאל, שמדברת על סגירה עד 2030".

 

ראש העיר נשר, רועי לוי. צילום: עיריית נשר

רגע היסטורי. ראש העיר נשר, רועי לוי. צילום: מיכה בריקמן

 

בשעה זו הסתיים דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה של כנסת ישראל, בראשות ח"כ מיקי יחימוביץ', אשר עסק בנושא מפרץ חיפה – תמונת מצב והתוכניות העתידיות לפינוי המפעלים המזהמים.

ראש עיריית נשר, רועי לוי, הגיע במיוחד לדיון בנושא חשוב זה.

בפתח דבריו ציין לוי: "מדובר ברגע היסטורי בחיים שלנו במפרץ חיפה. אנחנו מרגישים את זיהום האוויר יום-יום, בוקר-בוקר אצלנו בעיר, ניתן להבין את התמונה כשנכנסים לגני הילדים בנשר ובודקים כמה ילדים מחוברים למכשירי האינהלציה כל בוקר".

 

הגיע במיוחד. ראש העיר רועי לוי לפני זמן קצר בוועדה. צילום מסך

 

בוועדה הציגו נציגי רשות מקרקעי ישראל את התוכנית להבראת מפרץ חיפה ופינוי המפעלים המזהמים. לוי הוסיף: "אני מודה לשר לשעבר משה כחלון שהוביל ודחף להכנת התוכניות".

ראש עיריית נשר קרא לשרה גמליאל: "להקשות על בז"ן ולהכביד את התקנים, לגרום לבז"ן לסגור מתקנים כדי שיבינו שהם יוצאים ממפרץ חיפה! יחד עם זאת במסגרת פינוי והתחדשות מפרץ חיפה על כולנו לדאוג למצוא תעסוקה לכל העובדים שייפגעו בעקבות סגירת המפעלים".

 

 

בהמשך דבריו אמר: "העיר נשר נמצאת בכרמל בלב הירוק, אזורי תעסוקה רבים ומתפתחים המשלבים הייטק ותיירות כמו אזור ה4tech המתקדם אשר מוקם בימים אלו בעיר."

לוי סיכם: "לפני כ-15 שנה התייחסו לארגוני הסביבה כהזויים, אבל צריך לתת להם פרס על דבקותם במטרה אשר בזכותם אנו יושבים היום פה"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הפוליטי - למי תצביעו בבחירות הקרובות לכנסת?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנשר