בדיקה מהפכנית לזיהוי מקור זיהומים

המרכז הרפואי בני ציון הודיע שיתחיל להשתמש בבדיקה מהפכנית המבוססת על מערכת החיסון לזיהוי מקור זיהומים
 

הבדיקה המהפכנית שפיתחה חברת MeMed מסוגלת לזהות תוך דקות ספורות האם מדובר בחיידק או נגיף ובכך מסייעת לצמצם שימוש מיותר באנטיביוטיקה

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון  פרופ' יצחק סרוגו ומנהלת המעבדה הביוכימית במרכז הרפואי  ד"ר אירית מאור הודיעו הבוקר כי יטמיעו בדיקה מהפכנית חדשה, MeMed BV™.

פרופ' יצחק סרוגו. צילום עצמי.  

הבדיקה מבוצעת באמצעות דגימת דם ומתבססת על טכנולוגיה פורצת דרך המשלבת בינה מלאכותית ומדידת חלבונים של מערכת החיסון. מטרתה לזהות בדיוק גבוה האם זיהום בחולים עם מחלת חום הוא ממקור חיידקי או נגיפי ובכך לספק לרופאים מידע חשוב בזמן אמת. לאחר תקופת פיתוח של קרוב לעשור ע"י חברת MeMed בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי בני ציון, מוסדות מחקר ורפואה מובילים בעולם, הצבא האמריקאי והאיחוד האירופי, החברה קיבלה אישור שיווק (אמ"ר) והמרכז הרפואי בני ציון בחיפה, שהינו הראשון להשיקה בארץ.

מנהלת המעבדה הביוכימית במרכז הרפואי בני ציון דר אירית מאור. צילום: חברת מימד

"אנו גאים להיות בית החולים הראשון בארץ אשר מטמיע בדיקה פורצת דרך מסוג זה. עברנו דרך ארוכה ושנים של שותפות ומחקר עם MeMed בהן ערכנו ניסויים ובדיקות על אלפי חולים, ותוצאות העבודה המשותפת פורסמו בכתבי עת מובילים בין לאומיים, בהם Pediatrics, Lancet ID. אנחנו מאמינים שהבדיקה תהווה תוספת משמעותית לסל הכלים שעומד לרשות הרופא ותסייע לו בטיפול טוב יותר בחולים הסובלים מזיהומים חריפים. באמצעות כך יהיה ניתן להפחית הוצאות ולתרום למאבק בעמידות לאנטיביוטיקה" ציין פרופ' סרוגו.

"הדור הראשון של הבדיקה אפשר קבלת תוצאות תוך מספר שעות והצריך טכנאי מעבדה מיומן. לאחר שנים של פיתוח, הדור השני של הבדיקה אותה אנו מטמיעים כעת מאפשר קבלת תוצאות בתוך 15 דקות בצורה פשוטה ומהימנה" אומרת ד"ר מאור.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות