בחוף הכרמל מוקירים תודה לצוותי החוסן ביישובים

השבוע קיימו במועצה האזורית חוף הכרמל ערב לסיכום "הגל הראשון" של משבר הקורונה, בהשתתפות ראש המועצה וסגניו, מנהלי אגפים ומחלקות וכמובן הנהגות היישובים השונים.

לפני כשנה וחצי החלו במועצה האזורית חוף הכרמל במהלך להתנעה מחודשת של צוותי החוסן היישוביים (צח"י). ראש המועצה אסיף איזק יחד עם מנהל אגף ביטחון וחירום במועצה, גל יזרעאלי, הובילו הכשרה לכלל הצוותים ביישובים. ההכשרה כללה הדרכה ופיתוח של תחומים רבים, ביניהם המבנה הארגוני של הצוות, תירגול תרחישי ייחוס ותגובות, חידוד הקשר מול גורמי המועצה וגורמי חוץ, הדרכה בעבודה קהילתית ועוד.

כנס הוקרה הנהגות יישובים צילום דוברת מ.א חוף הכרמל

ימים ספורים לאחר שהושלמה הכשרת הצוות היישובי האחרון, התפרץ בעולם, בישראל וכמובן גם בחוף הכרמל משבר הקורונה. מספר החולים המאומתים החל לזנק, וכאשר התגלו החולים הראשונים גם בחוף הכרמל, התבררה חשיבותם של צוותי החוסן היישוביים: בשיתוף הנהלות הקיבוצים והמושבים, הובילו צוותי החוסן את ניהול המשבר בכלל היישובים. החל מריכוז מידע, הנגשתו והפצתו לציבור דרך צוותי הדוברות ביישובים, עבור בניהול התקשורת מול תושבים מבודדים או חולים, סיוע לוגיסטי ורגשי, תמיכה ועידוד, אכיפת הנחיות משרד הבריאות ועוד.

אמש כאמור, זכו חברי הצוותים היישוביים – מתנדבות ומתנדבים כולם – לחגיגה שכולה הוקרת תודה והצדעה למסירות ולמקצועיות שהפגינו: לאחר ארוחת ערב חגיגית וצפייה בסרטון המסכם את התקופה, בזה אחר זה עלו נציגי הצוותים אל הבמה בהיכל התרבות "מוזה", לקבל את תעודות ההוקרה שהוכנו עבורם. ראשי האגפים והמחלקות במועצה, יחד עם חברי מליאה ותושבים נוספים, הגיעו לברך את חברי הצוותים ולהודות להם על פעילותם בעת משבר הקורונה.

ראש המועצה אסיף איזק סיפר "התקופה האחרונה, בה נמדד החוסן שלנו כמועצה שהיא 'קהילה של קהילות', חידדה אצל כולנו את החשיבות שיש לצח"י בתוך המרקם החברתי והקהילתי ביישוב. שמחתי לראות מתנדבות ומתנדבים מסורים ומקצועיים שניהלו את היישובים שלהם בחוכמה וברגישות בתוך תקופה שזימנה אתגרים לא פשוטים. בשמי ובשם כל תושבי המועצה אני רוצה להודות לכל העושים במלאכה."

מנהל אגף ביטחון וחירום במועצה, גל יזרעאלי הוסיף "אגף הביטחון בשיתוף מחלקת היישובים והאגף לשירותים חברתיים וקהילתיים מלווה את צוותי החוסן ביישובים גם לאורך תהליך ההכשרה וגם בשגרה. בתקופה האחרונה קצרנו יחד את פירות העבודה המשותפת, ואת חלקו הראשון של משבר הקורונה אנו יכולים היום לסכם בהצלחה רבה."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל