יונה יהב במכתב תמיכה בראשי צרפת והקהילה היהודית: "האסלאמיזציה הקיצונית מאיימת על האנושות כולה"

ראש העיר חיפה, יונה יהב, שלח מכתב תנחומים לנשיא צרפת וראשי הקהילה היהודית בצרפת בו כתב: "תושבי חיפה, אנשי העירייה ואנוכי נמצאים אתכם במחשבה ובלב בימים קשים אלה".

 

יהב. "צריך לעקור את האיסלאמיזציה הקיצונית"

יהב. "צריך לעקור את האיסלאמיזציה הקיצונית"

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הצטרף למנחמים ולמחזקים את ראשי צרפת והקהילה היהודית שם, אחרי המאורעות הקשים והקורבנות שהטרור גבה על אדמת צרפת לפני כשבוע ימים. יהב שיגר מכתבי תמיכה לנשיא צרפת וראשי הקהילה וכתב להם: "הטרור האסלאמי הכה בליבה של פריס. מכה שרצחה את שומרי חופש העיתונות בדמותם של העיתונאים והשותפים לשבועון שארלי הבדו, את מגני הרפובליקה בדמות השוטרים, ואת חברי הקהילה היהודית הצרפתית, שהיא בשר מבשרה של האומה הצרפתית, תוך שהם שוברים לרסיסים את סמליה הנצחיים של צרפת, החירות, השוויון והאחווה. סגניי, שותפיי העירוניים, חברי מועצת העיר ותושבי העיר חיפה על כל עדותיה יהודים, ערבים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים ובהאים מצטרפים אליי בהשתתפות כנה ועמוקה בצער הממשלה והעם בצרפת, ומבקשים להבטיח כי תמיכתנו נתונה לכם בניסיון הכואב הזה, המעורר התרגשות רבה גם הרחק מעבר לגבולותיה של צרפת.
"האסלאמיזציה הקיצונית מאיימת על האנושות כולה, והיא מכת פרגול כואבת לכל העמים והאומות. עקירתה משורש חייבת להיות בראש סדר העדיפויות ובמרכז הדאגות של כל מדינות העולם החופשי, על ידי הפעלת כל האמצעים שיבטיחו את הביטחון, את התחושה הטובה, את החופש של אזרחיהן ויערבו לדו-קיום הרמוני בין הקהילות.
"מסיבה זו, אני נפעם מיוזמת ההפגנה הלאומית הגדולה שהתקיימה ביום ראשון לאות תמיכה במשפחות הקורבנות ולהגנה על ערכי החרות הלאומיים של הרפובליקה, בנוכחות ראשי מדינות ומנהיגים אירופיים ובינלאומיים רבים, ובייחוד בהשתתפותו של בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, ושל שר החוץ, אביגדור ליברמן, הנושאים עימם את תמיכת ישראל בצרפת, ובהשתתפות אישי ציבור ומדינאים, שיהיו כולם― כל אחד מהם ― "שארלי", "שוטר", "יהודי" מבעד לאמונותיהם, דעותיהם והאידאולוגיות שלהם, ויחלקו כבוד לקורבנות, יתמכו במשפחותיהם ויישאו את קולם נגד הערבוביה, כוחות החושך והאפלה, וחוסר הסובלנות.
"אני קשור לצרפת בקשר עמוק, ועירי מקיימת אתה יחסים מועדפים, לצערי נבצר ממני להשתתף באופן אישי בעצרת ולעמוד לצידה של צרפת, אך תושבי חיפה, אנשי העירייה ואנוכי נמצאים אתכם במחשבה ובלב בימים קשים אלה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה