"מוחים ומתריעים על הפגיעה באזרחים הוותיקים" 

הגימלאים ובראשם מ"מ יו"ר ארגון גמלאי הטכניון, מוחים ומתריעים על הפגיעה בהם ומבטיחים להילחם במחדלי הממשלה


 

מוחים ומתריעים על הפגיעה באזרחים הוותיקים:

הגימלאים מוחים ומתריעים על הפגיעה בהם ומבטיחים להילחם במחדלי הממשלה.

אוכלוסיית האזרחים הוותיקים בישראל מונה כיום למעלה ממיליון איש.

גיורא חרלופסקי מ.מ יו"ר ארגון גמלאי הטכניון, חבר מזכירות ההסתדרות במרחב חיפה וחבר הנהלה בהסתדרות הגמלאים במרחב חיפה אמר השבוע:

"אנו נילחם בכל האמצעים העומדים לרשותנו, במחדלי הממשלה המכהנת: הגימלה הצמודה למדד המחירים  לצרכן, אינה משקפת את הגידול בעלויות המחייה של האזרחים הוותיקים.

אנו דורשים  להצמיד אותן לשכר הממוצע במשק ולהעלות את גובה הקיצבה".

 

מ.מ יו"ר ארגון גמלאי הטכניון, גיורא חרלופסקי. צילום: אלבום פרטי

 

חרלופסקי:

"הביטוח הסיעודי הממלכתי לאזרחים הוותיקים טרם סודר, אחרי ששילמו את הביטוח הפרטי שנים ארוכות והפסיקו להם את הביטוח. מתנהלים דיונים במשך שלוש שנים על גבם של האזרחים הותיקים והנושא טרם הוסדר".
"גם בסוגית השארים הגיע הזמן שלא תהיה אפליה בין נשים לגברים", אומר חרלופסקי: "יש לקבוע שיקבלו באופן שוויוני את קצבת השארים.

 

 

 

גם בנושא סגירת סניפי הבנקים, הוא מביע מחאה ואומר: "בעידוד בנק ישראל והמפקחת על הבנקים  – הבנקים סגרו ונסגרים כל הזמן סניפים בכל הארץ ומשאירים מאחוריהם אוכלוסייה חלשה ומזדקנת בשכונות ובערים – המתקשה לקבל את שרותי הבנק. סגרו קופות לשרות הגמלאים. יש להפסיק מגמה זו המהווה פגיעה באזרחים הוותיקים.

 

קוביה

 

יש לקדם רפואה גריאטרית בהקדם לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים המתבגרת.

אנו דורשים להעלות את קצבאות הזקנה של הביטוח הלאומי ואת קצבת הנכות  בדחיפות

אנו דורשים אחת ולתמיד לשלם לנכי הביטוח הלאומי המגיעים לזקנה, גם את קצבת הזקנה וגם את קצבת הנכות, כפי שנכה צה"ל מקבל מהמדינה קצבת נכות וקצבת זקנה.

הנפגעים והמעסיקים  שילמו את חלקם לביטוח הלאומי כל עוד  עבדו – וביטוח לאומי מונע תשלום "כפל קצבאות" – אבל לקבל כפל תשלום זה מותר – הזקן שהגיע לקצבה ממשיך להיות נכה ובעל  צרכים מיוחדים

 

 

יחסו של הצוות הרפואי והקהל הרחב במרפאות ובבי חולים כלפי  קשישים ואזרחים וותיקים הינו משפיל ומזלזל.

אנו דורשים שינוי היחס  בתקנות ובחינוך. ההתעללות בבתי האבות כלפי החוסים הינה מזעזעת ויש לפעול מידית לפיקוח ממשלתי, להכשרה של העובדים  ולנקיטת ענישה חמורה לפושעים כלפי אוכלוסייה חסרת ישע זו.

אנו יוצאים בקריאה לממשלת ישראל ,לשרה  לשוויון חברתי ,  לשר הרווחה, לשר האוצר, לשר הבריאות ולראש הממשלה –  לראות את האזרחים הוותיקים בוני הארץ הזאת ולתת דעתכם לתיקון פני הדברים.

מועצת האזרחים הוותיקים תעקוב אחרי השיפורים המתבקשים ותעשה הכל כדי ליישמם", חתם חרלופסקי את דבריו.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads