תואר ראשון כבר בתיכון

המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה תכנית חדשה ואטרקטיבית לתלמידים מצטיינים המאפשרת להתחיל את לימודי תואר ראשו כבר בתיכון
"התוכנית תיתן הזדמנות לנוער איכותי לרכוש מיומנויות למידה פרקטיות ומתקדמות". צילום: אילוסטרציה

"התוכנית תיתן הזדמנות לנוער איכותי לרכוש מיומנויות למידה פרקטיות ומתקדמות". צילום: אילוסטרציה

התוכנית האקדמית לנוער מצטיין הינה תכנית המשלבת תלמידי תיכון בקורסים אקדמיים עם שלושה יתרונות מרכזיים:
נקודות זיכוי אקדמיות של הקורסים הנשמרות לתקופה של 10 שנים. תחילת הלימודים האקדמיים בגיל התיכון מקנה ניסיון ומאפשר "נחיתה קלה" ללימודים מתקדמים בעתיד.
גירוי אינטלקטואלי ואפשרות למימוש והגשמה עצמית אקדמית בגיל מוקדם לתלמידים המצטיינים. השגת "יוקרה" של סטודנט לתואר ראשון בגיל התיכון.
ההשתתפות במסלול עשויה לשפר את דרוג קבוצת האיכות לקראת הגיוס.
מטרת התוכנית היא לאפשר חופש בחירה לתלמידים לקחת קורסים בכל החוגים הנלמדים במכללה. במהלך הלימודים התלמידים ידרשו לעמוד בדרישות האקדמיות של הקורסים השונים כמו שאר הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון.
יניב ציטרין, מרכז התוכנית האקדמית לנוער מצטיין מסביר כיצד במכללה נערכים לשלב את התלמידים בצורה האופטימאלית: "אנו מודעים לפער שיש בדרישות הלימודים בין התיכון לאקדמיה והן לקשיים החברתיים ולתהליכי הלמידה השונים בין שתי המסגרות. על כן אנו נערכים לליווי צמוד ותמיכה בתלמידים בשיתוף פעולה עם ההורים ובתיאום מלא עם הגורמים הרלוונטיים בבתי הספר".
בין הצעדים להקלת ההשתלבות ניתן לציין את יום האוריינטציה – יום היכרות הכולל סיור וסדנאות של התלמידים במכללה והכנתם ללמידה אקדמית.
מערכת השעות של הלימודים האקדמיים תקבע באופן פרטני לכל תלמיד וזאת על מנת שלא תיווצר חפיפה או פגיעה בלימודים במסגרת התיכון.
בכדי לתת מענה לקשיים החברתיים שעלולים להיווצר מבחינת פערי הגילאים בכתות ד"ר עוז גוטרמן, פסיכולוג המרצה ומתמחה בתחום המצוינות ילווה את התוכנית האקדמית.
התוכנית תצא לדרך בתחילת שנת הלימודים האקדמית הקרובה (תשע"ו) ורלוונטית לכל תלמידי התיכון תושבי הקריות, עכו נהריה והסביבה.
המעוניינים להירשם לתוכנית יעברו ראיון אישי עם מרכז התוכנית ויתקבלו גם על סמך המלצות מבית הספר.
יניב ציטרין מסכם את הפעילות: "התוכנית תיתן הזדמנות לנוער איכותי לרכוש מיומנויות למידה פרקטיות ומתקדמות. המשתתפים בתוכנית ייהנו מיתרון משמעותי בכך שיוכלו לקצר את זמן הלימודים האקדמיים ולצאת לשוק העבודה בגיל צעיר יותר מחבריהם".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך