>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » שיכון ובינוי תקים מתחם חדש ליחידות אגף המודיעין בצה"ל

שיכון ובינוי תקים מתחם חדש ליחידות אגף המודיעין בצה"ל

שיכון ובינוי בע"מ זכתה במכרז של משרד הבטחון ותקים קמפוס ענק, שייבנה על מגרש של 2,500 דונם ויכלול משרדים, מתקני אימונים, מעבדות, אודיטוריום, מתחמי ספורט, מגורים ועוד ליחידות אגף המודיעין של צה"ל >>>

שיכון ובינוי בע"מ נבחרה אמש כזוכה במכרז PPP לתכנון, הקמה, מימון, תפעול ותחזוקה של מתחם חדש אשר יאכלס את יחידות אגף המודיעין של צה"ל.

המכרז היוקרתי נוהל על ידי משרד הביטחון ונמשך קרוב לשנתיים, במהלכן התמודדו שלוש קבוצות שונות על הפרויקט, שעתיד להיות ממוקם בצומת לקיה, בסמוך לבאר שבע.

 הדמייה: שיכון ובינוי בע"מ

קרדיט הדמייה: שיכון ובינוי בע"מ

 

תקופת הזיכיון תימשך 26 שנה, אשר במהלכן תקים שיכון ובינוי (באמצעות חברות הבנות שלה) קמפוס ענק, שייבנה על מגרש של 2,500 דונם ויכלול משרדים, מתקני אימונים, מעבדות, אודיטוריום, מתחמי ספורט, מגורים, חניה, מתחמי הסעדה, מערכות IT, אזורים קמעונאיים, מתקנים לוגיסטיים ותשתיות למגוון שירותים נוספים אשר יסופקו לצה"ל. הקמפוס צפוי לשרת את קהילת המודיעין במחנה – מעל 12 אלף איש. העלות בתקופת הבנייה (כ -5 שנים) נאמדת בכ-4.9 מיליארד ש"ח וההכנסות הכוללות מהפרויקט לאורך תקופת הזיכיון יעמדו על כ-11 מיליארד ש"ח, מתוכן מענק הקמה בסכום של 1.7 מיליארד ש"ח.

שיכון ובינוי תהיה אחראית גם על מימון הפרויקט. הסגירה הפיננסית צפויה להתקיים במחצית השנייה של 2021.

את הפרויקט מובילה חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי, בניהול אלון רווה, יחד עם סולל-בונה כקבלן ראשי, בניהול אהוד דנוך.

קוביה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים