תושבי מתחם מנספלד בקריאה למקבלי ההחלטות: עזרו לנו לקדם את ההתחדשות העירונית

יוסי כהן מנכ"ל נקסט אורבן: הרצון של בעלי הדירות להתחדש ושל עיריית חיפה לחדש מבשרים על עתיד השכונה הותיקה שתהפוך לאחת היפות בעיר חיפה. לאחרונה מתחם אחד בשכונה אף קיבלנו רוח גבית מעיריית חיפה ובימים אלה שוקדים "בנקסט אורבן" על הכנת תכניות להגשה ואני מאמין שבקרוב לאחר שתכנית האב תוצג גם שאר המתחמים בשכונה ומתחם מנספלד בתוכו ייקבלו את ברכת הדרך.

מתחם מנספלד נמצא בשכונת שער העלייה הממוקמת בכניסה לעיר חיפה. המתחם כולל 402 דירות ישנות ורובן במצב ירוד. לפני שנתיים החלו בעלי הדירות במתחם בתהליך התחדשות עירונית מול מחלקת ההתחדשות העירונית בעיריית חיפה, תהליך שצבר תאוצה עם מינוייה של עינת קליש רותם לראשות העיר ולצד תוכנית האב העירונית המקודמת בימים אלה לחידוש השכונה.

טניה סכנובסקי, נציגת דיירי המתחם מבטאת דעתם של כל בעלי הדירות: הקירבה לים, הנוף היפה, הקירבה לתחבורה ציבורית זה מה שמייחד את המקום ומדגיש את הפוטנציאל הענק של השכונה שלנו, אבל הבעיה מתחילה בשל מצב הבניינים. איכות בנייה ירודה, קירות סדוקים, בתים המוגדרים כמסוכנים, ומעטפת האסבסט שמתפורת עם השנים שפשוט מסכנת את הבריאות. טניה מוסיפה כי הבתים לא מוגנים נגד רעידת אדמה, אין ממ"דים, אין מעליות, שיפוצים קוסמטיים כבר לא עוזרים פה. רוב בעלי הדירות במתחם הם אנשים מבוגרים, רובם גם במעמד סוציו אקונומי לא גבוה ופרויקט התחדשות עירונית זו האפשרות היחידה שלהם לשפר איכות חייהם. הנציגות ובעלי הדירות מודעים לכך שעיריית חיפה וראש העיר עינת קליש מאיצים את קידום התוכנית להתחדשות עירונית בשכונה ואנחנו מרוצים מזה מאוד, תומכים בעשייה שלהם ומצפים לראות בקרוב תוצאות  של העבודה שלהם.

נציגי בעלי הדירות במתחם מנספלד


מיכאל דובינסקי, אינה סנפירו, טניה סכנובסקי ועורכי הדין של המייצגים אותם

נציגי בעלי הדירות במתחם מנספלד ועורכי הדין אדיר צבי ויריב רז. צילום עצמי

גם מצד רוב בעלי הדירות קיימת מוכנות לקדם את תהליך והוכחה לכך שתוך חודשים ספורים יותר מ-60% מבעלי הדירות חתמו על הסכם סופי של התחדשות עירונית בשכונה למרות הקשיים שהציבה לנו מגיפת הקורונה. לביצוע הפרויקט בעלי הדירות בחרו בחברת נקסט אורבן  – החברה המובילה בתחום ההתחדשות העירונית בחיפה הפועלת בכל הכח לקדם את המתחם לפי עקרונות תכנית האב שמקדמת עיריית חיפה,

עם זאת, טניה מבקשת "יותר שקיפות מצד עיריית חיפה: אנחנו רק שומעים שמתקיימות פגישות ודיונים לגבי תיכנון השכונה, אבל בפועל אנחנו, בעלי הדירות לא מעורבים בתהליך וחבל, הרי התכנית נועדה עבורנו! לפני פרוץ מגיפת הקורונה תוכננו פגישות עם גורמים במחלקה להתחדשות עירונית והן בוטלו,  כך שעדיין קיימת מבחינתנו אי וודאות לגבי התקדמות הפרויקט. הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא לבטוח בכוונות העירייה ולדעת שהיא עושה את הצעדים הנכונים לרווחת תושבי השכונה, אנו קוראים למקבלי ההחלטות תבקרו אצלנו בשכונה ותשתפו אותנו אנחנו חלק מלא מהתהליך.

אך כדי להיות שותפים באמת, מוסיפה טניה, גם בעלי הדירות צריכים להפגין מוכנות מלאה לקידום הפרויקט. מעורבות בעלי הדירות חשובה לא פחות מהתכנון של העיריה והקידום של היזם.

אנו בעלי הדירות צריכים להתאחד לקראת המשימה החשובה, הרי אין אדם שלא מבין שאחרי הכל בשיתוף מלא של היזם והעירייה יחד עם בעלי הדירות צפוי לנו ולילדינו עתיד וחיים בדירות חדשות, נקיות, ומרווחות, רק יחד נתגבר על החשש מאי וודאות ומאי נוחות זמנית שמלווה את התהליך וכולנו ציפייה שהפרויקט כבר יצא אל הדרך.

בשם חברי הנציגות ורוב בעלי הדירות שכבר הצטרפו לתהליך, אנו קוראים לכל מי שמתמהמה או מתלבט להצטרף אלינו, עתיד של השכונה תלוי גם בכם.

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן מספר למערכת: "מתחם מנספלד הינו חלק משכונת שער העלייה בה אנו מתכננים את אחת השכונות היפות בישראל, המתחם כלול בתכנית אב אותה מקדמת עיריית חיפה בהובלת אדריכלית אירית צרף נתניהו.הדמיה olin

דברים דומים נשמעים גם מכיוון הזוג איציק ואילנה טושק, אשר גרים בבניין בן 8 קומות במתחם ומצפים לשינוי. בשיחה איתם, נשמעה קנאתם לעבר תל אביב. ״בכניסה לתל אביב השכונות יפות״ אומר איציק. "אין סיבה שלא כך יהיה גם בחיפה. הפוטנציאל קיים, השטחים הירוקים, הטבע, החיבור לים, כל מה שנדרש הוא לראות את הדחפורים עולים לשטח. במקום זה יש לנו בניינים סדוקים ואסבסט חשוף". אנחנו סומכים על עיריית חיפה ומקווים שנוכל לראות את המתחם החדש יוצא לדרך כבר בשנה-שנתיים הקרובות. "פרויקט מסוג זה יביא זוגות צעירים לשכונה ואוכולסייה חדשה לעיר  וחייבים לעשות את זה מהר ככל האפשר".

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן מספר למערכת: "מתחם מנספלד הינו חלק משכונת שער העלייה
בה אנו מתכננים את אחת השכונות היפות בישראל, המתחם כלול בתכנית אב אותה מקדמת עיריית חיפה בהובלת אדריכלית אירית צרף נתניהו.

במסגרת התכנית אותה אנו מקדמים בשיתוף פעולה מלא עם בעלי הדירות ובתיאום מוחלט מול עיריית חיפה, תוקם שכונה חדשה הכוללת מסחר, ריאות ירוקות, מבני ציבור, בנייה גבוהה ומרקמית המבטאת את חזון ההתחדשות העירונית של ראש העיר באחד האזורים היפים בעיר.

הרצון של בעלי הדירות להתחדש ושל עיריית חיפה לחדש מבשרים על עתיד השכונה הותיקה שתהפוך לאחת היפות בעיר חיפה. לאחרונה מתחם אחד בשכונה אף קיבל רוח גבית מעיריית חיפה ובימים אלה אנו שוקדים על הכנת תכניות להגשה ואני מאמין שבקרוב לאחר שתכנית האב תוצג גם שאר המתחמים בשכונה ומתחם מנספלד בתוכו ייקבלו את ברכת הדרך.

עורכי הדין אדיר צבי ויריב רז המייצגים את בעלי הדירות מסרו: "מדובר במתחם ייחודי בחיפה הנמצא במרכזה של שכונת שער העלייה בה העירייה מקדמת תכנית אב להתחדשות עירונית. בעלי הדירות ובראשים נציגות הדיירים מאוד מעוניינים שהפרויקט יתקדם במהרה ויעשו הכל על מנת להפוך את החלום למציאות".

ללא ספק, עתיד חיפה טמון בהתחדשות עירונית. גם מקבלי ההחלטות בעיריית חיפה מבינים זאת ועל לראשונה הוצגו תוכניות אב מפורטות המספקות ודאות ויכולת אמיתית לתכנן תוכניות בר קיימה. כל שנשאר כרגע הוא לקדם ולזרז את התהליכים, לחדש את בנייני המגורים המסוכנים ולא פחות חשוב, להפוך את חזית הים של חיפה לכניסה לעיר מרשימה ויפה, בדיוק כמו שחיפה אמורה להראות.

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן