נפתח מוקד לילה ייחודי של כללית במתחם בי"ח כרמל (וידאו)

מנהל מחוז חיפה בכללית, רונן נודלמן: "מבוטחי כללית באיזור נהנים מעתה מכתובת רפואית איכותית למצבים דחופים, בעת שהמרפאות סגורות". כל הפרטים
 

מבוטחי כללית ייהנו מעתה משירות רפואה דחופה ברציפות מבוקר עד לילה, כולל סופי שבוע, עם פתיחתו של מוקד רפואי למבוטחי כללית במתחם בשטח בית חולים כרמל, מקבוצת כללית.

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז: 

"מדובר במתכונת פורצת דרך, שבה מוקד לילה וסופ"ש פועל בתוך בית חולים. השירות משלים מעגל שירותי רפואה דחופה למבוטחי כללית במחוז, מבוקר עד לילה, הכולל את המיונים הקהילתיים במהלך היום ומוקד לילה וסופי שבוע החדש בכרמל".

צפו

 

נודלמן הוסיף ואמר כי מבוטחי כללית באיזור, נהנים מעתה מכתובת רפואית איכותית למצבים דחופים, בעת שהמרפאות סגורות, לאחר שבתום מספר ימי הרצה החל לפעול המוקד החדש לרפואה דחופה הממוקם בבית חולים כרמל. 

 

מנהל מחוז חיפה בכללית, רונן נודלמן. צילום: דוברות כללית

 

מדובר במתכונת ייחודית בארץ, של מוקד הנמצא בתוך בית חולים, בנפרד מחדר המיון ומופעל בשיתוף פעולה בין כללית בקהילה לבין בית חולים כרמל, מקבוצת כללית.

המוקד החדש ממוקם באתר אשפוז יום בביה"ח שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף והוכן בסטנדרטים גבוהים ועכשוויים.

 

קוביה

 

הצוות, בניהולו של ד"ר נג'ואן כיאל, מומחה ברפואה פנימית ומנהל היחידה להמשך טיפול של כללית בעכו ובעל נסיון רב ברפואה דחופה גם במיון הקהילתי הסואן במרכז רפואי זבולון, מבוסס על צוות בכיר מבית החולים וממרפאות הקהילה של כללית, הכולל רופאים איכותיים ומנוסים ברפואת משפחה או פנימית, ילדים וטראומה ואחיות מיומנות.

 

צוות מוקד לילה במתחם בית החולים כרמל. צילום: דוברות כללית

 

לרשות הצוות אמצעי אבחון וטיפול כמו רנטגן, מעבדה דחופה, אפשרות להשהות את המטופל למספר שעות לשם מעקב, מתן עירויים, אינהלציות ועוד.

כמו כן, יבוצעו במקום תפירות, הדבקות וגיבוסים.

 

נפתח מוקד לילה במתחם בית חולים כרמל. צילום: דוברות כללית

 

רונן נודלמן -מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי וד"ר אבי גולדברג- מנהל בי"ח כרמל, שמובילים יחד מיזם זה, מציינים כי היתרונות עבור המטופל רבים:

בשונה ממוקדים רפואיים אחרים, מובטחת רמה מקצועית גבוהה, הטיפול יינתן בפרוטוקלים רפואיים אחידים ברצף בין בית חולים וקהילה, התיק הרפואי של המטופל זמין לצוות במחשב כך שביכולתו לקבל מידית תמונה על מצב בריאותו של המטופל, הטיפול התרופתי שהוא נוטל ורגישות לתרופות וכן לתעד את האבחון והטיפול במוקד כך שרופא המשפחה מיודע מיד להמשך טיפול. נחסכת ההמתנה הממושכת שיש כרגיל במיון ופוחת החשש לזיהומים צולבים.

יתר על כן, בכל מקרה בו נקבע כי בכל זאת יש צורך בטיפול בתנאי בית חולים, מתקבל המטופל לבית החולים, במסלול ישיר ומהיר ואף ללא אובדן זמן יקר שיש כאשר המטופל מופנה ממוקד לבית חולים.

 

צוות מוקד לילה במתחם בית החולים כרמל. צילום: דוברות כללית

 

במוקד יתקבלו מבוטחי כללית בלבד והוא יפעל מידי יום, כולל שישי וערב חג החל מ-19:00 (שישי מ-14:00) ועד 23:00 ובשבתות וחגים מ-12:00-23:00.  

השירות ניתן בעלות ביקור במוקד רפואי, עם הנחה של %50 לעמיתי המושלם בעת פניה בסוף שבוע.

רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מדגיש כי מדובר במתכונת פורצת דרך, שמתאפשרת תודות לכך שלכללית בית חולים משלה בחיפה.

כללית משקיעה במיזם זה מליוני שקלים, במטרה לתת למטופליה מעטפת של שירות רפואה דחופה איכותית ברצף:

במהלך היום- במיון הקהילתי ובערב וסופ"ש – במוקד אשר לראשונה ממוקם בתוך בית חולים.

 

צפו 

צילום: צבי מינקוביץ

 


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות