"הרוח שבחומר" רשת העיצוב IDdesign מצדיעה לאומני קרמיקה ישראליים

IDdesign, הרשת הבינלאומית לעיצוב הבית,שבמתחם מבנה תל חנן-נשר מציגה בימים אלה את קולקציית הקיץ החדשה והמרהיבה באולמות התצוגה ברחבי הארץ.

הרשת עברה לאחרונה מתיחת פנים ושידרגה את אולם התצוגה במתחם מבנה נשר, פונה לקהל חובבי העיצוב, אדריכלים, מעצבי פנים וסטייליסטים ומציעה מגוון פרטי עיצוב לבית בהתאם למגמות והטרנדים המובילים בעולם.

בימים אלה מעניקה רשת  IDdesignבמה לאמני קרמיקה ישראליים ומאפשרת להם להציג את עבודותיהם בכותלי החנות בתערוכה מיוחדת, כאשר חלק מהפריטים בסדרות יוצעו למכירה.

צילום: יח"צ

התערוכה, שנאצרה על ידי אמנית הפיסול הקרמי אסתי קסטרו והושקה בהצלחה רבה בחודש שעבר בחנות הדגל של הרשת ברמת גן, הגיעה בימים אלה לצפון ותוצג עד לתאריך 31.7 באולם התצוגה בנשר.

בתערוכת הקרמיקה הישראלית "הרוח שבחומר" יובאו ביטויים אמנותיים השואבים השראה מהיצירה הקדומה של הכד, אשר מוזכר כבר בסיפורי התנ"ך ושימש בתרבויות קדומות ככלי הנושא יין, קמח ומים חיים. הכד עובר לאורך ההיסטוריה שינויים עיצוביים והפך ברבות השנים  לחלק מסמלי התרבויות השונות.

לדברי אוצרת התערוכה אסתי קסטרו: "החומר שהוא המרכיב הבסיסי המשותף, עבר ברוב היצירות תהליך התחלתי דומה – מגוש חמר הסב על האובניים או בין הידיים ועד האינטרפרטציה האישית של כל אמן  המציג את גישתו, תוך ליטוף וקימוט בצורה וצבע. התערוכה נולדה מתוך רצון לתת במה לאמנות הקרמיקה הייחודית הקיימת ומתפתחת בישראל והיא מאפשרת הצצה אל עולם צבעוני ומרתק של אמנות הקרמיקה העכשווית מזווית ראייתם של האמנים".

צילום: יח"צ

עופר איתני, מנכ"ל "כרמל גרופ" ומבעלי הרשת הוסיף: "החלטנו ברשת IDdesign לאמץ את האמנים המקומיים שלנו. האומנות הישראלית עוברת תקופה לא קלה בעת האחרונה וכולנו מצווים להתגייס ולסייע".

האמנים המציגים בתערוכה: רני גילת, אסתי קסטרו, רחלי שפרשטיין, מעיין בן יונה, ישי סימון וגיא ג'אנה.  אוצרת: אסתי קסטרו.

 

התערוכה תתקיים בין התאריכים 9 – 31 ביולי 2020 ובהתאם להנחיות משרד הבריאות,

באולם התצוגה IDdesign, מתחם מבנה נשר, בר יהודה 147 חיפה.

א' – ה': 20:00 – 10:00, ו' : 14:00 – 09:00

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות