מביאים את החינוך למאה ה-21

האקדמית גליל מערבי מביאה את הקידמה הטכנולוגית לכיתות הלימוד של החוג לחינוך ופותחת התמחות במישחוק וחדשנות בחינוך
בשנת הלימודים הקרובה, יפתח בחוג לחינוך באקדמית גליל מערבי אשכול לימודים שיעסוק במשחוק וחדשנות בחינוך. המסלול החדש יאפשר לסטודנטים להתמחות בשילוב כלים טכנולוגיים חדשניים בלמידה במסגרות חינוך מגוונות, להתנסות בפיתוח משחקים כפדגוגיה חדשנית ובהעמקת מיומנויות התורמות לפיתוח יצירתיות. אשכול לימודים זה ילמד ביחד עם לימודי ליבה בחינוך.

פרופ' ורד וקנין-נוסבאום, ראשת החוג לחינוך באקדמית גליל מערבי | קרדיט: האקדמית גליל מערבי.

בעידן בו כל הידע האנושי זמין בכיסנו ובמרחק של נגיעה במסך, הקניית ופיתוח יצירתיות נתפסת ככישור חיוני ביותר להצלחה בחיים המקצועיים, המשפחתיים ובכלל. במסגרת האשכול למשחוק וחדשנות בחינוך, ילמדו קורסים העוסקים בגישות לחקר היצירתיות והשלכותיה על מסגרות  החינוך. הלימודים באשכול ישלבו תאוריה עם מעשה, יציעו מגוון גדול של קורסים, ביניהם קורסים המשלבים עבודה סדנאית בהובלת מומחים ויזמים, במטרה להפעיל חשיבה יזמית בחדשנות הטכנולוגית. בראש האשכול תעמוד ד"ר ענת קלמר, חוקרת חשיבה מתמטית בסביבות דינאמיות המשלבות אמצעים טכנולוגים, ומרצה בחוג לחינוך ובחוג ללקויות למידה באקדמית גליל מערבי.

במסגרת הלימודים, הסטודנטים ינתחו כישורי למידה מבוססי משחק בתהליכי הקניית שפה, קריאה ופיתוח חשיבה מתמטית. בהתאם לפדגוגיה המשתנה והמתפתחת, הסטודנטים יציעו יוזמות חדשניות ללמידה.

עם סיום התואר, בוגרי האשכול החדש יוכלו לעבוד בתחום הצומח של פיתוח סביבות למידה מבוססות משחק הכוללות גם טכנולוגיות מתקדמות. הם יובילו תהליכי למידה במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות, יביאו ליוזמות וחדשנות בחינוך, ויוכלו להגיע ללימודי המשך של תואר שני בניהול מערכות חינוך ובתחומים מגוונים נוספים. התואר מתאים לסטודנטים וסטודנטיות הצמאים לידע ומעוניינים בכיוון של משחוק ככלי חינוכי, יזמות חינוכית, אנשים ונשים הרואים את עצמם מסוגלים להוביל תהליכי למידה חדשניים במסגרות השונות.

ד"ר ענת קלמר, ראש אשכול מישחוק וחדשנות בחינוך באקדמית גליל מערבי | קרדיט: האקדמית גליל מערבי.

"המצב החדש שנקלענו לתוכו לאור מגפת הקורונה, מאלץ את אנשי החינוך למצוא דרכים חלופיות ללמידה והוראה", מסבירה ד"ר ענת קלמר, ראש אשכול מישחוק וחדשנות בחינוך באקדמית גליל מערבי. "הסגרים וההגבלות על הדרכים שאנחנו תופסים כ"למידה קונבנציונלית" יוצרים חלון הזדמנויות לחשיבה אחרת, ללמידה באמצעות טכנולוגיות חדשניות ובאמצעים של משחק ופיתוח יצירתיות. מהבחינה הזו, האשכול החדש של מישחוק וחדשנות בחינוך מגיע בזמן הנכון ובמקום הנכון".

פרופ' ורד וקנין-נוסבאום ראש החוג לחינוך באקדמית גליל מערבי: "החינוך האנושי מתפתח באופן מתמיד מאז שחר ההיסטוריה. השינויים אינם מובהקים כל העת ולפעמים נדמה שהפדגוגיה קפאה על שמריה. מבט מעמיק מלמד אותנו כי קיים שינוי במקום הלימודים, בשיטות, במקצועות הלימוד והערכים אותם אנו מקנים לדור הצעיר של התרבות האנושית. המאה הנוכחית מאופיינת בקצב הולך וגובר של שינויים בתרבות, בעולם הערכים ובטכנולוגיה, באופן טבעי החינוך נדרש לתת מענה ולהשתמש בכלים הרלוונטיים במטרה להכשיר את הדור הצעיר. אנו מאמינים כי האשכול למישחוק וחדשנות בחינוך יביא את המענה הנדרש בהכשרת אנשי חינוך שיתאימו למשימה החשובה הזו".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך